„Smiltene/ BJSS” parāda raksturu un pēdējās 15 minūtēs apspēlē JDFS „Alberts”

Toms Markss

2016. gada 4. oktobris 06:25

269

Sestdien, 1. oktobrī, Tepera stadionā komanda.lv 1. līgas čempionāta 25. kārtas spēlē futbola klubs „Smiltene/ BJSS” ar rezultātu 4:1 spraigā cīņā pārspēja JDFS „Alberts” komandu. Smilteniešu labā trīs vārtus guva Elvis Teremko, bet viens precīzs sitiens Jānim Priedem.

Savu līdz šim veiksmīgāko sezonu 1. līgas futbola čempionātā turpina futbola kluba „Smiltene/ BJSS” komanda, kas pirms pēdējām sešām spēļu kārtām turpina reālu cīņu par iekļūšanu labāko sešiniekā. Pēdējās trijās spēlēs smiltenieši guvuši 13 vārtus, izcīnot divas uzvaras (6:0 pret „Preiļu BJSS”, 6:1 pret „Ogri”), kā arī piedzīvoja vienu zaudējumu (1:4 pret „AFA Olaine/ SK Super Nova”).

25. kārtas spēlē savā laukumā Raimonda Dūmiņa un Anda Rozīša vadītā komanda uzņēma pozīciju zemāk esošo JDFS „Alberts” vienību, kuras galvenais treneris ir bijušais Latvijas izlases aizsargs Artūrs Zakreševskis. Pirms šīs cīņas abas vienības šķīra 9 punkti. Uzvaras gadījumā Smiltenes komanda speru platu soli tam, lai nenokristu turnīra tabulā zemāk par devīto vietu. Tikmēr „Alberta” uzvara vēl saasinātu šo cīņu.

„Smiltene/ BJSS” komandai šajā spēlē palīdzēt nevarēja trīs pamatsastāva spēlētāji. Diskvalifikāciju dēļ spēlēt nevarēja uzbrukuma līderis Edgars Jansons un aizsargs Eduards Veģeris. Tikmēr nelielu veselību problēmu dēļ laukumā nedevās arī uzbrūkošā tipa pussargs Kristaps Ozols. Uzbrukuma smailē pēc ilga pārtraukuma tika iekļauts Dāvis Gaigals, kuram palīdzēja uzbrūkošā stila pussargi – Kristers Aldis Puriņš, Elvis Teremmko un Reinis Putrālis. Centrā darbojās Raimonds Dūmiņš un Eduards Stīpnieks, aizsardzību stiprināja Mārtiņš Rakštelis, Jurģis Dudelis, Dairis Zariņš un Eduards Deičs. Vārtu drošība arī šajā reizē tika uzticēta komandas kapteinim Dagnim Sausajam. „Alberts” komandai palīdzēt nevarēja viens no līderiem Aivars Emsis, kurš guva savainoju U18 jauniešu čempionāta spēlē pret futbola skolu „Metta”.

Spēle iesākās ar mājinieku komandas pārsvaru. Jau pirmajās minūtēs teicama iespēja atklāt rezultātu bija Elvim Teremko, tomēr bumba no tuvas distances lidoja garām vārtiem. Turpinājumā rīdziniekiem izdevās spēles gaitu izlīdzināt. Iespējas atklāt rezultātu bija abām vienībām. Smiltenes komandas spēlētāju izdarītās piespēles bieži vien nesasniedza adresātus. Ar labiem sitieniem izcēlās Stīpnieks un Putrālis, tomēr pārspēt Helmutu Saulīti neizdevās. Rezultātu 38. minūtē atklāja „Alberts” spēlētāji. Pēc stūra sitiena, bumba nonāca Dagņa Sausā sargāto vārtu priekšā. Veiklākais un meistarīgākais pie tās bija Jānis Dīriķis, kurš ar precīzu sitienu panāca 1:0. Atlikušajā puslaika daļā spēles gaita būtiski nemainījās, un pārtraukumā smiltenieši devās pie nelabvēlīga rezultāta.

