Šodienas tendence komunikācijā – cilvēciskums

Pareiza komunikācija un pieeja cilvēkiem ir būtiska jebkurā sfērā strādājošiem. Kādas ir šī brīža tendences komunikācijā ar klientu un darbinieku 21. gadsimtā, kad lielākā daļa komunikācijas notiek, izmantojot e-pastu un dažādas čatu platformas? Kas ir būtiskākās lietas, īpašības, pazīmes, kuras ņemt vērā, pirms uzsāc sarunu? To centās atklāt un nodot Latvijā un arī ārzemēs atzīti dažādu sfēru latviešu profesionāļi uzņēmēju forumā “Māksla būt uzņēmējam” Valmierā.
Lai gan foruma fokuss bija informēt uzņēmējus, tomēr lektoru stāstītais noderīgs un izmantojams pārdošanas un mārketinga speciālistiem, personāla vadītājiem, projektu vadītājiem – ikvienam, kuram ikdiena saistīta ar komunikāciju un dažādu problēmu risināšanu.
Neraugoties uz to, ka lektori bija no dažādām sfērām, cauri visiem stāstījumiem iezīmējās galvenās lietas, kuras tiešā vai netiešā mērā pieminēja visi runātāji. Biežāk norādītā īpašība komunikācijā ar darbiniekiem un klientiem bija cilvēciskums. Nav jābaidās būt atklātam un izrādīt savas vājās puses un ievainojamību, bet tajā pašā laikā jāsaglabā stiprs gars, tā atzina lektore Kristīne Saulīte, Pasaules brīvo latviešu apvienības priekšsēde, kura uz forumu bija ieradusies no Austrālijas. Kur cilvēciskums, tur empātija, kas, kā uzsvēra lektore Solvita Kostjukova, vadītāja un līdzdibinātāja Zaļo tehnoloģiju uzņēmumam “ALĪNA”, ir iemācāma un trenējama. Ir jācenšas izprast, kas ir svarīgi darbiniekam un klientam, kādas ir viņa vajadzības. Mediatores, “Peace Lab” dibinātājas un apmācību vadītājas Ilzes Denovskas runā savukārt izskanēja, ka nav neviena indivīda, kuram nebūtu kādas vajadzības (un te nav runas par materiālām lietām), un to piepildīšana ir cilvēka būtība, bāze. Kā rīks vajadzību noskaidrošanai un izpratnei ir cieņpilna un atklāta dialoga veidošana ar darbinieku vai klientu. Iedvesmojošs bija Zīmolu dizaina studijas “Asketic” līdzdibinātāja Miķeļa Baštika stāstījums par to, kādai jābūt radošai dienai. Jāņem vērā, ka radošums ir arī būt par uzņēmēju, strādāt ar projektiem u.tml. Viņš atzina, ka radošumam, viņaprāt, nepieciešana rutīna, disciplīna un fokuss ‒ jāspēj atlikt malā mazāk svarīgus darbus (e-pastu lasīšana, ziņu lasīšana, sociālo tīklu apmeklējums u.c.) un koncentrēties galvenajam, bieži vien apjomīgākam uzdevumam. Paredzēt dienā vienu darbu un uz to noturēt fokusu, līdz tas paveikts.
Forums “Māksla būt uzņēmējam” Valmierā notiek kopš 2015. gada, tas ir bezmaksas un to bija iespējams vērot arī tiešsaistē. Aizvien neizprotama šķiet cilvēku attieksme pret lietām, kuras tiem tiek piedāvātas bez maksas. Lai gan lektori runāja vairāk, kā tiem bija atvēlēts laiks, un pasākums ievilkās, tomēr vilšanos radīja apziņa, ka uz pēdējās lektores Dagnijas Balodes, Latvijā un ārzemēs atzītas firmas Dizaina biroja “H2E” vadītājas prezentāciju bija palikusi varbūt trešdaļa sākotnējās auditorijas.
Šādus pasākumus ik pa laikam ir vērts apmeklēt ne tikai tāpēc, lai gūtu jaunas zināšanas vai atsvaidzinātu esošās, bet sapurinātu ikdienu un gūtu iedvesmu turpmākajam darbam.
Kategorijas
- Novados
- Smiltene
- Valka
- Strenči
- Kaimiņos
- Vēlēšanas
- Kriminālziņas
- Izglītība
- Sports
- Orientēšanās
- Auto/Moto/Velo
- Futbols
- Florbols
- Basketbols
- Citi sporta veidi
- Hokejs
- Volejbols
- Kultūra un Izklaide
- Foto
- Cilvēkziņas
- Vaļasprieki
- Citas ziņas
- Bizness
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Dzīvespriekam
- Latvijas ziņas
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Balles
- Teātris
- Koncerti
- Kino
- Sports
- Festivāli
- Baznīcās
- Citi pasākumi
- Video
- Statiskas lapas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Mediju projekts
- Mediju kritika
- Ar informāciju pret dezinformāciju
- Mediju projekti 2018
- Mediju projekts 2020
- Eiropā
- Dzīvesstils
- Atpūta
- Hobiji
- Mīluļi
- Veselība
- Virtuvē
- Noderīgi
- Viedokļi
- Vides projekti
- Daba-iepazīstam un palīdzam
- Rūpēsimies par vidi
- Saimnieko gudri
- Informējot iedvesmojam
- Covid-19