Kur paliek mūsu nauda?
Jūs vēlaties samazināt savus izdevumus, bet nevarat saprast, kuras izdevumu pozīcijas vajadzētu samazināt? Mēģiniet sameklēt tā saucamās sūces – izdevumu pozīcijas, no kurām nauda lēni, bet pārliecinoši aizplūst, iztukšojot jūsu budžetu. Postīt budžetu var visdažādas pozīcijas, sākot ar ātrajiem kredītiem jeb onlain sesxebi un beidzot ar neekonomiski aprīkotu mājokli. Turpinājumā varat iepazīties ar izplatītākajām no šīm “sūcēm”, lai sameklētu tās savā budžeta plānā un pašu spēkiem novērstu tās.
1. Vecu automobiļu apdrošināšana
Vai jums ir transportlīdzeklis, kas tiek izmantots vien pāris reizes gadā? Varbūt tas ir transportlīdzeklis, piemēram, ziemas izklaidēm vai vasaras priekiem, kas tiek izmantots tikai aktuālajā sezonā? Lai vai kā, jebkurš transportlīdzeklis, kas piedalās ceļu, ūdens vai gaisa satiksmē, ir jāapdrošina, neatkarīgi no tā, cik bieži vai reti tas tiek izmantots. Ja vēlaties samazināt savu izdevumus, ir laiks izvēlēties - vai transportlīdzeklis, kas tiek izmantots tik reti, ir tās naudas vērts, kas regulāri tiek iztērēta par šī transportlīdzekļa apdrošināšanu? Šajā gadījumā ir runa par izvairīšanos no apdrošināšanas, tādēļ jums ir tikai divi varianti – atstājiet šo transportlīdzekli sev, bet nepiedalieties ar to satiksmē, vai pārdodiet to kādām, nopelnot sev naudu.
2. Bankomātu izmantošana
Kā zināms, ir bankomāti, kuros ir jāmaksā par teju ikvienu darbību. Vēlaties noskaidrot, cik daudz naudas ir jūsu bankas kontā? Maksājiet komisijas maksu! Vēlaties izņemt skaidru naudu? Maksājiet komisijas maksu! Vēlaties iemaksāt savā bankas kontā naudu? Maksājiet komisijas maksu! Ja jums ir kredītkarte, nevis debetkarte, vai ja jūs veicat šīs darbības citas bankas bankomātā, šīs komisijas maksas ir vēl augstākas. Protams, mūsdienās lielākā daļa iepriekšminēto darbību, it īpaši vienas bankas ietvaros, tiek nodrošinātas, neprasot komisijas maksu, bet ir darbības, par kurām vēl aizvien nākas maksāt komisijas maksas, tādēļ sekojiet līdzi savas bankas cenrādim.
3. Kredītmaksājumu kavēšana vai izlaišana
Ja jūs vēlaties samazināt savus izdevumus, pirmkārt, izvairieties no jebkāda veida kredītiem, vienalga, vai tas ir ātrais kredīts jeb swrafi sesxebi, kā tas tiek saukts Gruzijā, vai patēriņa kredīts, un, otrkārt, nekādā gadījumā nekavējiet un neizlaidiet kredītmaksājumus, ja jums ir kādas kredītsaistības. Kavējot vai, vēl ļaunāk, izlaižot kredītmaksājumus, jūs ne vien dabūjat maksāt soda procentus, radot sev liekus izdevumus, bet arī bojājat savu kredītvēsturi. Ja kredītmaksājumu kavēšana notiek jūsu aizmāršības dēļ, izmantojiet atgādinātājus vai kādas citas īpašas aplikācijas, kas jums neļaus aizmirst par kārtējo kredītmaksājumu. Ja nespējat kredītmaksājumu veikt laikā vai pilnā apmērā savu finansiālo grūtību dēļ, meklējiet profesionāļu palīdzību, nevis gaidiet, kad jūsu problēmas atrisināsies pašas no sevis, jo tās neatrisināsies, bet gan samilzīs vēl lielākas. Tas, protams, attiecas arī uz citiem maksājumiem, par kuru kavēšanu tiek piemēroti soda procenti.
