Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Aicina dabas pulciņš „Mazsalacas dabas atklājēji”

Aicina dabas pulciņš „Mazsalacas dabas atklājēji”

Biedrība „Jauniešu vētra” no februāra beigām līdz oktobrim jauniešus aicina līdzdarboties izglītojošā un uz līdzdarbību balstītā ārpustelpu pulciņā „Mazsalacas dabas atklājēji”. 


Dabas entuziasti mēdz teikt, ka ikvienā no Latvijas gadalaikiem var ieraudzīt dabas skaistumu, izzināt un iepazīt to. Sākot ar februāra beigām vienu reizi mēnesī astoņu nodarbību ciklā jaunieši vecumā no 12-25 gadiem aicināti piedalīties nodarbībās dabā – ārpustelpu pulciņā „Mazsalacas dabas atklājēji”. Interesentu vidū gaidīti Mazsalacas novada iedzīvotāji, kā arī ciemiņi, radinieki un dabas mīļi no citiem novadiem. 


Pirmā nodarbība notiks līdz ar sniega uzsnigšanu (februāra beigās) – dosimies pārgājienā pa dzīvnieku atstātajām pēdām sniegā. Mums līdzi dosies īstens mednieks! Tikšanās vieta un laiks tiks precizēts - ikviens dalībnieks, kas pieteikties, saņems detalizētu informāciju. 


Plānotās nodarbību tēmas ārpustelpu nodarbībām:

Februāris - ziema, sniegs, dzīvnieku pēdas, mednieks;

Marts - meža brīnumi, orientēšanās un āra dzīve;

Aprīlis - putnu būru veidošana, urālpūces, Skaņākalna dabas parks;

Maijs – upes apsekojums, tās kvalitāte, ūdens augi, ūdens dzīvnieki;

Jūnijs – velobrauciens, tauriņu vērošana, iepazīšana;

Jūlijs – velobrauciens, balto stārķu ligzdas, situācija ligzdā;

Augusts – gājiens purvā, tauriņu vērošana, iepazīšana;

Oktobris – aprīlī veidotie putnu būri, to izvietošana mežā, saimnieciskajos mežos. 


Īpaši aicinām dalībniekus pieteikties un iesaistīties visās nodarbībās. Aktīvākos jauniešus augustā biedrība „Jauniešu vētra” aicinās piedalīties dabas izziņas pasākuma „Piliens dabas” organizēšanā un darbnīcu veidošanā.


Kontaktinformācija, lai pieteiktu dalību un uzzinātu atbildes uz interesējošiem jautājumiem: jauniesuvetra@gmail.com; tālr. 20067030 (Ilze).


Dalība ārpustelpu pulciņā „Mazsalacas dabas atklājēji” ir bez maksas. Nodarbībām tiks pieaicināti nodarbību vadītāji, nodrošināti nepieciešami izdales materiāli un parūpēsimies arī, lai dabā esot nerūc vēders un pietiek spēka visai dienai. Jauniešiem līdz 18 gadiem par dalību nodarbībās nepieciešama vecāku atļauja. 


„Mazsalacas dabas atklājēju” nodarbības tiks īstenotas pateicoties Mazsalacas novada pašvaldības finansiālajam atbalstu un citu sniegto atbalstu īstenošanā. 

Lai vairāk dienu dabā!