Azimuts OK-Sm BJSS orientieristu atskats uz 2017.gada sezonu

Māris Stabiņš

2018. gada 10. janvāris 08:21

217

2017. gads ir bijis viens no veiksmīgākajiem. Vispirms jāatzīmē mūsējo starptautiskie starti.

Latvijas pieaugušo izlases dalībnieks Artūrs Pauliņš Pasaules čempionātā Igaunijā sasniedza savas karjeras vienu no augstākajiem rezultātiem garajā distancē finišējot 20. vietā.

Artūrs Igaunijā startēja arī sprinta stafetē kur kopā ar saviem komandas biedriem izcīnīja 12. vietu. Šajā disciplīnā Latvijas izlasei tas ir līdz šim augstākais izcīnītais rezultāts.

Eiropas Jauniešu čempionātā Slovākijā Ilgvars Caune izcīnīja 2. vietu stafetēs. Individuāli ILgvaram augstākais rezultāts sprintā finišējot 34. vietā.

Agnija Caune sprintā spēcīgajā konkurencē uzrādīja augsto 12. vietu.

Pirmo reizi Latvijas ziemas izlasē startēja Elīna Skopāne. Eiropas Jauniešu čempionātā ar slēpēm Somijā veiksmīgākais starts viņai garajā distancē izcīnot 26. vietu.

Pasaules junioru čempionātā Somijā Matīss Slikšjānis kopā ar saviem komandas biedriem atkārtoja 2016.gada sasniegumu stafetēs jau otro gadu pēc kārtas izcīnot 7. vietu.

Individuāli  Matīsam labāk veicās sprintā 58. vieta no 177 dalībniekiem.

Ilgvaram Caunem garajā distancē 56. vieta 175 dalībnieku konkurencē.

Pasaules skolēnu čempionātā Itālijā, Sicīlijā vidējā distancē Ilgvars Caune izcīnīja 4. vietu. Savukārt Agnija Caune garajā distancē finišēja 10. vietā un vidējā distancē 7. vietā. Viņi no Itālijas atgriezās ar bronzas medaļām kas izcīnītas komandu vērtējumā.

Lieliski rezultāti Baltijas čempionātā Lietuvā.

Ilgvars Caune izcīnīja zeltu gan garajā distancē gan stafetē. Agnijai Caunei zelts stafetē un sudrabs garajā distancē.

Rudenī Baltijas junioru kausa sacensībās Latvijas izlasē startēja seši mūsējie. Tie bija Ilgvars Caune , Matīss Sikšjānis ,  Elīna Skopāne ,Zanda Stabiņa, Laura Savicka un Jana Marta Ivanovska.

Veiksmīgākais starts Ilgvaram Caunem izcīnot bronzas godalgu.

Lielisks starts mūsu kluba veterānam Jānim Biezajam tepat Latvijā Rāznas apkārtnē Pasaules čempionātā rogainingā kļūstot par Pasaules čempionu superveterānu grupā.

Azimuts OK-Sm BJSS sportistiem panākumi arī Latvijas mēroga sacensībās. Vispirms jāatzīmē komandas izcīnītā trešā vieta Klubu kausā. Panākums izcīnīts 37 klubu vērtējumā. Šeit tika vērtēti visas sezonas rezultāti Latvijas kausa sacensībās. No katrām LK sacensībām ieskaitē tika vērtēti  kluba 10 labāko dalībnieku koeficienti.

Zelta medaļas izcīnītas Latvijas čempionātā  sprinta stafetēs Elites grupā. Komandā startēja Artūrs Pauliņš , Artjoms Rekuņenko un Agnija Caune. Mūsu otrajai komandai arī augsts rezultāts 6. Vieta. Komandā startēja Matīss Slikšjānis , Ilgvars Caune un Laura Savicka.

Bronzas medaļas sprinta stafetēs  SV-14 grupā izcīnīja Renārs Kļaviņš , Ginters Ķelps un Anete Anna Strazdiņa.

Latvijas čempionātā stafetēs 1. vieta S-18 grupas meitenēm Agnijai Caunei , Elīnai Skopāņei un Zandai Stabiņai.

Vīriešu Elites grupā ar Artjomu Rekuņenko, Artūru Pauliņu un Ilgvaru Cauni sastāvā 2. vieta.

Godalgas arī citos Latvijas čempionātos.  Latvijas čempionātā sprintā zelta medaļas izcīnīja Artūrs Pauliņš VE , Agnija Caune S-16 un Liene Brūvele S21.

