Dzīvnieku SOS: Kā palīdzēt savainotam putnam?(PAPILDINĀTS)

Tie, kuri ikdienā pārvietojas pa Valmieras - Smiltenes autoceļu, noteikti ir ievērojuši, ka dīķi, kas atrodas pašā Smiltenes pievārtē, par savu mājvietu izvēlējies gulbju pāris.
Šovakar (28. aprīlī) ziemellatvija.lv uzklausīja norūpējušos autovadītāju, kura pusdienas laikā ievērojusi, ka viens no putniem ir savainots un atrodas grāvī pie autoceļa, kas ved uz Blomi.
Lai pasargātu bezpalīdzīgo putnu, sieviete centusies sameklēt palīdzību, tostarp piezvanijusi uz Smiltenes pagasta pārvaldes tālruni. Tur mazliet samulsusi darbiniece apsolījusi, ka par notikušo informēšot cilvēkus, kas visu nokārtošot.
Liels bija sievietes pārsteigums, kad vakarā, atgriežoties no darba viņa redzēja, ka putns joprojām snauduļo tajā pašā grāvmalē. Par to pārliecinājās arī ziemellatvija.lv. Vizuāli varēja redzēt, ka visticamāk putnam ir traumēts spārns.
Kamēr tapa fotogrāfijas, iepriekšminētā autovadītāja jau atgriezās notikuma vietā kopā ar savu vīru, kurš putnu aiznesa līdz dīķim. Gulbis šobrīd atrodas ūdenī, tāpēc iespējams ir mazāk apdraudēts.
Jau rītdien skaidrosim, kur šādā situācijā jāvēršas iedzīvotājiem, un vai ir institūcijas, kas var palīdzēt putnam vai dzīvniekam, kas nokļuvis nelaimē. Kā arī uzklausīsim speciālista viedokli, vai savainoto spārnaini var izārstēt.
Šodien, 29. aprīlī, sazinājāmies ar Smiltenes novada domi, kur noskaidrojām, ka iepriekšminētā sieviete rīkojusies pareizi - tieši pagasta pārvalde ir institūcija, kurai jārūpējas par savā teritorijā notiekošo. Šajā gadījumā, acīmredzot, notikusi komunikācijas kļūme.
Tomēr iedzīvotājiem der atcerēties, ka viņi par līdzīgiem gadījumiem var informēt arī Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, jo arī pašvaldība, risinot problēmu, vērstos tieši šajā institūcijā.
Uzklausījām arī veterinārārsta komentāru, kurš paskaidroja, ka situācijā ar gulbi, cilvēki rīkojošies pareizi, ja savu iespēju robežās palīdzējuši putnam. Tālāko jau noteiks dabas likumi. Putns ir ūdenī, kur var iegūt barību un nav apdraudēts. Ja tiešām ir traumēts spārns un kauli lūzuma vietā ir viens pret otru, tie sadzīs.
Tomēr cilvēkiem, kas vēlas palīdzēt dzīvniekiem, jāatceras, ka nekādā gadījumā nedrīkst līdzīgi palīdzēt meža dzīvniekiem, kuri var būt inficēti ar trakusērgu (piemēram, lapsas). Tāpēc jebkurā gadījumā visdrošāk ir sazināties ar speciālistiem VUGD, kuri ieteiks pareizo risinājumu.
Kategorijas
- Novados
- Smiltene
- Valka
- Strenči
- Kaimiņos
- Vēlēšanas
- Kriminālziņas
- Izglītība
- Sports
- Orientēšanās
- Auto/Moto/Velo
- Futbols
- Florbols
- Basketbols
- Citi sporta veidi
- Hokejs
- Volejbols
- Kultūra un Izklaide
- Foto
- Cilvēkziņas
- Vaļasprieki
- Citas ziņas
- Bizness
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Dzīvespriekam
- Latvijas ziņas
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Balles
- Teātris
- Koncerti
- Kino
- Sports
- Festivāli
- Baznīcās
- Citi pasākumi
- Video
- Statiskas lapas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Mediju projekts
- Mediju kritika
- Ar informāciju pret dezinformāciju
- Mediju projekti 2018
- Mediju projekts 2020
- Eiropā
- Dzīvesstils
- Atpūta
- Hobiji
- Mīluļi
- Veselība
- Virtuvē
- Noderīgi
- Viedokļi
- Vides projekti
- Daba-iepazīstam un palīdzam
- Rūpēsimies par vidi
- Saimnieko gudri
- Informējot iedvesmojam
- Covid-19