Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Kā haotiskus apvērsumus pārvērst veiksmīgā pārmaiņu procesā

2009. gada 6. jūlijs 08:34

844
Kā haotiskus apvērsumus pārvērst veiksmīgā pārmaiņu procesā

Kāpēc aptuveni 80 procenti no visām ierosinātajām pārmaiņām norit sarežģīti un haotiski un beidzas neveiksmīgi? Kādi ir galvenie klupšanas akmeņi pārmaiņu vadībā? Kas jāņem vērā, vadot pārmaiņas?

 

Jauns pārmaiņu modelis piedāvāts grāmatā Mainiet veidu, kā vadāt pārmaiņas. To klajā laidusi izdevniecība Lietišķās informācijas dienests.

 

 

Pamatojoties uz vairāk nekā 8000 vadošo darbinieku aptauju un vairāk nekā 300 konkrētu pārmaiņu ieviešanas gaitas analīzi, jaunās grāmatas autori ­- Deivids M. Herolds, Donalds B. Fedors piedāvā jaunu praksē pārbaudītu pārmaiņu modeli, vai, citiem vārdiem sakot, līderības stratēģijas, kas patiešām strādā.

 

Grāmatā praktiski padomi doti tiem, kuriem jāuzņemas pārmaiņu līdera loma - izpilddirektoriem, konsultantiem, kā arī vadībzinātnes studentiem.

 

Atziņas no grāmatas:

Līderi, it sevišķi tie, kas ir pārmaiņu vadītāji, gūs panākumus tikai tad, ja viņiem piemitīs labā griba, kas ļaus viņiem pārliecināt savus sekotājus, ka viņu likteņi ir savstarpēji saistīti.

Lietas izskatās vieglākas no to cilvēku viedokļa, kam tās nav jādara. Tā rezultātā līderi bieži pilnībā nesaprot grūtības, ar kurām sastopas citi, kas cīnās ar šīm pārmaiņām. Tas var pastiprināt plaisas rašanos starp līderiem un viņu sekotājiem.

 

 

BusinessWeek publicētajā 1087 korporatīvo direktoru aptaujā tika noskaidrots, ka 31 procentu izpilddirektoru viņu organizāciju valdes ir atlaidušas, kā iemeslu minot neveiksmīgu pārmaiņu vadību, un šis iemesls norādīts ievērojami biežāk nekā jebkurš cits. Kas zina, cik daudz zemāka līmeņa vadītāju vadītāju ir piemeklējis līdzīgs liktenis. Pārmaiņu līderība arvien vairāk tiek uzskatīta par svarīgu prasmi organizāciju attīstībai, kā arī vadošo amatu ieņemšanai.

 

 

Nemitīgi apvērsumi ne vien traucē organizācijām gūt panākumus, mums ir jāpieņem arī fakts, ka organizācijas darbinieki cieš patiesus zaudējumus nestabilitātes, sasprindzinājuma, stresa un traucējumu dēļ, ko izraisījis nemitīgais nemiers, jaunu pārmaiņu iniciatīvām krājoties aiz iepriekšējām pārmaiņām.