Nenēsā vainas kā ordeņus!

Viens no netradicionālās medicīnas veidiem ir “Scenar” procedūras. Pieliekot aparātu pie rokas, jūtami viegli elektriski pieskārieni, tāda kā kutināšana. Internetā par to lasāmas visai pozitīvas atsauksmes, bet laikraksta lasītāji vērsās pie žurnālistiem ar rosinājumu ārstniecības veidu skaidrot plašāk. Kas tā ir un pret kādām kaitēm tā var palīdzēt, skaidro šīs metodes praktiķe Rita Rozentāle.
- Kas ir “Scenar” procedūra?
- Tā ir elektroimpulsu procedūra, ko veic ar speciālām ierīcēm. Metode saistīta ar Austrumu medicīnu, runā par enerģiju plūsmu. Tehnoloģiju sākotnēji izstrādāja kā iespēju Krievijas kosmonautiem palīdzēt pašiem sev. To pilnveidojis un attīstījis profesors Aleksandrs Revenko. Krievijā tā ir oficiāla medicīnas nozare. Latvijā vēl ne. Tad jāveic atbilstoši pētījumi, tāpēc tā pieder pie netradicionālās medicīnas.
Mūsos ir trīs plūsmas – asinsvadi, limfa un enerģija. Visi esam staigājošas elektrostacijas. To jūtam, kaut vai viens otram pieskaroties, ģērbjoties – dzirksteles iet pa gaisu. “Scenar” procedūras strādā tieši uz enerģijas plūsmu. Aparāts arī dod elektroimpulsus, cilvēkam ar to veidojas dialogs un sarunājoties kļūst labāk. Te ir jāļauj ķermenim runāt. Mums jau reizēm vajag tikai parunāt citam ar citu. Nepazīstamam pat reizēm varam vairāk pateikt.
- Fizioterapijas nodaļā slimnīcā arī esmu redzējusi līdzīgas iekārtas, kas ārstē ar magnētisko viļņu un elektroimpulsu palīdzību.
- Kad pirms diviem gadiem runāju ar profesoru, viņš stāstīja, ka ir izveidoti divsimt veidu dažādu nosaukumu aparāti. No Ķīnas iespējams pasūtīt arī ļoti lētus. Taču ar tiem nepieciešams uzmanīties, jo var iegūt pretējo efektu – kaitēt sev, nevis palīdzēt.
- Kādos gadījumos jūsu praktizētā procedūra var palīdzēt?
- Mēs neveicam diagnostiku: vai jums ir masalas vai gripa, vai kas cits. Gribas teikt, ka var palīdzēt praktiski visās jomās. Man nepatīk slimības saukt vārdā, jo katru reizi, kad pasakām, mēs to pagodājam. Dodam spēku. Ir aptuveni piecsimt veidu, kā varam uz cilvēku iedarboties. Palīdzēt pret akūtām un hroniskām vainām. Konkrētu gadījumu, kad procedūru nedrīkst pielietot, nav.
Lielākā vaina cilvēkiem mūsdienās ir straujais dzīves ritms, saspringtais grafiks. Tas rada stresu, spriedzi, un maz ir iespēju no tās atbrīvoties. Var, piemēram, skriet parkā, kad daba mostas, vai ezermalā vai vakara pastaigas jūrmalā. Bet cik daudz cilvēku to dara? “Scenar” procedūra var palīdzēt atslābināties. Ja nepieciešams, tā var arī enerģizēt. Dod iespēju tikt uz zelta vidusceļa.
- Lasīju, ka palīdz arī pret kuņģa vainām. Ja es atnāktu un teiktu, ka man tāda ir, jūs uzreiz zinātu, kas jādara?
- Tai kuņģa vainai jau ir cēlonis. Tāpēc pirmajā reizē veicam diagnostiku un redzam, kur ir problēma. Hronisku vainu gadījumos būs nepieciešams vairāk procedūru. Bet zināt, cilvēki jau tās lolo. Kā ordeņus nēsā – man ir tas un tas, varu mapīti atnest, visu parādīt. Bet man to nevajag. Neesmu mediķis.
- Kas notiek procedūras laikā?
- Procedūra ilgst stundu, pusotru. Pirmā reize parasti ir ilga, daudz runājam. Uz cilvēku skatos kā uz kopumu. Vispirms izrunājam, ko un kā cilvēks ēd – arī tas ir ļoti svarīgi. Atved, piemēram, pie manis piecgadnieku no tālienes uz procedūru. Parunājamies, kā iesākās rīts. “Statoilā” našķus nopirkām, atbild. Jūtos pārsteigta. Jūs vedat bērnu uz procedūru, lai viņš būtu vesels, bet nopērkat sintētiskus našķus! Ļoti daudz par šo tēmu varētu runāt.
Tālāk ar diagnostikas ierīci nosakām, kādas enerģiju plūsmas ir cilvēkā. To pieliek sešos punktos uz rokām un kājām. Iegūstam cilvēka enerģētisko portretu. Diagnostikas aparāts dod rekomendācijas, kur enerģiju nepieciešams palielināt, kur – samazināt. Ņemot to vērā, seansa laikā pamodina visas attīrīšanās sistēmas, stiprina organismu. Kad cilvēks guļ uz procedūru galda, ķermenis pats pasaka priekšā, ko viņam vajag visvairāk.
