Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Valmierā atklāts viens no 14 LIAA biznesa inkubatoriem reģionos

Valmierā atklāts viens no 14 LIAA biznesa inkubatoriem reģionos

Piektdien, 10.februārī Valmierā, Purva ielā 12A ar svinīgu pasākumu tika atklāts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Valmieras biznesa inkubators – viens no 14 LIAA biznesa inkubatoriem reģionos. Tā atklāšanas pasākumā jaunos uzņēmējus un viesus uzrunāja Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, LIAA direktors Andris Ozols, LIAA Valmieras biznesa inkubatora vadītājs Jānis Kļaviņš, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.


„Mūsu mērķis ir veidot inovatīvu, modernu ekonomiku. Tās pamata priekšnoteikums ir izcila uzņēmējdarbības vide, kas sekmē iedzīvotāju iesaistīšanos uzņēmējdarbībā. Lai atbalstītu komersantus tieši uzņēmējdarbības uzsākšanas fāzē, biznesa inkubatoru programmas ietvaros radīta augsti kvalitatīva, visos Latvijas reģionos vienlīdzīga inkubācijas vide. Šī atbalsta programma ir efektīvs veids uzņēmējdarbības uzsākšanas aktivizācijai, īpaši reģionos. Biznesā parasti visgrūtākais ir sākums, kad nereti pietrūkst zināšanu, pieredzes un finanšu. Biznesa inkubatoru atbalsts ļaus jaunajiem uzņēmumiem ātri un sekmīgi iziet cauri šim starta posmam, lai tālāk jau paši spētu veiksmīgi attīstīties, augt un dot pienesumu Latvijas tautsaimniecībai,” norāda Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.


Pasākuma laikā esošajiem un topošajiem uzņēmējiem, kā arī citiem interesentiem bija iespēja uzzināt biznesa inkubatora darbības pamatprincipus, apskatīt tā telpas, iepazīties ar biznesa inkubatora sadarbības partneriem, kā arī iegūt informāciju par LIAA biznesa inkubatora attīstības plāniem Valmierā un tā darbības teritorijā – Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Valkas, Apes, Alūksnes, Burtnieku, Strenču, Smiltenes, Gulbenes, Jaunpiebalgas, Raunas, Beverīnas, Priekuļu, Kocēnu, Pārgaujas, Līgatnes, Cēsu, Vecpiebalgas un Amatas novados.


„2007. gadā Valmieras pilsētas pašvaldība ierosināja biznesa inkubatora izveidi Valmierā, tādējādi kļūstot par vienu no pirmajām valstī, kas uzsāka biznesa inkubācijas pakalpojumu nodrošināšanu. Inkubators līdz šim bijis veiksmīgs starta punkts mērķtiecīgiem cilvēkiem, radot 90 jaunus produktus un sniedzot atbalstu vairāk nekā 150 uzņēmumiem. Lai gan 2016.gadā biznesa inkubatoru operatora funkcijas Latvijā pārņēma LIAA, Valmieras pilsētas pašvaldība, esot LIAA sadarbības partneris, turpinās atbalstīt biznesa inkubatora veiksmīgu pastāvēšanu. Valmieru jau izsenis raksturo radošs potenciāls un spēcīgs uzņēmēja gēns, jo mūsu vidū ir ne tikai pieredzes bagāti veiksmes stāsti, bet arī daudz talantīgu jauno uzņēmēju, kuri nebaidās īstenot vispārdrošākās idejas. Mēs ticam, ka ar inkubatora palīdzību spēsim ne tikai noturēt mūsu radošos prātus un jaunos uzņēmējus, kas “dzimuši” Vidzemes Augstskolā, bet arī piesaistīt daudz jaunu ideju Valmieras un reģiona attīstībai. Domājam par Valmieru kā par Vidzemes administratīvo, ekonomisko, rūpniecības, kā arī izglītības, sporta un kultūras centru. Tādi ir arī mūsu uzņēmēji – ar ilgtermiņa mērķiem, Valmieras vērtības atbalstoši un ar skatu nākotnē,” uzsver Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.


LIAA direktors Andris Ozols uzsver: „Latvijas nākotne ir eksportspējīga uzņēmējdarbība, kas spēj nodrošināt iedzīvotājiem nepieciešamās darbavietas visā valstī, stabilu labklājību un drošību par nākotni. Lai šī nākotne pienāktu iespējami drīzāk, nenovērtējami svarīga ir palīdzība ne tikai jaunas uzņēmējdarbības sākšanai, bet arī jau esošās attīstīšanai. Tāpēc LIAA biznesa inkubatoros tiks nodrošinātas visplašākās iespējas gan attīstīt savu ideju, gan iegūt vērtīgas praktiskas konsultācijas.”


Lai veicinātu auglīgu un inovatīvu jauno komersantu attīstību, LIAA 2016. gada 1.septembrī izveidoja 15 biznesa inkubatorus - LIAA reģionālās filiāles visā Latvijā: nacionālas nozīmes centros – Rīgā, Jūrmalā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Valmierā, Rēzeknē un Daugavpilī; reģionālas nozīmes centros – Kuldīgā, Talsos, Bauskā, Siguldā, Ogrē un Madonā.


Inkubatorā uzņēmumi var saņemt nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. Visiem pakalpojumiem tiks piemērots 50% līdzfinansējums, proti, uzņēmumam no pakalpojuma kopējās vērtības vajadzēs segt tikai 50%, un inkubators attiecīgi segs otru pakalpojuma vērtības daļu.


Inkubatoros ir pieejama arī tā sauktā pirmsinkubācija, kuras ietvaros uzņēmēji var testēt savas biznesa idejas un saņemt bezmaksas konsultācijas.