Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Darboties mazpulkā ir interesanti un noderīgi

Silvija Dorša

2018. gada 27. februāris 00:00

59
Darboties mazpulkā  ir interesanti un noderīgi

Santa Marija Vīnupe:

- Man patīk, ka mazpulkā iemācos audzēt dažādus augus, uzzinu par man nezināmām dārzeņu un ziedu šķirnēm. Iesaistoties mazpulkā, esmu iemācījusies būt patsāvīgāka un sāku vairāk pievērsties dārza darbiem. Man ļoti patīk mazpulka interesantās ekskursijas, semināri par dažādu dārzeņu pareizu audzēšanu un nometnes. Manuprāt, mazpulka darbā piedalīties ir ļoti interesanti un noderīgi, jo šeit var uzzināt daudz dažādu jaunu lietu, ko nemāca skolā.


Aleksis Beikmanis: 

- Mēs Vijciema mazpulkā, jau sākot ar pavasari, plānojam,  rakstām  un īstenojam savus individuālos gada projektus, lai rudenī varētu ar tiem piedalīties novada rudens darbu skatē un Vidzemes forumā. Pērnajā vasarā es un Marks Ragže audzējām Šalotes sīpolus, pētījām tos dažādās augšanas fāzēs, sūtījām uz mazpulku centru augšanas procesa fotogrāfijas un visu darba gaitu aprakstījām savos projektos. Pēc tam bijām rudens skatē Valkā. Bija prieks, ka visi mūsu mazpulka dalībnieki tika tālāk uz Vidzemes forumu Salaspilī. Diena sākās ar mazpulcēnu tirdziņu. Mūsu Viktorija Lana Hāne pārdeva dažādas tējas, bet Sabīne Lotiņa – biešu pulveri un kēksiņus. Pēc tam mēs gājām apskatīt Botāniskā dārza dendrāriju. Tur bija dažādas kaktusu, citrusaugu sugas un citi augi. 

Aizstāvot savus projektus, mēs ar Marku par saviem pētījumiem ieguvām savās grupās 2. vietu, bet Sabīne ļoti veiksmīgi bija īstenojusi projektu par biešu pulvera gatavošanu un savā grupā ieguva 1. vietu.

Oktobrī Vijciema pamatskolas skolēni ar LAD darbiniekiem brauca ekskursijā uz Raunu pie uzņēmējiem. Vispirms devāmies uz Raunas ķieģeļu cepli, pēc tam apmeklējām makaronu un siera ražotni, bet nobeigumā – dārzkopības saimniecību.

Ļoti interesanta bija arī mazpulku ziemas konference “Elementi ilgtspējīgai attīstībai”, kas notika 3. un 4. janvārī  Līgatnē,  “Ratniekos”. Tur mēs noklausījāmies dažādas lekcijas, piemēram, par telefoniem, komunikācijas prasmēm, kā nebaidīties u.c. Bija arī kopīgs spēļu vakars, kā arī gatavojām veselīgus našķus.


Sabīne Lotiņa:

-  3. un 4. janvārī mēs, četri mazpulcēni no Vijciema, bijām aizbraukuši uz iedvesmas konferenci “Elementi ilgtspējīgai attīstībai”, kura notika Līgatnē, Latvijas Universitātes konferenču un atpūtas kompleksā “Ratnieki”. Abas dienas  bija saplānotas ar dažādām interesantām lekcijām un nodarbībām. 

Man ļoti patika nodarbība, kurā bija uzdevums – no vairākiem mazpulcēniem izveidot dažādus latviešu rakstus. Interesanti bija arī gatavot veselīgos našķus. Našķu mīklu maisījām no ogām un dažādiem riekstiem, no šīs mīklas gatavojām konfektes, kurām virsū uzbirdinājām kokosa skaidiņas un sagrieztas saldētas zemenes.

Ļoti labi palikusi atmiņā arī Ā. Birzes vadītā nodarbība “Kā nebaidīties”, jo lektors mācēja interesanti pastāstīt, kā sasniegt savus mērķus un kā nebaidīties no lieliem un maziem darbiem. Iemācījāmies arī dažādas spēles, kuras var spēlēt ārā. Mūs āra nodarbībās filmēja drons, arī tas bija jautri. Kaut gan ārā tajās dienās bija vējaini un auksti, mēs bijām priecīgi, ka interesanti un lietderīgi pavadījām savas brīvdienas.

