Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Santa Sinka

2016. gada 30. oktobris 10:44

34900

Sestdien, 29. oktobrī, Smiltenē, Tepera stadionā sezonas pēdējo spēli komanda.lv 1. līgas čempionātā aizvadīja FK "Smiltene/BJSS", kas savā laukumā uzņēma "Valmieras Glass FK/BSS". Spēle iesākās ar klusuma brīdi, pieminot mūžībā aizgājušo Smiltenes futbola entuziastu un FK "Smiltene" valdes locekli Uldi Rudzīti.

"Smiltenes/BJSS" komandai pirmo reizi izdevās uzvarēt "Valmieras Glass FK/BSS" vienību, rezultāts 1:0. Vārtus guva Dairis Zariņš.

Jāpiebilst, ka šī bija arī smilteniešu komandas spēlējošā - galvenā trenera Raimonda Dūmiņa pēdējā spēle 1. līgas komandā. Turpmāk viņš pildīs vienīgi trenera funkcijas.

INFORMĒ TOMS MARKSS:

Sestdien, 29. oktobrī, Tepera stadionā komanda.lv 1. līgas čempionāta 2016. gada sezonas noslēdzošo spēli aizvadīja „Smiltene/ BJSS” vienība, kas aizraujošā cīņā ar rezultātu 1:0 pirmo reizi pārspēja „Valmiera Glass FK/ BSS” komandu. Raimonda Dūmiņa atvadu spēlē vienīgos vārtus mājinieku labā guva Dairis Zariņš.

Saulainajā sestdienas rītā Smiltenes sporta sabiedrību pāršalca sēru vēsts. Aizsaulē aizgāja FK „Smiltene” valdes loceklis, kaislīgs sporta entuziasts Uldis Rudzītis. Lai godinātu viņa piemiņu, karogi Tepera stadionā tika nolaisti pusmastā, bet smilteniešu komandas spēlētāju kreklus pēdējā sezonas spēlē papildināja sēru lentītes.

2016. gada noslēdzošajā komanda.lv 1. līgas čempionāta spēlē Raimonda Dūmiņa un Anda Rozīša vadītā komanda uzņēma turnīra tabulas ceturtajā vietā esošo „Valmiera Glass FK/ BSS” vienību. Smiltenieši, kuri aizvada savu līdz šim veiksmīgāko sezonu 1. līgā, turnīra tabulā pirms šīs cīņas ieņēma septīto vietu, par diviem punktiem atpaliekot no sestajā vietā esošās „Tukums 2000” komandas, bet par trijiem punktiem apsteidzot astotajā vietā esošo „RTU” vienību. Spēlei pret Valmieras komandu bija gatavi teju visi vadošie Smiltenes futbolisti. Iztrūka vien Edgara Jansona, kurš spēlē pret Tukuma komandu guva elkoņa lūzumu. Spēlēt bija gatavs Dagnis Sausais, kurš divas nedēļas iepriekš guva smadzeņu satracinājumu cīņā pret „Staiceles bebriem”.

Raimonds Dūmiņš sākumsastāvā izvēlējās iekļaut aizsargus – Dāvi Gaigalu, Dairi Zariņu, Mārtiņu Rakšteli un Eduardu Veģeri, pussargus – Eduardu Deiču, Eduardu Stīpnieku, Reini Putrāli, Kristeru Aldi Puriņu, Dāvi Rutku, uzbrucēju – Elvi Teremko. Valmieras komandai šajā spēlē no līderiem palīdzēt nevarēja vien Artjoms Kuzņecovs. Abu komandu iepriekšējā tikšanās reizē Valmierā ar rezultātu 2:1 uzvarēja mājinieku komanda. Smilteniešiem līdz šai spēlei 1. līgā valmieriešus nebija izdevies pārspēt.

Jau labu laiku pirms spēles sākuma Tepera stadionu pārņēma šajā sezonā neredzēti daudz līdzjutēju. Smiltenes komandas atbalstam bija sagatavoti arī lielie pilsētas karogi, kas kopā ar skatītāju aktīvo līdzi jušanu radīja labu futbola atmosfēru. Arī spēle nelika vilties.

No pirmajām minūtēm laukumā valdīja kārtīga cīņa. Pirmajās spēles minūtēs bumbu vairāk kontrolēja un aktīvāk uzbruka smiltenieši. Ilgi nebija jāgaida arī līdz pirmajam vārtu guvumam. Pēc standartsituācijas uzbrukumam pieslēdzās aizsargs Dairis Zariņš. Bumba, pēc komandas biedra centrējuma, nonāca tieši pie Zariņa, kurš ar precīzu sitienu to novirzīja Elvja Arnava sargātajos Valmieras vārtos. Nonākuši zaudētājos, ievērojami aktivizējās arī valmierieši, kuri izveidoja vairākus ļoti bīstamus uzbrukumus pie Sausā sargātajiem vārtiem. Vairākās epizodēs lieliski nospēlēja mājinieku aizsargi un vārtsargs, bet citās epizodēs valmieriešus pievīla noslēgums. Laukuma otrajā galā aktīvi uzbrukumiem pieslēdzās smilteniešu vidējās līnijas spēlētāji - Putrālis un Stīpnieks, tomēr ne viņiem, ne arī uzbrucējam Teremko otro reizi pārspēt Arnavu neizdevās. Laukumā bija vērojam aktīva cīņa starp Elvi Teremko un Valmierias komandā spēlējošo smilteniešu aizsargu Kārli Ozolu. Puslaika izskaņā Ozols gan guva galvas traumu, atstājot laukumu. Vairāk vārti puslaikā netika gūti. Atpūtā mājinieki devās pie rezultāta 1:0.

