Smiltenes jaunajiem vieglatlētiem piecas godalgas Latvijas U14 čempionātā

Toms Markss

2018. gada 8. jūnijs 08:39

584

Ogrē aizvadīts Latvijas čempionāts vieglatlētikā U14 vecuma grupā. Ar panākumiem tajā startēja Ingara Grēna trenētie Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi. Par Latvijas čempionu tāllēkšanā kļuvis Jorens Miķelsons, kamēr godalgas izcīnīja arī Paula Rudīte, Kristers Krauklis, Markuss Petrovs un zēnu 4 X 100 sprinta stafetes komanda.

Latvijas labākie U14 vecuma grupas vieglatlēti trešdien pulcējās Ogres stadionā, kur notika valsts čempionāta sacensības. Kuplā skaitā tajās tik pārstāvēta arī Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skola. Trenera Ingara Grēna vadītie jaunie smiltenieši guva virkni vērā ņemamu panākumu.

Lieliski sevi apliecināja Jorens Miķelsons, kurš izcīnīja uzvaru tāllēkšanas sacensībās. Labākajā mēģinājumā smiltenietis aizlēca 5 metru un 26 centimetru tālumā. Otrās vietas ieguvējs Ričards Peders atpalika par 14 centimetriem. Labāko desmitniekā iekļuva vēl divi Smiltenes BJSS sportisti. Markuss Petrovs ar rezultātu 4 metri un 72 centimetri ieņēma sesto vietu, kamēr Kristians Markss, labākajā mēģinājumā aizlecot 4 metrus un 54 centimetrus, bija devītais labākais.

300 metru skrējienā, uzrādot laiku 44, 49 sekundes, otro labāko laiku sasniedza un sudraba godalgu izcīnīja Paula Rudīte. Tikmēr 80 metros jaunā sportiste kvalifikācijā uzrādīja otro labāko rezultātu (10,81 sekunde), kamēr lielajā finālā viņai piektā vieta (11,05 sekundes). Uzvarēja Madara Bērziņa, kuras laiks trasē bija 10,47 sekundes. Devītā vieta smiltenietei Elīzai Miglavai, kuras rezultāts 11,26 sekundes.

Panākumi arī Kristeram Krauklim, kurš savā kroņa disciplīnā – šķēpa mešanā – izcīnīja otro vietu. Labākajā mēģinājumā viņš šķēpu raidīja 44 metru un 2 centimetru tālumā. Uzvarētājs Juris Konrāds met par 64 centimetriem tālāk. Augsto trešo vietu šķēpa mešanā izcīnīja arī Markuss Petrovs. Viņš labākajā mēģinājumā sasniedza rezultātu – 39 metri un 33 centimetri.

Lodes grūšanā Krauklim piektā vieta. Viņa labākais grūdiens – 10 metru un 62 centimetru tālumā. Jāizceļ arī Jorena Miķelsona gūtā ceturtā vieta augstlēkšanas sacensībās. Labākajā mēģinājumā viņš pievarēja 1 metra un 48 centimetru augstumā novietoto latiņu. Līdz medaļai pietrūka trīs centimetri.

Smiltenes BJSS puišu kvartets – Regnārs Tamms, Markuss Petrovs, Kristers Krauklis un Jorens Miķelsons – 4X100 metru stafetē savā skrējienā izcīnīja uzvaru. Smiltenieši finišēja pēc 53,85 sekundēm. Otrajā vietā esošā Ogres novada sporta centra komanda atpalika par 0,39 sekundēm. Otrajā skrējienā Smiltenes puišu laiku pārspēt izdevās Siguldas sporta skolas sportistiem, kuri finišēja pēc 52,70 sekundēm. Ingara Grēna audzēkņiem valsts čempionāta sudrabs.