Tuvojoties Valentīndienai, es sameklēju internetā dažādas pašdarinātas sirsniņas, ziediņus un origami tehnikā locītus taureņus. Iemācījos pati tos pagatavot un tad gāju 1. un 3. klasē mācīt veidot šos pašdarinājumus sākumskolas skolēniem. Man palīgā nāca arī mazpulka dalībniece Viktorija Lana Hāne. Mums patika darboties ar mazajiem skolēniem. Bija ļoti jauki, ka arī pēc nodarbības viņi prasīja, kad mēs nāksim nākamreiz pie viņiem darboties.

Mums ir vēlēšanās veikt labus darbus!

239. Kārķu mazpulka dalībnieki ir priecīgi, jo beidzot klāt ziema ar salu un sniegu. Mēs atkal dedzinām sniegu (ar karbīda palīdzību), ceļam sniegavīrus un slidināmies pa ledus trasīti no kalna!

Bet svarīgākais mūsu mazpulka šī mācību gada pasākums bija Svinīgā solījuma svētki, kuriem gatavojāmies laicīgi: mācījāmies mazpulku himnas vārdus, atkārtojām Svinīgā solījuma tekstu, gatavojām ielūgumus savām klašu audzinātājām, skolas direktorei Baibai Smanei, mūsu atbalstītājai pagasta brīvā laika organizatorei Sandrai Pilskalnei. Par godu svētkiem bija izcepta liela torte ar mazpulku simboliku. Katrs mazpulcēns saņēma nozīmīti – četrlapu Laimes āboliņa lapiņu, kas apliecina, ka viņš darbojas Latvijas Mazpulku organizācijā. Visiem bija interesanti, skatoties datorprezentāciju un kopā atceroties dažādus mūsu mazpulka piedzīvojumus vairāku gadu garumā.

Divas meitenes – Krista un Gabriēla – aizvadītajā rudenī ar lieliskiem rezultātiem pārstāvēja mūsu mazpulku kā novada, tā arī Vidzemes projektu forumos. Bet nu pavisam drīz jāsāk plānot, kādus projektus īstenosim šogad.

Mums patīk darbošanās brīvā dabā: kopjam ābelītes, bites, iepazīstam apkārtnes floru un faunu.

Ziemas mēneši aizrit telpās, nodarbībās gatavojam dāvanu kartītes, apsveikumus, dažādas tekstūras, pirkstu nospiedumus, smalkzīmējumus, krāsu traipu monstriņus. Labi palīdz grāmata  “365 radoši darbiņi”.

Atsevišķs temats ir ēst gatavošana. Mums garšo dažādas pašu sagatavotas  maizītes, salātiņi, vairākas reizes gadā cepam vafeles. Katras mazpulka nodarbības noslēgumā dzeram tēju, ko sagādā mūsu vadītāja – skolotāja Ģertrūde Ābele. Galvenā saimniece mūsu mazpulkā  esmu es – Karīna Martinsone no 6. klases. 

Lai mums visiem ir vēlēšanās veikt labus darbiņus! 

Karīna Martinsone, 

239. Kārķu mazpulka dalībniece

 

Šoziem – 

uz radoša viļņa

Pēc Valkas novada mazpulku rudens darbu skates un lielā Vidzemes foruma, kuros mums veicās labi, šajā darba sezonā 11. Valkas mazpulkā esam darījuši daudzas interesantas lietas. Lielākais rudens darbs bija lapu grābšana Valkas novadpētniecības muzeja parkā. Sabirušu lapu bija daudz. Paspējām gan tās sagrābt, gan kārtīgi izskrieties un papriecāties par krāsainajām lapām. Muzejā apmeklējām  J. A. Sīmaņa  mākslas izstādi, pēc kuras veidojām paši savas medaļas. Iepriekš neviens no mums neko tādu nebija darījis, tāpēc tā bija ļoti interesanta darbnīca. Pagatavotās medaļas varējām paņemt līdzi uz mājām par piemiņu.  Nodarbībās esam mācījušies daudzas radošas lietas. Veidojām krāsainus atstarotājus, kurus piesējām pie somām, lai tumsā būtu redzami.  Mājās gaismu ienesa mūsu gatavotie svečturi. Tos bija ļoti viegli pagatavot – ar krāsām izrotājām stikla burciņas, kurās  var ielikt svecītes. Mārtiņdienā gatavojām maskas no dažādiem audumu pārpalikumiem. Tas bija jautri, jo pēc tam  varējām pasmieties par mūsu izgatavotajām maskām. Gatavojoties Ziemassvētkiem, veidojām galda dekorus un rotājām adventes vainagus. Pirms Ziemassvētkiem mums ļoti patika cept piparkūkas. Rotājām tās ar glazūru. Piparkūkas kā dāvaniņas tika  arī tiem mazpulcēniem, kuri todien nebija nodarbībā. Piparkūku sacepām daudz un ēdām tās vēl nākamajās nodarbībās.