4. Pieturēšanās pie vecajiem pakalpojumiem
Skaidrs, ka ir gadījumi, kad lojalitāte jeb uzticība savam pakalpojumu sniedzējam atmaksājas, saņemot dažādas lojālo klientu atlaides, tomēr ir arī tādi gadījumi, kad gadiem ilga pieturēšanās pie vieniem un tiem pašiem pakalpojumiem ne pie kā laba nenoved. Gadās, ka pieturēšanās pie vecajiem pakalpojumiem un uzticēšanās vieniem un tiem pašiem pakalpojumu sniedzējiem rada tikai zaudējumus, jo laiks iet, konkurence dažādu pakalpojumu sniedzēju starpā pieaug, un tirgū parādās arvien konkurētspējīgāki piedāvājumi, kurus būtu muļķīgi neizmantot, vēl jo vairāk tādēļ, ka tie ir izdevīgāki par tiem, pie kuriem jūs gadiem ilgi pieturaties ar pārliecību, ka tie ir vislabākie un izdevīgākie. Protams, ne vienmēr ir nepieciešams mainīt pakalpojumu sniedzēju – nereti pietiek ar painteresēšanos par citiem, izdevīgākiem piedāvājumiem vai iespēju iegūt kādu atlaidi.
5. Pārtikas produktu izmešana
Visupirms sāciet ar sava pagraba, pieliekamā, saldētavas un ledusskapja iztīrīšanu! Izmetiet laukā it visu, kam ir beidzies derīguma termiņš un ko jūs, visticamāk, tā arī nekad nenoēdīsit. Visu pārējo nolieciet kaut kur, kur tas ir labi redzams, lai tas tiktu iztērēts pēc iespējas ātrāk, lai arī šos produktus nepiemeklētu tas pats liktenis, kas piemeklēja nupat izmestos produktus. Nākamais solis – pārstājiet pirkt pārtikas produktus, kurus jūs neesat ieplānojuši tuvākajā laikā izmantot ēdienu pagatavošanā. Īpaši tas attiecas uz tādiem pārtikas produktiem, kas ātri bojājas. Ja jūs neesat pārliecināti, kad un vai jūs ēdīsit šo produktus, kādēļ jūs tos vispār pērkat? Lai nenopirktu neko lieku, plānojiet savas maltītes, veidojiet iepirkumu sarakstus, pārbaudiet tos divas reizes un, pats galvenais, pieturieties pie tiem.
7. Lieks elektroenerģijas patēriņš
Vai jūsu gaisa kondicionieris darbojas arī tad, kad jūs neesat mājās? Vai jūsu televizors ir pastāvīgi ieslēgts, lai arī jūs to neskatāties? Vai jūs mazgājat veļu pārlieku augstā temperatūrā? Vai visas jūsu elektroierīces ir pievienotas elektrotīklam arī tad, kad tās netiek izmantotas? Ik reizi, kad jūs iekšēji atbildat uz iepriekšminētajiem jautājumiem ar “jā”, jūs tērējat naudu. Lai samazinātu savu elektroenerģijas patēriņu un līdz ar to arī savu elektrības rēķinu summu, atvienojiet no elektrības visu ik reizi, kad jūs dodaties prom no mājas vai gluži vienkārši nelietojat attiecīgās elektroierīces. Tāpat noteikti salabojiet pilošo vai, vēl ļaunāk, tekošo santehniku, kā arī durvis un logus, pa kuriem aizplūst siltums. Visas kvēlspuldzes nomainiet uz ekonomiskajām spuldzēm, bet veļu, kad vien iespējams, mazgājiet zemākā temperatūrā. Neaizmirstiet pielietot arī citus vispārzināmus un mazāk zināmus principus, kas palīdzēs uzlabot jūsu mājokļa energoefektivitāti, tajā pašā laikā samazinot jūsu rēķinus.
Kategorijas
- Novados
- Smiltene
- Valka
- Strenči
- Kaimiņos
- Vēlēšanas
- Kriminālziņas
- Izglītība
- Sports
- Orientēšanās
- Auto/Moto/Velo
- Futbols
- Florbols
- Basketbols
- Citi sporta veidi
- Hokejs
- Volejbols
- Kultūra un Izklaide
- Foto
- Cilvēkziņas
- Vaļasprieki
- Citas ziņas
- Bizness
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Dzīvespriekam
- Latvijas ziņas
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Balles
- Teātris
- Koncerti
- Kino
- Sports
- Festivāli
- Baznīcās
- Citi pasākumi
- Video
- Statiskas lapas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Mediju projekts
- Mediju kritika
- Ar informāciju pret dezinformāciju
- Mediju projekti 2018
- Mediju projekts 2020
- Eiropā
- Dzīvesstils
- Atpūta
- Hobiji
- Mīluļi
- Veselība
- Virtuvē
- Noderīgi
- Viedokļi
- Vides projekti
- Daba-iepazīstam un palīdzam
- Rūpēsimies par vidi
- Saimnieko gudri
- Informējot iedvesmojam
- Covid-19