Kā grozījumi Komerclikumā ietekmēs biznesa darījumu ikdienu

Kādus spēles noteikumus nosaka Komerclikuma jaunā "D daļa. Komercdarījumi", kas stājas spēkā 2010. gada 1. janvārī?
Uz šo ikvienam uzņēmējam svarīgo jautājumu jaunajā grāmatā Komercdarījumi pa jaunam atbild žurnāla Praktiskais Likumdošanas Ziņnesis redaktore Vineta Vizule.
Grāmatu sērijā Praktiskie Padomi klajā laidusi izdevniecība Lietišķās informācijas dienests.
Komercdarījumi pa jaunam ir piektais jaunās grāmatu sērijas Praktiskie padomi izdevums. Šajā sērijā jau iznākušas grāmatas Darba strīdi un to risināšana, Veramies ciet, Strādā vesels un drošs un Finanšu plānošana uzņēmumā.
Jaunajā grāmatā autore dod gan praktiskus padomus, gan iztirzā arī atsevišķu komercdarījuma veidu tiesisko regulējumu Latvijā, kā arī starptautiskā mērogā.
Grāmatā apskatīti komercdarījumu vispārīgie noteikumi, tajā skaitā komercdarījumu noslēgšanas īpatnības, komerciālās paražas u.c.
Uzņēmējiem skaidroti arī atsevišķu komercdarījumu veidu īpašie noteikumi, piemēram, komerciālais pirkuma līgums (kreditora kavējums, preces izsole, termiņpirkuma prasības, u.c.), komerciālais komisijas līgums, ekspedīcijas līgums, komerciālais glabājuma līgums, līzinga līgums, faktoringa līgums, franšīzes līgums.
Turklāt grāmatā pilnībā publicēta Komerclikuma «D daļa» un starptautiski atzītas konvencijas, kas nodrošina tiesisku pamatu un veicina atsevišķu komercdarījumu veidu īstenošanu praksē.
Atziņas no jaunās grāmatas:
Grozījumi ir būtiski komersantiem. Līdz Komerclikuma grozījumiem, kas ievieš likumā Komercdarījumu daļu, komersantu noslēgtajiem darījumiem piemēroja Civillikuma noteikumus, taču Civillikuma regulējums ne vienmēr atbilda komersantu vajadzībām.
Pēc grozījumu stāšanās spēkā Civillikuma noteikumus komercdarījumiem piemēros tiktāl, ciktāl tos neierobežos likumā ietvertās normas. Komerclikums nedublēs Civillikuma normas, bet paredzēs izņēmumus no Civillikumā ietvertā regulējuma un papildinās to.
Stājoties spēkā Komerclikuma "D daļai", turpmāk no komercdarījuma izrietošie prasījumi noilgs trijos gados, ja likumā nebūs noteikts cits noilguma termiņš.
Iepriekš noilguma termiņš bija desmit gadi, taču tagad šis laiks krietni saīsināts.
Viens no galvenajiem ir atlīdzības princips. Jebkuras komercdarbības mērķis ir gūt peļņu, tāpēc no Komerclikuma izriet, ka visi komersanta komercdarbības ietvaros slēgtie komercdarījumi ir atlīdzības darījumi. Komeclikums noteic, ka komercdarījumā komersants ir tiesīgs prasīt atlīdzību arī bez sevišķas norunas.
Komerclikums turpmāk paredz septiņus īpaši regulētus komercdarījumu veidus: komerciālo pirkumu, komerciālo komisiju ekspedīciju, komerciālo glabājumu, komerciālo līzingu, faktoringu un franšīzi.
Kategorijas
- Novados
- Smiltene
- Valka
- Strenči
- Kaimiņos
- Vēlēšanas
- Kriminālziņas
- Izglītība
- Sports
- Orientēšanās
- Auto/Moto/Velo
- Futbols
- Florbols
- Basketbols
- Citi sporta veidi
- Hokejs
- Volejbols
- Kultūra un Izklaide
- Foto
- Cilvēkziņas
- Vaļasprieki
- Citas ziņas
- Bizness
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Dzīvespriekam
- Latvijas ziņas
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Balles
- Teātris
- Koncerti
- Kino
- Sports
- Festivāli
- Baznīcās
- Citi pasākumi
- Video
- Statiskas lapas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Mediju projekts
- Mediju kritika
- Ar informāciju pret dezinformāciju
- Mediju projekti 2018
- Mediju projekts 2020
- Eiropā
- Dzīvesstils
- Atpūta
- Hobiji
- Mīluļi
- Veselība
- Virtuvē
- Noderīgi
- Viedokļi
- Vides projekti
- Daba-iepazīstam un palīdzam
- Rūpēsimies par vidi
- Saimnieko gudri
- Informējot iedvesmojam
- Covid-19