Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā aktīvi darbojas multiprofesionāla komanda
2019. gada 9. jūlijs 08:49

Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca paplašinājusi pieejamo rehabilitācijas pakalpojumu klāstu gan ambulatori, gan stacionāra nodaļās. Līdz šim Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā fizioterapeits un ergoterapeits rehabilitācijas pakalpojumus pacientiem ar psihiska rakstura saslimšanām sniedza tikai stacionāra pacientiem, šobrīd ergoterapeita, fizioterapeita un klīniskā psihologa pakalpojumi ir pieejami arī ambulatori ar psihiatra nosūtījumu šī pakalpojuma saņemšanai.
Slimnīcas vadītāja Maija Ancveriņa informē: “Tā kā būtiski palielināts funkcionālo speciālistu skaits, kuri nodrošina rehabilitāciju multiprofesionālā komandā (visa veida mākslas terapeiti – mūzikas, drāmas, deju un kustības, vizuāli plastiskās; fizioterapeits, ergoterapeits, klīniskais psihologs), pacientam atrodoties stacionārā, ļoti svarīgi būtu, ka pacientam tiek sniegta iespēja rehabilitāciju turpināt arī ambulatori, tādēļ plānojam attīstīt sniegto ambulatoro pakalpojumu klāstu, izveidojot dienas ambulatoro centru, kur potenciālie pacienti, ierodoties no savām dzīvesvietām, dienas laikā saņemtu viņiem nepieciešamos pakalpojumus. Visi šie pakalpojumi ar psihiatra nosūtījumu pacientam tiek sniegti bez maksas, tos finansē valsts.”
Stacionārā pacientiem pilnvērtīgu rehabilitācijas procesu nodrošina divi fizioterapeiti, divi ergoterapeiti, divi veselības veicināšanas konsultanti, sociālais darbinieks, divi klīniskie psihologi, mūzikas terapeits, mākslas terapeits ar specializāciju drāmas terapijā, mākslas terapeits ar specializāciju dejas un kustību terapijā, kā arī mākslas terapeits ar specializāciju vizuālajā mākslā un plastikā.
Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas drāmas terapeits Viesturs Roziņš norāda: “Jebkura no četrām mākslas terapijas specializācijām ir nozīmīga pacientu rehabilitācijas procesā. Drāmas terapijas tiešais tulkojums no latīņu valodas ir “darbība”, tajā ne tikai tiek runāts, bet arī veiktas dažādas izspēles, simulācijas, lomu spēles, kas veicina spēcīgāku pacienta saslēgšanos ar savu individuālo problēmu, tādējādi palīdzot to risināt. Bieži vien drāmas terapija tiek saistīta ar stereotipu, ka terapijas laikā būs jāspēlē kāda no Šekspīra lugām, kas nebūt tā nav. Drāmas terapija ir palīgrīks, kas praktiski palīdz izmēģināt viselementārākās situācijas speciālista klātbūtnē, viena no tām ir darba intervija vai došanās uz veikalu. Situāciju izspēle speciālista uzraudzībā pacientam palīdz identificēt sarežģītākos situāciju aspektus un izskaidrot tos, lai, atgriežoties ierastajā dzīvē, pacients justos ērti un nenobītos, ja šāda situācija rastos.”
Par darbu slimnīcā speciālists norāda: “Esmu rīdzinieks, un godīgi jāatzīstas, ka darba piedāvājumu šajā specializācijā Rīgā nebūt nav daudz. Kad interesējos par šo vakanci, biju pārsteigts, ka šeit tiek meklēti dažādu specializāciju terapeiti un, manuprāt, šī ir arī viena no retajām ārstniecības iestādēm, kas piedāvā tik plašu rehabilitācijas pakalpojumu klāstu cilvēkiem ar psihiskām saslimšanām.“
Vairāk par rehabilitācijas pakalpojumiem Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā meklē slimnīcas tīmekļa vietnē strencupns.lv vai zvanot uz klientu apkalpošanas centra tālruni 64731580.
Kategorijas
- Novados
- Smiltene
- Valka
- Strenči
- Kaimiņos
- Vēlēšanas
- Kriminālziņas
- Izglītība
- Sports
- Orientēšanās
- Auto/Moto/Velo
- Futbols
- Florbols
- Basketbols
- Citi sporta veidi
- Hokejs
- Volejbols
- Kultūra un Izklaide
- Foto
- Cilvēkziņas
- Vaļasprieki
- Citas ziņas
- Bizness
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Dzīvespriekam
- Latvijas ziņas
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Balles
- Teātris
- Koncerti
- Kino
- Sports
- Festivāli
- Baznīcās
- Citi pasākumi
- Video
- Statiskas lapas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Mediju projekts
- Mediju kritika
- Ar informāciju pret dezinformāciju
- Mediju projekti 2018
- Mediju projekts 2020
- Eiropā
- Dzīvesstils
- Atpūta
- Hobiji
- Mīluļi
- Veselība
- Virtuvē
- Noderīgi
- Viedokļi
- Vides projekti
- Daba-iepazīstam un palīdzam
- Rūpēsimies par vidi
- Saimnieko gudri
- Informējot iedvesmojam
- Covid-19