Saulei mijoties ar lietu, dvīņupilsētās Valkā un Valgā aizvadīts 17. Lielais labdarības robežtirgus

Tirgotāju domas dalās, vai mainīgie laika apstākļi traucēja robežtirgus pirmās dienas andeli. Stādu, puķu, ogulāju un augļu koku tirgotāji uzskata, ka laika apstākļi nebojāja preces izskatu un arī pircēji bez drūzmēšanās un uzkavēšanās varēja iegādāties, ko sirds kāro. Iepriekšējos gados, kad bija silts un saule cepināja kā uz karstas pannas, ik pa laikam bijis jāaplaista dēsti un vēl jātiek galā ar pircēju rindu. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, vispieprasītākie bija nokareno puķu podi, saldie ķirši un pundurābeles. Pircēji bija sabēdājušies, ka nekur nevarēja iegādāties sīksīpolus, jo tie ir pazuduši arī no veikalu plauktiem.
Robežtirgū uz Latvijas – Igaunijas robežas vienuviet varēja saklausīt vairākas valodas – latviešu, igauņu, lietuviešu, krievu un pat ungāru. Svētdien jau no paša rīta tirgū ieradās Ungārijas vēstniecības Latvijā pārstāvji, lai pircējiem piedāvātu savu nacionālo ēdienu – gulaša zupu. Neliels trauciņš sātīga karstā viruma maksāja 3,50 eiro. Visu ietirgoto naudu vēstniecība ziedoja Valkas un Valgas izdaiļošanai.
Tālu ceļu – aptuveni 300 kilometrus – līdz robežpilsētām katru gadu mēro stādu audzētāja Valentīna no Lietuvas. Viņas piedāvājuma klāstā bija vairāku līdz šim neredzētu puķu stādi. Viņa labprāt braucot uz šejieni, jo pircēji meklē kaut ko neredzētu un jaunu. Daži noskaidro puķu nosaukumus un jautā pēc padoma to audzēšanā. Liels jokupēteris un stāstnieks ir karošu meistars Laimonis Lapsa no Gulbenes. Meistars stāsta, ka karošu grebšana ir viņa vaļasprieks. Laimonis piedāvāja dažāda izmēra karotes, sākot no lielām un beidzot no pavisam maziņām. Lielās pērkot smalki ļaudis, kuriem ir privātmājas ar plašu pagalmu. Mūsdienās saimnieces, sagaidot viesus, svētku zupu vāra palielā katlā uz ugunskura, tāpēc lieti noder Laimoņa darinājumi – lielās karotes. Vai katrs uzrunātais tirgotājs labprāt dalās savos novērojumos par robežtirgū piedzīvoto un redzēto. Daudzi atzīst, ka igauņi acīmredzami naudu tērē vairāk un īpaši nekaulējas – ja vajag, tad pērk. Latvieši esot daudz prātīgāki – vispirms noskata preci, noskaidro cenu, izstaigā visu tirgu un atgriežas pie tā tirgotāja, kam lētāks piedāvājums. Svētdien daži tirgotāji, kuri piedāvāja gaļas izstrādājumus un desas, stāstīja, ka vairums kolēģu aizdevušies uz Apes tirgu cerībā, ka būs lielāks pieprasījums, bet pierādījās, ka pie gaļas stendiem dažubrīd izveidojās rinda. Svētdien notika ne tikai tirgošanās, bet arī Mātes dienai veltīts sirsnīgs koncerts Valgas pilsētas laukumā. Koncertā uzstājās Valkas un Valgas bērni.
Vairāk foto – www.ziemellatvija.lv
Kategorijas
- Novados
- Smiltene
- Valka
- Strenči
- Kaimiņos
- Vēlēšanas
- Kriminālziņas
- Izglītība
- Sports
- Orientēšanās
- Auto/Moto/Velo
- Futbols
- Florbols
- Basketbols
- Citi sporta veidi
- Hokejs
- Volejbols
- Kultūra un Izklaide
- Foto
- Cilvēkziņas
- Vaļasprieki
- Citas ziņas
- Bizness
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Dzīvespriekam
- Latvijas ziņas
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Balles
- Teātris
- Koncerti
- Kino
- Sports
- Festivāli
- Baznīcās
- Citi pasākumi
- Video
- Statiskas lapas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Mediju projekts
- Mediju kritika
- Ar informāciju pret dezinformāciju
- Mediju projekti 2018
- Mediju projekts 2020
- Eiropā
- Dzīvesstils
- Atpūta
- Hobiji
- Mīluļi
- Veselība
- Virtuvē
- Noderīgi
- Viedokļi
- Vides projekti
- Daba-iepazīstam un palīdzam
- Rūpēsimies par vidi
- Saimnieko gudri
- Informējot iedvesmojam
- Covid-19