Trīspadsmit pozitīvi ieradumi, kas palīdz iekrājumu veidošanā
Lai rūpētos par finansiālu stabilitāti un nodrošinātu risinājumu neplānotu izdevumu gadījumā, daudzi izvēlas veidot iekrājumus. Taču nereti šo labo nodomu iztraucē fakts, ka nekādu brīvu līdzekļu, ko novirzīt šim mērķim, nemaz pāri nepaliek. Tomēr bieži vien to iespējams atrisināt, pārskatot savus ikdienas ieradumus - ieviešot nelielas korekcijas, iespējams panākt labu efektu – ietaupīt vērā ņemamu naudas summu, ko novirzīt iekrājumu veidošanai.
Iedvesmai piedāvājam vairākus ieradumus, kuru ievērošana var palīdzēt.
Nepārmaksājiet par telekomunikācijas, televīzijas un interneta pakalpojumiem.
Kā tas ir ar jebkuru pakalpojumu, pirms izvēlēties un slēgt līgumu, svarīgi salīdzināt vairākas iespējas. Kā zināms – atšķiras arī šo pakalpojumu kvalitāte, sniegtās iespējas, kā arī izmaksas. Un, pat ja cenu atšķirība sākotnēji nešķiet būtiska, padomājiet par ietaupījumu ilgtermiņā!
Otrkārt, daudzi patērētāji izvēlas šos pakalpojumus saņemt no vairākiem operatoriem. Piemēram, TV nodrošina viena, bet interneta pieslēgumu – cita kompānija. Taču, izvēloties kompleksu piedāvājumu pie viena pakalpojumu sniedzēja, izmaksas būs mazākas.
Iepērkoties internetā, uzmanību pievērsiet preces piegādes izmaksām.
Ja bieži iepērcieties internetā, ļoti iespējams, ilgākā laika posmā par sūtījuma piegādi samaksājiet salīdzinoši lielu summu. Tādēļ iespēju robežās vienmēr izvēlieties bezmaksas piegādi vai pievienojieties kādam koppasūtījumam, kas, dalot piegādes maksu uz vairākām daļām, ļaus ietaupīt.
Samaziniet kafejnīcu apmeklējumu biežumu.
Nav noslēpums, ikdienas maltīšu ieturēšana kafejnīcās ir diezgan liels naudas patēriņš. Taču laba restorāna vai mājīgas kafejnīcas apmeklējums, bez šaubām, sagādā arī pozitīvas emocijas. Līdzsvaram ēšanu ārpus mājas vajadzētu atstāt brīvdienām un svētku reizēm, bet ikdienā pusdienas uz darbu ņemt līdz no mājām. Ikmēneša ietaupījums būs visai ievērojams!
Dažādojiet veikalu apmeklējumu un iepirkumu sarakstu
Nereti cilvēki iepērkas tikai vienā iecienītā veikalā un izvēlas vienas un tās pašas preces. Lai arī kā nepatiktu pastkastītēs ievietotās reklāmas avīzes, patiesībā ceļā uz stabiliem iekrājumiem, tās var būt pat ļoti noderīgas. Pirmkārt, tās ļauj iepazīties ar vairāku veikalu piedāvājumu un izvēlēties izdevīgāko. Otrkārt, tas palīdz dažādot ēdienkarti, eksperimentēt un meklēt jaunus iecienītos produktus.
Tas pats attiecas arī uz skaistumkopšanas un mājsaimniecības precēm. Piemēram, daudzi izvēlas zināmāka zīmola veļas pulveri, nemaz nezinot, ka mazāk reklamētais, kas ir arī krietni lētāks, nemaz nav sliktāks.
Kur vien var, dodieties ar kājām
Sabiedriskā transporta izmantošana, lai pabrauktu tikai divas pieturas vai sēšanās pie auto stūres, kad jāaizbrauc uz tuvējo veikalu, ietaupīt nepalīdzēs. Ja vien nav situācija, kad pastaigai nav laika, kur vien iespējams, ejiet kājām! Tas ne vien sargās maciņu, bet arī palīdzēs uzlabot fizisko formu un veselību kopumā. Kad laika apstākļi atļauj, laba alternatīva ir velosipēds.
Neejiet uz veikalu izsalkuši
Pirms iepirkšanās paēdiet – ja dosieties uz veikalu izsalkuši, pastāv lielāka iespēja, ka nopirksiet produktus, bez kuriem varētu iztikt. Bet spontāni pirkumi nepalīdz ietaupīt.
Meklējiet alternatīvas fitnesa kluba apmeklējumam
Sportošana ir obligāta aktivitāte, lai labi justos un izskatītos? Lieliski! Taču tas saistās arī ar salīdzinoši lielām izmaksām. Viena no iespējām ir iegādāties sporta kluba abonementu vai meklēt izdevīgāko piedāvājumu, taču pastāv iespēja arī plānot treniņus mājās vai brīvā dabā. Šobrīd pieejamas visdažādākās video apmācības un pat domubiedru grupas, ar ko kopā trenēties, nepazaudēt motivāciju, sasniegt mērķus un ietaupīt!
