Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Gaujas Plostnieku svētkiem – 20. jubileja

Gaujas Plostnieku svētkiem – 20. jubileja

Atkal koki šalc vēju sarunā un Gauja peld straumē zvīļā, jo Gaujas plostnieku galvaspilsēta - Strenči 20. maijā gatavojas svinēt 20. Gaujas plostnieku svētkus. Atkal plosta vīri, sākot jau trešdien, 17. maijā,  gatavos baļķu plostu un dosies braucienā lejup pa Gauju no Spicu tilta līdz pat Strenčiem, līdz “noars” plostu svētku dienā. Plosta braucējus Gaujmalā sagaidīs Māris Grigalis kopā ar strencēniešiem un svētku viesiem. Šogad, svētku reizē, esam aicinājuši plosta brauciena noslēguma posmā piedalīties arī Latvijas Valsts prezidentu R.Vējoni un Ministru prezidentu M.Kučinski. Svētku reizē gaidām ciemos arī bruņiniekus no sadraudzības pilsētas Rosices Čehijā un draugus no Saydas Vācijā.

Svētki iesāksies ar pamatīgu pirkšanu un pārdošanu tradicionālajā tirdziņā, kas gadu gaitā ir ļoti iecienīts. No paša rīta plkst. 8.00 darbu uzsāks zāģeri – koka skulptūru izzāģēšanas konkursa dalībnieki, kuri cīnīsies par trīs labāko skulptūru izgatavošanas meistara tituliem.

No plkst. 10.00 sāksies dažādas izklaides lielajiem un mazajiem – piepūšamās atrakcijas, REDRIFT radiovadāmo auto trase, aktivitātes sadarbībā ar aģentūru “Zebra” – “apgāžamais auto” un alkohola reibumu imitējošās brilles, kā arī dažādu kārumu degustācijas un fotografēšanās ar multeņu tēliem. Visas dienas garumā varēs izmēģināt 7D KINO – mūsdienīgu atrakciju, kas sagādā neaizmirstamu piedzīvojumu, skatoties 3 dimensiju filmu un izjūtot pārējās 2 dimensijas uz savas ādas.

No plkst. 10.30 sāksies svētku centrālais notikums – plosta sagaidīšana un rīta programma kopā ar Māri Grigali – svētku atklāšana, gājiens un plostnieku godināšana, jaunās plostnieka skulptūras atklāšana, koru sadziedāšanās, dzimšanas dienas svinības un atskats uz Plostnieku svētku vēsturi 20 gadu garumā.

No plkst. 13.00 plostnieku mielastu gatavos ārzemju un pašmāju pavārmeistari. Svētkos varēs aplūkot fotomeistara I.Opmaņa atskatu bildēs uz iepriekšējiem Plostnieku svētkiem. Visu dienu kursēs jautrais vilcieniņš pa maršrutu brīvdabas estrāde – Strenču Psihoneiroloģiskā slimnīca, kur notiks aktivitātes un no plkst. 19.00 – 01.00 Muzeju nakts pasākums “Pēdas pulkstenī”.

Plkst. 14.00 varēs piedalīties un līdzi just sporta spēlēm plostnieku garā, bet vakara programma iesāksies ar Koncertuzvedumu, kurā savus kaujas paņēmienus demonstrēs čehu bruņinieki, bet deju soļus raisīs Strenču novada deju kolektīvi un muzicēs folkmūzikas grupa “Daba San”.

Kad satumsīs vakars, plkst. 21.00 pie brīvdabas estrādes iedegsies Gaismas parks, skanēs vakara mūzika un gaismas spēļu atspulgus  uz Gaujas veidos grupas “Mag.Chem. Mag. Art” virtuozi. Svētki izskanēs ar zaļumballi kopā ar grupu “Džentlmeņu ‘’Špagats”.