Vidzemes slimnīcā: Pacientu drošībai - identifikācijas aproces
Pacientu drošībai Vidzemes slimnīca ar 1. martu ievieš pacientu identifikācijas aproces, teikts paziņojumā slimnīcas interneta vietnē. Tās paredzētas visiem stacionētajiem pacientiem, t.sk., dienas stacionāra pacientiem un visiem neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļas pacientiem.
Šādas aproces jau tiek izmantotas Rīgas Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā un Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Un šāda prakse ir zināma teju visās attīstītajās Eiropas valstīs.
“Šo aproču mērķis”, skaidro Vidzemes slimnīcas Attīstības nodaļas vadītāja Jolanta Vaido-Zālīte, “ir dubultā pārliecināties par pacienta identitāti visā ārstniecības procesā, tādējādi paaugstinot pacientu drošību, kā arī ārstēšanas un aprūpes kvalitāti. Nereti slimnīcā tiek ievesti un ārstējas pacienti, kuri paši nav spējīgi nosaukt savu vārdu. Šajos gadījumos par papildu identifikācijas avotu kalpos aproce, lai ārstēšanās un aprūpes procesa laikā – no reģistrēšanās līdz izrakstīšanās brīdim – pacients saņemtu tieši viņam paredzētos izmeklējumus, medikamentus un terapiju”.
Aproce ir baltas krāsas plāna plastikāta lente, uz kuras uzdrukāts pacienta vārds, uzvārds un slimības vēstures numurs. Jaundzimušajiem uz aproces tiek uzrakstīts mātes vārds, uzvārds, slimības vēstures numurs un dzimums, bet dvīņu gadījumā – arī bērnu secība. Pacientam ar alerģisku reakciju, kas norādīta viņa medicīniskajā dokumentācijā, uz aproces tiks uzlīmēta sarkana brīdinājuma etiķete. Aproce, ko pacientam apliek ap roku, ir ūdensizturīga, nesatur iebūvētas mikroierīces vai biometriskus datus, tāpēc nesagādās viņam nekādas neērtības.
Personāls pacienta identifikāciju veic vairākkārt – pirms katras ķirurģiskās manipulācijas, procedūras un medikamentu saņemšanas, izmeklējumiem, asins vai tās komponentu ievades, kā arī pirms pacienta transportēšanas vai citām aprūpes darbībām. Izrakstoties no slimnīcas, pacients aproci var noņemt, pārgriežot to ar šķērēm.
“Pasaules pētījumi un pieredze arī Latvijā liecina, ka medicīnā kļūdas gadās, piemēram, medikamentu ievadīšanā, tāpēc”, uzsver J.Vaido-Zālīte, “svarīgs ir ikviens līdzeklis, kas spēj mazināt kļūdu cēloņus.”
Kategorijas
- Novados
- Smiltene
- Valka
- Strenči
- Kaimiņos
- Vēlēšanas
- Kriminālziņas
- Izglītība
- Sports
- Orientēšanās
- Auto/Moto/Velo
- Futbols
- Florbols
- Basketbols
- Citi sporta veidi
- Hokejs
- Volejbols
- Kultūra un Izklaide
- Foto
- Cilvēkziņas
- Vaļasprieki
- Citas ziņas
- Bizness
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Dzīvespriekam
- Latvijas ziņas
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Balles
- Teātris
- Koncerti
- Kino
- Sports
- Festivāli
- Baznīcās
- Citi pasākumi
- Video
- Statiskas lapas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Mediju projekts
- Mediju kritika
- Ar informāciju pret dezinformāciju
- Mediju projekti 2018
- Mediju projekts 2020
- Eiropā
- Dzīvesstils
- Atpūta
- Hobiji
- Mīluļi
- Veselība
- Virtuvē
- Noderīgi
- Viedokļi
- Vides projekti
- Daba-iepazīstam un palīdzam
- Rūpēsimies par vidi
- Saimnieko gudri
- Informējot iedvesmojam
- Covid-19