Puslaika pārtraukumā pirmo reizi Tepera stadionā notika „Smiltenes piena” līdzjutēju konkurss, kurā piedalījās vairāk nekā 30 jaunie futbolisti. Bija padomāts arī par gardu bezmaksas maltīti līdzjutējiem. Kopumā šo spēli klātienē noraudzījās 280 skatītāji, kas ir šīs sezonas Smiltenes komandas mājas spēļu apmeklētības rekords.

Otrā puslaika sākumā laukumā savā karjeras pēdējā spēlē 1. līgas komandas sastāvā devās „Smiltene/ BJSS” komandas spēlējošais galvenais treneris Raimonds Dūmiņš. Viņš nomainīja Dāvi Rutku. Puslaika sākums pagāja ļoti saspringtā cīņā. Vienā no epizodēm mājiniekiem padevās sekmīgs uzbrukums, kuru ar vārtu guvumu noslēdza Elvis Teremko. Tiesa, galvenais tiesnesis šo vārtu guvumu neieskaitīja aizmugures stāvokļa dēļ. Arī turpinājumā pie Elvja Arnava sargātajiem vārtiem veidojās bīstamas epizodes, tomēr arī viesi atbildēja ar draudīgiem uzbrukumiem.

Nozīmīgs pavērsiens notika 58. minūtē, kad smilteniešu aizsargs savā soda laukumā neatļauti kavēja pretinieku. Tika nozīmēts 11 metru soda sitiens uz Sausā sargātajiem vārtiem. To izpildīt devās viens no šīs sezonas Valmieras komandas līderiem Artūrs Pallo. Sausais spēja atvairīt bijušā komandas biedra izpildīto sitienu, izpelnoties skaļus aplausus. Mirkli vēlāk mājinieku soda laukumā izcēlās vārdu apmaiņa starp Dāvi Gaigalu un pieminēto Pallo. Spēles galvenais arbitrs Andris Utināns piešķīra valmierietim otro dzelteno kartiņu, tādējādi viens no viesu līderiem bija spiests atstāt savu komandu mazākumā. Atlikušajā spēles daļā valmierieši mazākumā izmisīgi centās panākt izlīdzinājumu, tomēr veiksmīgā Smiltenes spēle aizsardzībā to neļāva panākt. Ar individuāliem centiem izcēlās gan Mārcis Ērglis, gan Madis Oskars Miķelsons. Ik pa brīdim bīstami laukuma otrajā galā uzbruka arī smiltenieši. Labus uzbrukumus veidoja pussargi – Kristers Aldis Puriņš, Kristaps Ozols un citi. Ar lielu cīņas sparu un vēlmi uzvarēt, „Smiltene/ BJSS” komanda spēja izcīnīt savu pirmo panākumu pār „Valmiera Galss FK/ BSS” vienību. Spēle noslēdzās ar rezultātu 1:0.

Uzreiz pēc spēles mājinieku spēlētāji pateicās saviem līdzjutējiem par atbalstu visas sezonas garumā. No līdzjutējiem, kā arī saviem un pretinieku spēlētājiem, futbolista statusā atvadījās Raimonds Dūmiņš, kurš palīdzēja komandai iekļūt 1. līgā un trīs sezonas arī bija spēlējošais galvenais treneris.

„Smiltene/ BJSS” ir 2016. gada progresējušākā 1. līgas komanda. Čempionātu smiltenieši noslēdza garantētajā septītajā vietā. Sezonas bilance ir 15 uzvaras, 3 neizšķirti un 10 zaudējumi. Gūto un ielaisto vārtu bilance: +27. Plašāks apskats par aizvadīto sezonu vēl sekos.

Smiltene/ BJSS – Valmiera Glass FK/ BSS: 1:0 (1:0) Zariņš 9`

Smiltene/ BJSS sastāvs: Dagnis Sausais, Dairis Zariņš, Dāvis Gaigals, Mārtiņš Rakštelis, Eduards Veģeris,  Eduards Deičs (līdz 67`), Kristers Aldis Puriņš (līdz 90`), Dāvis Rutks (līdz 46`), Eduards Stīpnieks, Reinis Putrālis (līdz 75`), Elvis Teremko, Toms Mežulis (rezervē), Jurģis Dudelis (no 75`), Kristaps Ozols (no 67`), Raimonds Dūmiņš (no 46`), Jānis Priede (no 90`), Ričards Rullis (rezervē)