Sudrabs Matīsam Slikšjānim V-20.

Latvijas čempionātā garajā distancē zelta medaļas izcīnīja Artūrs Pauliņš V-E , Ilgvars Caune  V-18 un  Vita Cīrule S-45.

Sudrabs Agnijai Caunei S-16 , Ievai Godiņai S-40 , Videgai Gaigalai S-50 un Jānim Nullem V-50.

Bronzas godalga Dainim Bormanim V-50.

Latvijas čempionātā vidējā distancē.

Zelta medaļas izcīnīja Agnija Caune S-16 , Dainis Bormanis V-50 un Videga Gaigala S-50.

Sudraba medaļa Laurai Savickai S-20.

Bronzas godalgas Artjomam Rekuņeņenko V-E, Matīsam Slikšjānim V-20 , Janai Martai Ivanovskai S-20, Otāram Putrālim V-40 un  Aldim Lapiņam V-65.

Latvijas čempionātā maratonā jeb pagarinātajā distancē par Latvijas čempioniem kļuva Artūrs Pauliņš V-E  , Agnija Caune S-16 , Laura Savicka S-20 un Ieva Godiņa S-40 ,sudraba godalgas Agnesei Jaunmuktānei S-14 un Elīnai Skopānei S-18 , bronza Andai Jaunmuktānei S-14 ,

Klubu stafetēs startējot bez Artūra tikām sestajā vietā.  Komandā startēja Matīss Slikšjānis , Ilgvars Caune,  Agnija Caune , Ieva Godiņa, Otārs Putrālis , Elīna Skopāne , Zanda Stabiņa, Anete Stabiņa , Dainis Bormanis un Rolands Rudītis.

Latvijas Jaunatnes olimpiādē vidējā distancē Agnija Caune izcīnīja zelta medaļu. Zelts arī mūsu meitenēm stafetē. Komandā startēja Agnija Caune, Elīna Skopāne un Zanda Stabiņa.

Latvijas kausa kopvērtējumā vīriešu Elites grupā Artūram Pauliņam 2. vieta un Artjomam Rekuņenko 5. vieta.

V-18 grupā Ilgvars Caune 1. vieta.

V-20 grupā Matīss Slikšajānis 6. vieta.

V-40 grupā Otārs Putrālis 3. vieta un Mārtiņš Godiņš 5. vieta.

V-50 grupā Dainis Bormanis 2. vieta un Jānis Nulle 5. vieta.

V-65 grupā Jānis Biezais 3. vieta un Aldis Lapiņš 5. vieta.

S-14 grupā Agnese Jaunmuktāne 6. vieta.

S-16 grupā Agnija Caune 1. vieta.

S-18 grupā Elīna Skopāne 4. vieta.

S-20 grupā Laura Savicka 1. vieta un Jana Marta Ivanovska 4. vieta.

S-40 grupā Ieva Godiņa 3. vieta.

S-45 grupā Vita Cīrule 2. vieta.

S-50 grupā Gunta Dudele 4. vieta.

Latvijas sprinta kausa kopvērtējumā

S-14 grupā Agnese Jaunmuktāne 2. vieta.

S-21 grupā  Laura Savicka 1. vieta  un  Liene Brūvele 2. vieta.

V-18 grupā ILgvars Caune 3. vieta.

V-E grupā Artjoms Rekuņenko 1. vieta.

Stafešu kausa kopvērtējumā

S-18 grupā 1. vieta Agnija Caune , Elīna Skopāne , Zanda Stabiņa.

S-14 grupā 2. vieta Agnese Jaunmuktāne , Anda Jaunmuktāne , Madara Celma.

S21 grupā 4. vieta Liene Brūvele , Laura Savicka un Jana Marta Ivanovska.

S-12 grupā 4. vieta Agnija Kalēja , Kitija Abula un Anete Stabiņa.

Velo orientēšanās kauss.

VE grupā Aivis Zetmanis 2. vieta no 55 dalībniekiem.

Protams visus rezultātus uzskaitīt nav iespējams. Šie bija tikai nozīmīgākie Azimuts OK- Sm BJSS komandas rezultāti 2017. gadā.

Liels paldies visiem komandas sportistiem, atbalstītājiem un līdzjutējiem par ieguldītajiem līdzekļiem  laiku un darbu šo augsto rezultātu sasniegšanā.