Vannas vietā izvēlieties dušu
Lai arī vannošanās ir ļoti patīkama un relaksējoša nodarbe, atstājiet to piektdienas vakaram pēc saspringtas darba nedēļas. Ikdienā izmantojiet dušu – šis ieradums ļaus samazināt ūdens patēriņu vismaz uz pusi.
Taupiet ūdeni un elektrību
Te palīdzēs ikdienas ieradums, tīrot zobus vai mazgājot traukus, netecināt ūdeni nepārtraukti. Atgrieziet ūdens krānu tikai tad, kad vajadzīgs noskalot traukus vai izskalot muti pēc zobu mazgāšanas.
Savukārt elektrību ļaus ietaupīt ieradums pēc sevis vienmēr izslēgt gaismu. Labs ieguldījums būs arī kvēlspuldžu nomainīšana pret ekonomiskajām spuldzēm. Ilgtermiņā tas palīdz ietaupīt, jo ekonomiskās spuldzes tērē par vidēji 75% mazāk elektroenerģijas.
Izvairieties no kredītsaistībām
Lai arī, piemēram, kredītlīnija reizēm var būt pat ļoti noderīga, tā visbiežāk saistās ar papildu izdevumiem – pēc noteiktā laika jāatmaksā gan aizņemtā, gan procentos aprēķinātā summa. Tieši tādēļ – aizdevumu noformēšana lai paliek krīzes situācijām nevis kļūst par ikdienišķu ieradumu.
Izmantojiet bibliotēkas pakalpojumus
Ja vien nav vajadzīga grāmata, ko aktīvi izmantosiet ikdienā, pirms doties uz grāmatnīcu, vērts apmeklēt bibliotēku un painteresēties vai tā nav pieejama tur. Tas pats attiecas uz žurnāliem un avīzēm – ja ir interese tikai par vienu rakstu, to iespējams izlasīt lasītavā un, ja vajadzīgs, turpat arī nokopēt.
Nekavējiet rēķinu apmaksu
Daudzi preču un pakalpojumu sniedzēji par laikus neapmaksātu rēķinu aprēķina soda procentus. Izvairieties no tiem, rēķinu apmaksājot noteiktajā laikā.
Ar draugiem satiecieties un ballītes svinat mājās
Lai arī, piemēram, dzimšanas dienas svinības iemīļotajā kafejnīcā vai atpūtas kompleksā sākotnēji var šķist lieliska ideja, padomājiet, kādu ieguldījumu tas prasīs! Lai samazinātu izmaksas, vērts meklēt citas alternatīvas – piemēram, svinības organizēt mājās. Pat, ja tas nešķiet tik ekskluzīvi, radoši un rūpīgi plānojot, ballīte noteikti būs tik pat neaizmirstama.
Iekrājumu veidošanā palīdzēt var arī dažādi banku pakalpojumi, piemēram, krājkonts. Tāpat noderīgas var būt arī šobrīd pieejamās mobilās aplikācijas, kas atvieglos budžeta un iekrājumu plānošanu steidzīgajā ikdienā.
Plānojot budžetu un ikdienā pieņemot gudrus lēmumus, palieliniet savu iekrājumu apjomu ērti un ātri – bez lielas piepūles. Izmantojiet tos mērķu sasniegšanai vai kā drošības fondu krīzes situācijās.
Kategorijas
- Novados
- Smiltene
- Valka
- Strenči
- Kaimiņos
- Vēlēšanas
- Kriminālziņas
- Izglītība
- Sports
- Orientēšanās
- Auto/Moto/Velo
- Futbols
- Florbols
- Basketbols
- Citi sporta veidi
- Hokejs
- Volejbols
- Kultūra un Izklaide
- Foto
- Cilvēkziņas
- Vaļasprieki
- Citas ziņas
- Bizness
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Dzīvespriekam
- Latvijas ziņas
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Balles
- Teātris
- Koncerti
- Kino
- Sports
- Festivāli
- Baznīcās
- Citi pasākumi
- Video
- Statiskas lapas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Mediju projekts
- Mediju kritika
- Ar informāciju pret dezinformāciju
- Mediju projekti 2018
- Mediju projekts 2020
- Eiropā
- Dzīvesstils
- Atpūta
- Hobiji
- Mīluļi
- Veselība
- Virtuvē
- Noderīgi
- Viedokļi
- Vides projekti
- Daba-iepazīstam un palīdzam
- Rūpēsimies par vidi
- Saimnieko gudri
- Informējot iedvesmojam
- Covid-19