Aparātu pie ādas var gan turēt, gan slidināt, līdzīgi kā veicot masāžu. Es cilvēku varu palolot ļoti dažādi. Instrumentu, lai cilvēks justos labāk, ir daudz. Iedarbība ar dažādām ierīcēm notiek no matu galiņiem līdz papēžiem. Ir cilvēki, kuri harmonizācijas procedūras laikā aizmieg. Šis alfa stāvoklis starp dziļo miegu un nomodu ir visdziedinošākais. Tad cilvēkā notiek pilnīgs atjaunošanās process.
- Vai pietiek ar vienu reizi vai arī nepieciešams iziet kādu kursu?
- Pirmajā reizē cilvēks atnāk un viņam jāsaprot, vai tas patīk, vai organisms vispār uz energoimpulsiem reaģē. Var būt, ka pēc tam ir nepatīkami, jo sastāvējušās vainas tiek izkustinātas. Ja esi pieradis, ka muguriņa mazliet šķība, ir labi. Tas ir adaptīvais stāvoklis. Tiklīdz sāk kustināt, griezt atpakaļ pareizi, ķermenis pretojas, var būt diskomforts. Bet cits var jau uzreiz izjust atvieglojumu – sajūtu, ka beidzot ir metode, kas palīdz.
Mūsdienās daudziem sāp rokas, plecos ir saspringums – grāmatvežiem un citiem, kuriem ikdiena paiet pie datora –, un tad vajadzīgs procedūru cikls. Minimums ir trīs reizes. Parasti intervāls ir līdz nedēļai. Profesors daudz runā par skaitļiem, iesaka septiņas līdz desmit reizes. Ja zemnieks, strādājot savus zemes darbus, pēc tam gadu var justies labi, tad tas ir sasniegums. Bērniem var pietikt arī ar piecām reizēm. Ir cilvēki, kuri uz procedūru nāk reizi mēnesī. Tad ķermenim ik pa laikam atgādina – jūties labi, nesašļūc!
Šīs procedūras nav jākombinē ar medikamentiem. Ja tādus lieto, var pakāpeniski atteikties. Obligāti tāda uzstādījuma nav, bet der atcerēties, ka katra ķīmiskā formula uz mums atstāj iespaidu. Nekas nav pajokam.
- Kur ieguvāt šīs zināšanas?
- Jau gadiem šo ceļu meklēju – ļoti gribējās palīdzēt cilvēkiem, bet neatradās iespēja, kā to izdarīt. Galu galā – Augstākais, Dievišķais spēks, Kosmoss ielika rokās pareizos instrumentus. Pabeidzu Dziedniecības akadēmiju. Esmu ļoti pateicīga tam, ko mums tur mācīja – ieguvām priekšstatu par to, cik daudz dažādos veidos iespējams cilvēkam palīdzēt. Un pēc tam var izvēlēties savu ejamo ceļu. Pēdējā gadā mācoties, es izvēlējos šo virzienu.
Atsauksmes internetā
◆ Es tagad sāku šo terapiju. Jau pēc pirmās reizes sajutu nelielu uzlabojumu. Tā ir līdzīga adatu terapijai, tikai ar aparātu un dziļāka.
◆ Ir arī masieri, kuri savā darbā šo aparātu izmanto kā papildlīdzekli masāžai. Ļoti palīdzot pie limfmezgliem, apdegumiem un citām vainām – cilvēki pēc pieredzes stāsta.
◆ Mana pieredze ar šo metodi ir visnotaļ negatīva. Es vērsos ar vēlmi mazināt muguras sāpes. Rezultātā ieguvu darba nespēju uz divām nedēļām. Un vēl nākotnē neskaidras komplikācijas. Iesaku – ja izvēlies terapeitu, obligāti lasi atsauksmes. Daudzie sertifikāti neko neizsaka. Izvēlieties tikai tādu, kam ir oficiālā prakses vieta.
Kategorijas
- Novados
- Smiltene
- Valka
- Strenči
- Kaimiņos
- Vēlēšanas
- Kriminālziņas
- Izglītība
- Sports
- Orientēšanās
- Auto/Moto/Velo
- Futbols
- Florbols
- Basketbols
- Citi sporta veidi
- Hokejs
- Volejbols
- Kultūra un Izklaide
- Foto
- Cilvēkziņas
- Vaļasprieki
- Citas ziņas
- Bizness
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Dzīvespriekam
- Latvijas ziņas
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Balles
- Teātris
- Koncerti
- Kino
- Sports
- Festivāli
- Baznīcās
- Citi pasākumi
- Video
- Statiskas lapas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Mediju projekts
- Mediju kritika
- Ar informāciju pret dezinformāciju
- Mediju projekti 2018
- Mediju projekts 2020
- Eiropā
- Dzīvesstils
- Atpūta
- Hobiji
- Mīluļi
- Veselība
- Virtuvē
- Noderīgi
- Viedokļi
- Vides projekti
- Daba-iepazīstam un palīdzam
- Rūpēsimies par vidi
- Saimnieko gudri
- Informējot iedvesmojam
- Covid-19