Brīdinu, var rasties neliela atkarība!

Pukojoties par interneta uzbāzīgo ienākšanu mūsu ikdienā, tomēr nevar noliegt, ka tā plašumos vai dziļumos var atrast arī ļoti daudz noderīgas informācijas. Šoreiz padalīšos ar kādu recepti, par kuru vispirms nodomāju: “Ko tik cilvēki neizdomā!” Pēc tam nācās atzīt: “Laba!”
Uzreiz gan jāatzīst, ka tagad ar zināmām aizdomām skatos uz veikala plauktos nopērkamiem gaļas gabaliņiem, kuru sānus rotā nevis žāvējumam raksturīgais dūmojums, bet ne mazāk glītais brūnais “iedegums”.
Nu visu pēc kārtas – receptes pieteikumā bija teikts, ka ļoti vienkārši ir iegūstams garšīgs žāvēts cauraudzis... bez žāvēšanas, un klāt pievienota fotogrāfija, kurā redzamais gaļas gabaliņš tiešām rosināja apetīti.
Tas, ka ne visam, ko redz, var ticēt, man nav jāatgādina, tāpēc ķēros klāt un pārbaudīju. Rezultāts pārsteidza ne mazāk kā izlasītā recepte. Gaļas gabaliņš tā vien vilina – nu vēl vienu šķēlīti!
Uzreiz atzīšos, mana skepse sākumā bija tik liela, ka eksperimenta vajadzībām pirku nevis, kā norādīts, cauraudzi, bet noskatīju veikalā lētāko cūkas vaidziņu. Pie sevis bubinot, ja nu kas – būs laime sunim. Aprēķinot katliņa tilpumu, manā pirkumu maisiņā iekrita divi vaidziņi. Vēl bija jānopērk žāvētas plūmes, kas visā šajā procesā bija dārgākais ieguldījums, bet atlikums bija garšīgs našķis. Tagad, plānojot jau receptes apgūšanas otro piegājienu, būs jānoliek plūmju atlikums uz augstāka plaukta, jo šis ēdiena pagatavošanas veids ik pa laikam papildinās manu ikdienu.
Vēl ir vajadzīgas sīpolu mizas. Tā kā jau kādu laiciņu tās krāju Lieldienām, man problēmas neradās. Ja mājās nav pašaudzētu sīpolu, grūti pateikt, vai tos, kas veikalā pirkti, šādam variantam drīkst izmantot, jo esmu dzirdējusi, ka tie tiekot apstrādāti ar ķīmiju pret loku dzīšanu.
Kad sīpolu mizas, gaļa un žāvētas plūmes sagādātas, ķeramies klāt!
Katliņā ielej aptuveni divus litrus ūdens, saliek bagātīgi sīpolu mizas, pieber glāzi sāls, 3–4 lauru lapas, melnos piparus, smaržīgos piparus, trīs ēdamkarotes cukura un 6–8 žāvētas plūmes. Liek iekšā gaļu, uzvāra un turpina uz lēnas uguns sutināt aptuveni pusstundu. Tad noņem katlu no plīts, nenoņemot vāku, atstāj uz 12 stundām marinēties.
Kad gaļa iemarinējusies, izņem to no šķidruma, sarīvē pāris ķiploka galviņu, sajauc ar maltajiem pipariem un bagātīgi ierīvē gaļas gabaliņus. Pirmajā reizē izmantoju melnos piparus, bet nākamreiz meklēšu veikala plauktā maltās garšvielas, kurām pievienots čili pipars, lai papildinātu garšas buķeti.
Noslēgumā ar garšvielām ierīvēto gaļu ietin pārtikas plēvē un uz pāris stundām ievieto ledusskapī. Nākamajā dienā būs vēl garšīgāks un ķiploku aromāts piepildīs telpu katrreiz, kad atkal kāds klusiņām vērs ledusskapja durvis. Gatavo gaļu var izlietot nedēļas laikā vai likt saldētavā, ja vēlas uzglabāt ilgāk. Labu apetīti!
Kategorijas
- Novados
- Smiltene
- Valka
- Strenči
- Kaimiņos
- Vēlēšanas
- Kriminālziņas
- Izglītība
- Sports
- Orientēšanās
- Auto/Moto/Velo
- Futbols
- Florbols
- Basketbols
- Citi sporta veidi
- Hokejs
- Volejbols
- Kultūra un Izklaide
- Foto
- Cilvēkziņas
- Vaļasprieki
- Citas ziņas
- Bizness
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Dzīvespriekam
- Latvijas ziņas
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Balles
- Teātris
- Koncerti
- Kino
- Sports
- Festivāli
- Baznīcās
- Citi pasākumi
- Video
- Statiskas lapas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Mediju projekts
- Mediju kritika
- Ar informāciju pret dezinformāciju
- Mediju projekti 2018
- Mediju projekts 2020
- Eiropā
- Dzīvesstils
- Atpūta
- Hobiji
- Mīluļi
- Veselība
- Virtuvē
- Noderīgi
- Viedokļi
- Vides projekti
- Daba-iepazīstam un palīdzam
- Rūpēsimies par vidi
- Saimnieko gudri
- Informējot iedvesmojam
- Covid-19