Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Vizītkarte

Vizītkarte

Izstāde “Vizītkarte”: valcēniešu atpazīstamības apliecinājums 20. gadsimta sākumā skatāma Valkas bibliotēkā no 1. septembra līdz 28. oktobrim.

Latvijā 20. gadsimta sākumā vizītkarte bija nozīmīgs etiķetes elements gan darījumu, gan personisko attiecību veidošanā. Šajā laikā arī Valkā darbojās daudzi uzņēmēji, tirgotāji, amatnieki, sabiedriskie darbinieki, kuriem goda lieta bija sava vizītkarte un tās attiecīgs pielietojums.

Valkas bibliotēkā piedāvājam izstādē iepazīties ar vizītkartēm, kuras bija pasniegtas Kārlim Bundžem, Valkas gatavo apģērbu tirgotājam.

Izstādē materiāli no Jāņa Dienava  personīgā krājuma.

No pirmsākumiem  vizītkartei  ir divi uzdevumi – tā sniedz informāciju un rada priekšstatu par tās īpašnieku.  Vizītkartes pasniegšanu uztver kā aicinājumu kontaktēties. Tāpēc nav ieteicams sniegt vizītkarti visiem pēc kārtas. Vizītkartei jābūt drukātai uz laba, bieza papīra ar melnas krāsas burtiem uz gaiša fona. Labais tonis iesaka drukāt vizītkarti tikai no vienas  puses un savā valsts valodā.  Otrā pusē -  piezīmes, pateicības vai cita veida informāciju - pieļaujams izdarīt vizītkartes sniedzējam, nekādā gadījumā ne tās saņēmējam.

Vizītkarti pasniedz ar labo roku, pieturot to apakšējā labajā stūrī. Tekstam jābūt vērstam pret vizītkartes saņēmēju.

Saņemot vizītkarti, to vajag izlasīt un tikai pēc tam noglabāt. Atstājot vizītkarti personai, kuras pašlaik nav klāt, tā jāieloka.

Aicinām visus interesentus apskatīt izstādi, un uzzināt pārējos etiķetes smalkumus vizītkaršu lietošanā.