Kas darba aizsardzības jomā jāzina katram uzņēmējam un darbiniekam
Vai zināt, kas darba vietā ir atbildīgs par darbinieku drošību un veselības aizsardzību? Vai esat informēts, ka Jūsu veselībai darbā var kaitēt ne tikai lakas un krāsas, bet arī nepietiekams apgaismojums, steiga, virsstundu darbs un konflikti?
Vai pārzināt normatīvos aktus, kas regulē darba aizsardzības jomu?Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, kas svarīgas katram uzņēmējam un darbiniekam, sniedz jaunā grāmata Strādā vesels un drošs! Īpaši mazajiem un vidējiem uzņēmumiem šī grāmata palīdzēs sakārtot darba aizsardzības jautājumus.
Grāmatu sērijā Praktiskie Padomi klajā laidusi izdevniecība Lietišķās informācijas dienests.
Strādā vesels un drošs! ir trešais jaunās grāmatu sērijas Praktiskie padomi izdevums. Šajā sērijā jau iznākušas grāmatas Darba strīdi un to risināšana un Veramies ciet.
Arī ekonomisko grūtību laikos ir spēkā atziņa: jo sakārtotāka vide, jo efektīvāk darbinieki strādā un tādējādi vairāk iegūst arī pats darba devējs.
Saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu darba devējam jārūpējas par drošu un veselībai nekaitīgu darba vidi, kurā darbinieki ir pasargāti no nelaimes gadījumiem un arodslimībām. Darba aizsardzības prasības uzņēmumos jaunajā grāmatā analizē žurnāla Praktiskais Likumdošanas Ziņnesis redaktore Vineta Vizule.
Grāmatā ir arī normatīvie akti, kas saistīti ar darba aizsardzības prasībām un CD, kurā esošo informāciju ērti var izmantot praksē, piemēram, darba instruktāžas žurnāla vai darba aizsardzības instrukciju satura un struktūras paraugu, obligātās veselības pārbaudes kartes, darba vides risku novērtējumu u.c.
Padomi no jaunās grāmatas:
Neatkarīgi no uzņēmuma specifikas, darba aizsardzības struktūras organizācijas un pienākumiem par nodarbināto drošību un veselības aizsardzību darbā ir atbildīgs darba devējs.
Ir gadījumi, kad darba vides drošībai un nekaitīguma uzlabošanai nav nepieciešami lieli ieguldījumi - vajag tikai vērīgāk palūkoties apkārt un novērtēt potenciālās nelaimes iespējas tāpat kā to darām, kad ģimenē aug mazi bērni.
Nenostiprināts plaukts, atlupis grīdceliņa stūris, no sienas izrauta elektrības kontakta rozete - tie var radīt apdraudējumu arī pieauguša cilvēka veselībai vai pat dzīvībai, nemaz nerunājot par bīstamām tehnoloģiskām iekārtām vai darbu augstumā.
Normatīvajos aktos nav noteikts, cik darba aizsardzības instrukciju uzņēmuma jābūt. Darba devējam izdevīgāk ir, lai uzņēmumā būtu pēc iespējas vairāk instrukciju, kurās iespējami precīzāk aprakstīti visi darba procesa soļi. Ja nodarbinātais cietīs nelaimes gadījumā, vieglāk būs izvērtēt tā cēloņus un noskaidrot vainīgos.
Kategorijas
- Novados
- Smiltene
- Valka
- Strenči
- Kaimiņos
- Vēlēšanas
- Kriminālziņas
- Izglītība
- Sports
- Orientēšanās
- Auto/Moto/Velo
- Futbols
- Florbols
- Basketbols
- Citi sporta veidi
- Hokejs
- Volejbols
- Kultūra un Izklaide
- Foto
- Cilvēkziņas
- Vaļasprieki
- Citas ziņas
- Bizness
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Dzīvespriekam
- Latvijas ziņas
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Balles
- Teātris
- Koncerti
- Kino
- Sports
- Festivāli
- Baznīcās
- Citi pasākumi
- Video
- Statiskas lapas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Mediju projekts
- Mediju kritika
- Ar informāciju pret dezinformāciju
- Mediju projekti 2018
- Mediju projekts 2020
- Eiropā
- Dzīvesstils
- Atpūta
- Hobiji
- Mīluļi
- Veselība
- Virtuvē
- Noderīgi
- Viedokļi
- Vides projekti
- Daba-iepazīstam un palīdzam
- Rūpēsimies par vidi
- Saimnieko gudri
- Informējot iedvesmojam
- Covid-19