Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Eiropas darba devēji aicina valdības koncentrēt pūles, lai atjaunotu privātā sektora pašapziņu un atkal iekustinātu darba tirgu

2009. gada 10. septembris 08:34

766
Eiropas darba devēji aicina valdības koncentrēt pūles, lai atjaunotu privātā sektora pašapziņu un atkal iekustinātu darba tirgu

(Rīga, 10.-11. septembris) Šodien un rīt Rīgā norisināsies Starptautiskās Darba devēju organizācijas (IOE) Eiropas biedru sanāksme, lai novērtētu pašreizējo krīzes apkarošanas politiku globālajos darba tirgos, stiprinātu darba devēju lomu politikas veidošanā un izstrādātu stratēģijas plānu turpmākajam periodam.

 

Sanāksmi organizē Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), to atklās Latvijas Republikas Labklājības ministrs Uldis Augulis, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Vitālijs Gavrilovs un IOE Eiropas biedru viceprezidente Renate Hornung-Draus.

 

LDDK ģenerāldirektore Elīna Egle atzīmēja, ka tagad, laikā, kad Latvijas uzņēmumi velta visas pūles, lai saglābtu savu konkurētspēju rūkoša pieprasījuma apstākļos gan iekšējos, gan ārējos tirgos, Latvijas negatīvie makroekonomiskie rādītāji var negatīvi ietekmēt mūsu nākotnes izaugsmes potenciālu.

 

 

 „Šī sanāksme būs iespēja viedokļu apmaiņai ar šīs organizācijas biedriem par citu Eiropas valstu un to darba organizāciju pieeju ekonomiskās krīzes pārvarēšanai; parādīt Latvijas nacionālās ekonomikas atveseļošanas nākotnes redzējumu, reabilitēt mūsu uzņēmēju reputāciju un parādīt Latvijas piedāvātās investīciju iespējas," norāda E.Egle.

 

Komentējot pašreizējo situāciju, IOE Eiropas biedru viceprezidente Renate Hornung-Draus minēja, ka, atbildot uz krīzes spējo un radikālo ietekmi, Eiropas uzņēmumi, cik iespējams, ir centušies ievērot vidējas un ilgtermiņa attīstības perspektīvu un nav padevušies vēlmei neapdomīgi atteikties no darba vietām īstermiņa ietaupījumu dēļ. Šāda pieeja, kas ir dārga īstermiņā, nodrošinās Eiropas biznesa augstu konkurētspēju globālās ekonomikas atveseļošanas procesā.

 

Tomēr viņa norādīja, ka neviens uzņēmums nevar ignorēt ekonomikas pamatlikumus. Galu galā uzņēmumam ir jānodrošina izdzīvošana tirgū, kas ir priekšnoteikums darba vietu radīšanai un saglabāšanai. Tādēļ ir ļoti svarīgi, lai ekonomiskā struktūra atkal būtu uzņēmumiem labvēlīga.

 

IOE ģenerālsekretārs Antonio Peñalosa uzsvēra, ka IOE sadarbībā ar globālajiem un reģionālajiem partneriem koncentrē pūles uz tādu politikas risinājumu izveidi un ieviešanu, kas var atjaunot privātā sektora pašapziņu un atkal iekustināt darba tirgus. Viņš atzīmēja, ka pašreizējos apstākļos, kad tik daudzi uzņēmumi, sevišķi mazie uzņēmumi, vai nu cīnās par izdzīvošanu vai jau beiguši pastāvēt, spēcīgu darba devēju organizāciju loma ir svarīgāka kā jebkad.

 

Sanāksme aicinās Eiropas politikas veidotājus steidzami koncentrēt pūles, lai nodrošinātu normatīvo un likumdošanas vidi uzņēmumu, sevišķi mazo un vidējo uzņēmumu (MVU), izdzīvošanai šajā vētrainajā laikā un to pozīciju saglabāšanai, lai tie dotu savu ieguldījumu, sākoties ekonomikas atlabšanai.

 

 

Tā vēlreiz akcentēs darba devēju organizāciju ieguldījumu, atbalstot ilgtspējīgu politiku un tādu pasākumu izstrādāšanu, kas atjaunos uzticību uzņēmējdarbībai un stiprinās privāto sektoru; aizstāvēs atklātas un informētas debates par politikas pasākumiem izejai no krīzes; atjaunos uzticību uzņēmējdarbībai.

Par IOE

Starptautiskā darba devēju organizācija (IOE) ir pasaules lielākais biznesa tīkls ar darba devēju organizācijām 141 valstī. Tās biedri pārstāv miljoniem dažāda lieluma uzņēmumu visos tautsaimniecības sektoros.

 

 

IOE galvenā loma ir veicināt sociālo un darba attiecību politiku, tādējādi dodot ieguldījumu privātā biznesa veidošanā un stiprināšanā visā pasaulē.

 

 

Kā biznesa tīkls IOE nodrošina pieeju vienotai informācijas apmaiņas un izplatīšanas bāzei, pieredzes un labas prakses popularizēšanu globālajā biznesa sabiedrībā visos jautājumos, kas ietekmē reālo darba vidi.

 

Par LDDK Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) ir lielākā darba devēju intereses pārstāvošā organizācija uzņēmējdarbības vides uzlabošanas, izglītības, nodarbinātības, sociālās drošības, veselības aprūpes, darba tiesību un darba aizsardzības jomās.

 

 

 LDDK apvieno 51 Latvijas tautsaimniecībā ievērojamas darba devēju organizācijas - nozaru, reģionālās un profesionālās asociācijas un federācijas, kā arī uzņēmumus, kuros strādā virs 50 darbiniekiem. LDDK biedri nodarbina vairāk nekā 33% no Latvijas darbaspēka.

 

LDDK ir sociālais partneris Saeimai, Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai nacionālā līmenī. LDDK veicina sociālā dialoga izveidi pašvaldībās ar trīspusējo konsultatīvo padomju starpniecību.

 

 

 LDDK ir pārstāvēta nacionāla līmeņa komisijās un padomēs, tai skaitā NTSP (Nacionālās trīspusējās sadarbības padome un tās apakšpadomes), tādējādi nodrošinot uzņēmēju viedokļa pārstāvniecību un līdzdalību LR normatīvo aktu izstrādē un pozīciju sagatavošanā ES.

 

Starptautiski LDDK ir pārstāvēta Starptautiskajā darba devēju organizācijā (IOE), Uzņēmējdarbības un rūpniecības konsultatīvajā padomē (BIAC) pie Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD), Eiropas Biznesa konfederācijā (BUSINESSEUROPE), kas ir nozīmīgākais Eiropas uzņēmēju interešu pārstāvis ES institūcijās. LDDK ir pārstāvēta Eiropas Ekonomiskajā un Sociālajā komitejā, kā arī astoņās Eiropas Komisijas konsultatīvajās komitejās un padomēs, un trijās ES aģentūrās.