Ziemellatvija.lv ARHĪVS

LDDK norobežojas no LTRK paziņojuma par samaksas pieprasīšanu valdībai

2009. gada 3. jūlijs 08:55

647
LDDK norobežojas no LTRK paziņojuma par samaksas pieprasīšanu valdībai

LDDK norobežojas no sabiedriskās organizācijas LTRK paziņojumiem, ka sociālie partneri - LDDK un LBAS, pieprasa apmaksāt turpmākās konsultācijas valsts pārvaldes un budžeta sakārtošanai.

 

LDDK arī turpmāk ne tikai sniegs priekšlikumus un konsultācijas, bet arī uzņemsies atbildību par līgumsaistībām, kas noslēgtas starp sociālajiem partneriem vai sociālajiem partneriem un publiskajām institūcijām, lai sasniegtu kopīgi izvirzītos valsts vidējā un ilgtermiņa stratēģiskos mērķus.

 

 

Valdības un Saeimas sociālie partneri nacionālā līmenī ir darba devēju organizācija un darba ņēmēju organizācija - attiecīgi LDDK un LBAS, saskaņā ar nacionālajiem un starptautiskajiem tiesību aktiem.

 

 

LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs: „Esam gatavi nākt klajā ar radikāliem risinājumiem, lai mainītu situāciju valstī. Lai to darītu ir jākoncentrē spēki nākamā pusotra mēneša laikā sastādīt 2010.gada - 2012.gada valsts budžeta perspektīvu, kas vērsta uz ekonomikas atveseļošanu, nevis jāpretendē uz vēl nenopelnītās naudas dalīšanu.

 

 

Mums ir jāturpina uzdot valdība jautājumi par to, kā starptautisks aizdevums tiks izmantots un kā turpmāk tiks organizēts darbs pie valsts budžeta sastādīšanas, lai izmaiņas neskartu sociāli neaizsargātās grupas un ekonomikas glābšanas riņķi - uzņēmumus."

 

 

LDDK kā sociālais partneris no darba devēju puses - lielākā darba devējus intereses pārstāvošā organizācija Latvijā, ir vienmēr sniegusi un arī turpmāk sniegs atbalstu - priekšlikumus valsts un pašvaldību institūcijām uzņēmējdarbības vides uzlabošanai, nodarbinātības veicināšanai un labas pārvaldības nodrošināšanai savās iespēju robežās.

 

 

LDDK aicina LTRK lietot tiesiski korektu sociālo partneru definīciju, lai nediskreditētu sociālo partneru jēdzienu un organizācijas, kā arī nemaldinātu sabiedrību, radot neizpratni.

LDDK ir gatava sadarboties ar LTRK darbības jomās, kas kopējas abu organizāciju kompetencei atbilstoši ANO Starptautiskās darba organizācijas definētajām darba devēju organizāciju un kameru funkcijām.

 

 

Valdība kopā ar partneriem ir lēmusi turpināt darbu pie starptautiskā aizdevuma efektīvas izlietošanas. Turpmākajam darbam pie valsts budžeta perspektīvas 2010.gadam - 2012.gadam ir izveidota Ministru prezidenta vadībā Reformu vadības grupa, kurā darbosies sociālie partneri - LDDK, LABS, un sadarbības partneri LPS un LTRK, kā arī uzaicinātie ekonomisti un zinātnieki. LDDK sagaida, ka LTRK turpinās iesākto darbu un uzņemsies atbildību par sniegtajiem priekšlikumiem valsts ekonomikas atveseļošanai.

 

 

ANO Starptautiskās darba organizācija

 

Darba devēju organizāciju un kameru funkcijas

 

 

 

Tirdzniecības kamera

Darba devēju organizācija

Galvenās aktivitātes

Uzlabot tirdzniecības un darījumu sakarus biedru vidū

Nodrošināt sociālo mieru ar kolektīvo līgumu palīdzību, sadarbībā ar arodbiedrībām (sociālais dialogs)

Dibināšana

Daudzās valstīs obligāta (nosaka likums)

Brīvprātīgs darba devēju lēmums dibināt darba devēju organizāciju (juridiska vienība)

Ieinteresētie

Komercdirektori

Personāla vadības direktori

Biedru iesaiste

Obligāta prasība iesaistīties (lielākajā daļā valstu)

Neierobežota, brīvprātīga

Organizācijas

Lokālas, teritoriālas

Nozaru (industrijas, pakalpojumi) asociācijas

Aktivitātes

Starptautiskā tirdzniecība, tirdzniecībai ekskluzīvu tiesību panākšana, ko nosaka likums (piemēram, vizas saņemšanai, obligāta dokumentu reģistrācija, gada pārskati, u.c.)

Informācija, konsultācijas par sociālajām attiecībām, nodarbinātību, pārstāvniecība dažādās sociālo institūciju valdēs.

Specifiski pakalpojumi

Sertifikācija, karnīzes (starptautiskais transports)

Sociālie pakalpojumi

Specifiskie jautājumi

Tirdzniecības regulēšana, klienti, transports, loģistika, šķīrējtiesas

Darba likums (darba apstākļi), algas, nodarbinātība, sociālie konflikti, sociālā drošība, sociālā aizsardzība (veselība un drošība), sabiedrības veselība, investīciju politika, uzņēmējdarbības attīstība (MVU, uzsākšana, u.c.)

Kopīgie jautājumi

Konkurētspēja, fiskālie jautājumi (nodokļi, PVN, u.c.), cenu politika (inflācija), procentu likmes, tehniskais regulējums (standarti, kvalitāte, R&D) un citi administratīvie šķēršļi.