“Smiltene/ BJSS” uzvaru gājiens 1. līgā turpinās Jēkabpilī

Toms Markss

2016. gada 21. jūnijs 13:42

352

Jau sesto uzvaru pēdējās septiņās komanda.lv 1. līgas čempionātā spēlēs izcīnījusi futbola kluba “Smiltene/ BJSS” vienība, kas izbraukumā ar rezultātu 4:3 pārspēja “Jēkabpils JSC”. Ar vārtu guvumiem smilteniešu labā izcēlās Edvarts Veģeris, Raimonds Dūmiņš, Kristers Aldis Puriņš un Edgars Jansons.

Noslēgumam tuvojas komanda.lv 1. līgas čempionāta 2016. gada sezonas pirmais aplis. Aizvadītās nedēļas nogalē tika aizvadītas 13. kārtas spēles. Turnīra tabulā astotajā vietā esošā “Smiltene/ BJSS” komanda devās uz Jēkabpili, lai izbraukuma spēlē tiktos ar vietējo komandu, kas ieņem 13. vietu 15 vienību konkurencē. Smiltenes komanda pirmā apļa otro daļu aizvada ļoti labā tempā. Kopš pirmās uzvaras sezonā pār “Preiļu BJSS” komandu, smiltenieši turpmākajās piecās spēlēs izcīnīja vēl četrus panākumus, stabili ieņemot vietu labāko deviņu komandu skaitā un saglabājot labas izredzes vēl pacīnīties arī par labāko sešinieku.

Uz Jēkabpili “Smiltene/ BJSS” devās 16 spēlētāju sastāvā. Pamatsastāvā šoreiz devās Kristaps Ozols un Dāvis Rutks, kamēr abi rezultatīvākie spēlētāji – Elvis Teremko un Edgars Jansons palika rezervē. Diskvalifikācijas dēļ spēlēt nevarēja arī Dāvis Gaigals. Citu būtisku izmaiņu pamatsastāvā gan nebija. Jēkabpilieši tikmēr šai cīņai pieteica vien trīs rezervistus.

Jau pašā spēles sākumā tuvu vārtu guvuma bija Raimonda Dūmiņa un Anda Rozīša vadītie smiltenieši. Pēc Reiņa Putrāļa sitiena, bumba atsitās pret jēkabpiliešu vārtu pārlikni. Desmitajā minūtē vidzemniekiem izdevās izvirzīties vadībā. Pēc stūra sitiena pie mājinieku vārtiem, bumba nonāca pie Eduarda Veģera. Viens no smilteniešu pamataizsargiem izmantoja savu iespēju un atklāja cīņas rezultātu, gūstot savus pirmos vārtus sezonā. Tiesa, divas minūtes vēlāk Dmitrijs Kozlovs panāca izlīdzinājumu, pirmo reizi spēlē liekot kapitulēt Dagnim Sausajam. Turpinājumā bumbu vairāk kontrolēja smiltenieši, tomēr allaž pievīla realizācija. 33. minūtē “Jēkabpils JSC” prata izvirzīties vadībā, kad Sergejam Vasiļjevam izdevās pārspēt Sauso. Puslaikā gan abas komandas devās pie neizšķirta rezultāta. 41. minūtē Raimonds Dūmiņš, saņēmis bumbu pie 16 metriem, prata apspēlēt pretinieku aizsargus un ar precīzu sitienu panāca izlīdzinājumu. 2:2 pēc pirmajām 45 spēles minūtēm.

Līdzīgi kā iepriekšējās divās spēlēs pret “Tukums 2000” un “Staiceles Bebriem”, arī šoreiz smilteniešiem veiksmīgs bija otrā puslaika sākums. Labu momentu pats sev sarūpēja Kristers Aldis Puriņš, kurš nonāca vienatnē pret pretinieku vārtsargu un savu iespēju garām nelaida, panākot 3:2.  Turpinājumā Smiltenei bija vēl labas vārtu gūšanas iespējas. Laukuma centrā sekmīgi darbojās gan Raimonds Dūmiņš, gan Eduards Stīpnieks, kuri ātri vien noslāpēja mājinieku vēlmi izveidot bīstamus uzbrukumus. 61. minūtē, pēc lieliskas komandas biedra piespēles, uz maiņu nākušais Edgars Jansons nonāca viens pret vienu ar “Jēkabpils JSC” vārtsargu Kasparu Neretu. Smilteniešu rezultatīvākais spēlētājs guva savus devītos vārtus sezonā, panākot 4:2. Turpinājumā vidzemnieki izdarīja vairākas spēlētāju maiņas, tomēr noslēdzošos vārtus guva mājinieki. 89. minūtē 3:4 panāca Jurijs Morozs. Uzvaru visā spēlē smiltenieši nosargāja, gūstot jau sesto uzvaru pēdējās septiņās cīņās.

Pēc šīs cīņas “Smiltene/ BJSS” turnīra tabulā panāca septītajā vietā esošo “RTU” komandu. Abām vienībām šobrīd ir pa 20 punktiem. Jāizceļ, ka tikai pieci punkti smilteniešus šķir no trešajā vietā esošās “Skonto” vienības.

Šo svētdien, 26. jūnijā, pulksten 15:00 Valmierā Jāņa Daliņa stadionā smiltenieši tiksies ar turnīra tabulas ceturtās vietas īpašnieci “Valmiera Glass FK/ BSS” komandu. Abas vienības vienu no otras šķir vien četri punkti. Uz gaidāmo spēli īpaši aicināti visi Smiltenes novada sporta līdzjutēji, lai aktīvi atbalstītu savu komandu, kas aizvada līdz šim veiksmīgāko sezonu 1. līgā. Tikmēr jau šodien, 21. jūnijā, pulksten 18:00 Tepera stadionā Smiltenes novada komanda Latvijas Olimpiādes kvalifikācijas turnīra izšķirošajā spēlē par iekļūšanu finālturnīrā tiksies ar Babītes novadu. Arī uz šo spēli gaidīti Smiltenes novada sporta līdzjutēji.

Jēkbapils JSC – Smiltenes BJSS: 3:4 (2:2) D. Kozlovs 12. min, S. Vasiļjevs 33. min, J. Morozs 89. min: E. Veģeris 10. min, 41. min R. Dūmiņš, 47. min K. Puriņš 47. min, E. Jansons 61. min.

Smiltene/ BJSS sastāvs: Dagnis Sausais, Dairis Zariņš, Mārtiņš Rakštelis, Eduards Deičs, Eduards Veģeris, Eduards Stīpnieks, Raimonds Dūmiņš, Kristers Aldis Puriņš (līdz 79. minūtei), Reinis Putrālis (līdz 61. minūtei), Dāvis Rutks (līdz 64. minūtei), Kristaps Ozols (līdz 72. minūtei), Toms Mežulis (rezervē), Jānis Priede (no 55. minūtes), Edgars Jansons (no 61. minūtes), Elvis Teremko (no 64. minūtes), Ričards Rullis (no 72. minūtes)