Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Šodien Valkā atvērs Brūveru ģimenes dzejoļu krājumu “Brūveri brūvē”(Papildināts ar FOTO!)

Šodien Valkā atvērs Brūveru ģimenes dzejoļu krājumu “Brūveri brūvē”(Papildināts ar FOTO!)

16.maijā, plkst.14.00 Valkas novada Centrālajā bibliotēkā, Rīgas ielā 22, atklās dzejoļu grāmatu bērniem -  „Brūveri brūvē”.

Apjomīgajam krājumam ir trīs dzejoļu autori – jau aizsaulē aizgājušais izcilais vārda meistars Pēters Brūveris un viņa meitas – dvīņumāsas Zane Brūvere-Kvēpa un Indra Brūvere-Daruliene. Ilustrācijas zīmējusi vairāku starptautisku godalgu īpašniece, māksliniece Gita Treice. Grāmatu apgāds izdevis, noslēdzot Pētera Brūvera 60. jubilejas gadu un dāvinot to dzejniekam dzimšanas dienā.

 Pasākumā piedalīsies dzejnieces Zane Brūvere-Kvēpa un Indra Brūvere–Daruliene, izdevniecības “Pētergailis” vadītāja, rakstniece Inguna Cepīte un šī gada Latvijas Literatūras gada balvas laureāte, dzejniece Daina Sirmā.

"Beidzot tēva un abu meitu bērniem rakstītie dzejoļi nolēma satikties vienā grāmatā", stāsta izdevniecības vadītāja Inguna Cepīte. "Pēters Brūveris jau septīto gadu ir aizsaulē, taču daudzi dzejnieka pēdējo dzīves gadu nepublicētie dzejoļi bērniem prasījās būt izdoti grāmatā. Daudzi no tiem ir veltīti viņa mazbērniem – Helmutam Albertam un Andrim Mīkolam."

"Brūveri brūvē" sastādītājs, dzejnieks Māris Salējs, krājumu ievada ar vārdiem: "Taču Tu, lielais un mazais lasītāj, nebīsties. Iedomājies, ka esi nogājis gabaliņu ceļa, kurš ved prom no Rīgas. Ceļa malā stāv māja. Nebaidies, pieej pie loga un ieskaties iekšā. Pie lielā viesistabas galda sēž tēvs un abas meitas. Un viņi viens otram stāsta. Pēters stāsta par Lielo Vali Hali Gali un Nabaga Drēbju Pakaramo, Indrai uz mēles ir Mūsu Pilsētas Bērnu Stāstiņi, bet Zanei padomā stāstīt par noslēpumainajiem Vecākiem, Kas Naktīs Neguļ...."