Puslaika pārtraukumā komandas treneri veica vairākus nozīmīgus pārkārtojumus spēlētāju izvietojumā. Dāvis Gaigals tika atvirzīts sev ierastākajā aizsarga pozīcijā, bet uzbrukuma smailē nonāca Elvis Teremko. Puslaika sākumā nedaudz vairāk uzbruka „Alberts” komanda, tomēr Smiltenes spēlētāji, līdzjutēju, treneru un arī komandas kapteiņa Dagņa Sausā iedvesmoti, ar katru minūti arvien mērķtiecīgāk uzbruka rīdzinieku vārtiem. Raimonda Dūmiņa vietā laukumā devās Dāvis Rutks, pastiprinot priekšējo līniju. Spraigā un atklātā cīņa ļāva prognozēt, ka drīz vien sagaidāms vārtu guvums. Par prieku mājiniekiem, to paveica „Smiltene/ BJSS” komanda. 75. minūtē, saņēmis veiksmīgu partneru piespēli, bumbu uztvēra Elvis Teremko. Viņš meistarīgi apspēlēja pretinieku aizsargus un ar skaistu sitienu panāca izlīdzinājumu, liekot gavilēt sanākušajiem komandas līdzjutējiem. „Alberts” spēlētāji uz mirki nedaudz apjuka, ko izmantoja Smiltenes futbolisti. Divas minūtes vēlāk vēlreiz bumba nonāca pie Teremko, kurš izmantoja arī šo iespēju, izvirzot mājiniekus vadībā. Nedaudz vēlāk starp abu komandu spēlētājiem izcēlās asumi, ko veicināja viesu kapteiņa Dāvja Daugavieša pārkāpums pret Kristeru Aldi Puriņu. Tiesnesis nekavējoties noraidīja Daugavieti, bet mirkli vēlāk smilteniešus mazākumā atstāja Dairis Zariņš, saņemot otro dzelteno kartiņu.

87. minūtē Elvis Teremko pilnībā sagrāva pretinieku cerības uz atspēlēšanos, gūstot savus trešos vārtus spēlē. Punktu šai cīņai pielika uz maiņu nākušais Jānis Priede. Ceturto vārtu guvumā piedalījās arī divi citi spēlētāji, kuri spēlē iesaistījās otrajā puslaikā, Ričards Rullis un Reinholds Klots. Priedem izdevās pārspēt Saulīti ar skaistu un negaidītu sitienu. Pēdējās minūtēs mājinieku komandā notika vārtsargu maiņu. Līdzjutēju aplausu pavadīts, komandas kapteinis Dagnis Sausais vārtos vietu deva Tomam Mežulim. Spēle noslēdzās ar „Smiltene/ BJSS” uzvaru 4:1.

Turnīra tabulā pēc šīs cīņas smiltenieši vēl vairāk saasinājuši cīņu par sesto vietu. Šobrīd no sestajā pozīcijā esošās „Tukums 2000” komandas, vidzemniekus šķir trīs punkti. Tieši Tukuma vienība arī būs nākamie „Smiltene/ BJSS” pretinieki. Šīs nedēļas sestdienā spēle pulksten 14:00 notiks Tukumā. Šīs būs pēdējā izbraukuma spēle sezonā. Tepera stadionā komanda.lv 1. līgas čempionāts atgriezīsies 15. oktobrī, kad pulksten 16:00 mājinieku komanda uzņems „Staiceles Bebrus”.

Smiltene/ BJSS – JDFC Alberts – 4:1 (0:1): Teremko 75'; 77'; 87', Priede 89' – Dīriķis 38'

Smiltene/ BJSS sastāvs: Dagnis Sausais (līdz 90'), Eduards Stīpnieks, Eduards Deičs, Kristers Aldis Puriņš (līdz 85'), Jurģis Dudelis (līdz 89'), Dāvis Gaigals, Raimonds Dūmiņš (līdz 58'), Mārtiņš Rakštelis, Elvis Teremko (līdz 88'), Reinis Putrālis, Dairis Zariņš (līdz 79'), Toms Mežulis (no 90'), Dāvis Rutks (no 58'), Jānis Priede (no 85'), Ričards Rullis (no 88'), Reinholds Klots (no 89').