Mudina bērniem skaidrot drošas distances nozīmi un personīgo higiēnu
Pavisam citādi iesācies jaunais mācību gads – ar daudz lielāku piesardzību. Iepriekš septembra sākumā operatīvie dienesti vērsa vecāku uzmanību un lūdza ar bērniem pārrunāt drošību, piedaloties ceļu satiksmē, bet šoruden papildu tam Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) īpaši aicina ikvienu mammu, tēti un vecvecākus uz atbildīgu rīcību. Proti, bērniem izskaidrot piesardzības pasākumu nepieciešamību un nozīmīgumu.
“Lai gan ir mazināti ierobežojumi un izglītības iestādi var apmeklēt klātienē, ir svarīgi apzināties, ka risks inficēties joprojām pastāv un šobrīd svarīgi būt informētiem, kā pasargāt sevi un savu ģimeni no riska inficēties ar “Covid-19”. Aicinām vecākus ar bērniem pārrunāt, vienkāršā valodā skaidrojot, personīgās higiēnas jautājumus, kas ir veselības pamats. Izskaidrojiet bērniem, ka neskaitāmas reizes dienā cilvēks nonāk saskarē ar priekšmetiem (skārienjutīgās ierīces, durvju rokturi, kāpņu margas, rotaļlietas, priekšmeti mājās, skolā, veikalā un sabiedriskajā transportā – redakcijas piezīme), uz kuriem atrodas mikrobi, un roku mazgāšana ir pirmais aizsardzības pasākums. No tā, cik pareizi, rūpīgi un bieži tiek mazgātas rokas, ir atkarīga gan paša bērna, gan apkārtējo cilvēku veselība,” stāsta SPKC Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Tettere.
Tikpat svarīgi bērnam ir izskaidrot drošas distances ievērošanas nozīmi. Svarīgi ģimenē pārrunāt, ka “Covid-19” izplatās, kontaktējoties ar inficētu personu, ar sīkiem pilieniem, kas rodas inficētajai personai runājot, šķaudot vai klepojot, kā arī netieša kontakta ceļā, pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar izdalījumiem no elpceļiem. “Māciet bērnam nelikt rokas pie sejas, ja tās netīras. Tāpat ģimenes lokā izvērtējiet publisku pasākumu apmeklējumus, jo vietās, kur pulcējas lielāks skaits cilvēku, inficēšanās risks pieaug. SPKC vēršas pie vecākiem, aicinot rūpīgi sekot līdzi bērnu veselības stāvoklim un nekādā gadījumā uz izglītības iestādēm nevest bērnu, kuram ir kādi saslimšanas simptomi, piemēram, klepus, sāpes kaklā, paaugstināta ķermeņa temperatūra. Būtu vēlams jau savlaicīgi vecākiem apspriest, kā saslimšanas gadījumā nodrošināt bērna pieskatīšanu, lai novērstu nevēlamas situācijas un nepatīkamus brīžus. Viens no vecākiem par slima bērna kopšanu līdz 14 gadu vecumam var saņemt darbnespējas lapu,» informē E. Tettere.
Kategorijas
- Novados
- Smiltene
- Valka
- Strenči
- Kaimiņos
- Vēlēšanas
- Kriminālziņas
- Izglītība
- Sports
- Orientēšanās
- Auto/Moto/Velo
- Futbols
- Florbols
- Basketbols
- Citi sporta veidi
- Hokejs
- Volejbols
- Kultūra un Izklaide
- Foto
- Cilvēkziņas
- Vaļasprieki
- Citas ziņas
- Bizness
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Dzīvespriekam
- Latvijas ziņas
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Balles
- Teātris
- Koncerti
- Kino
- Sports
- Festivāli
- Baznīcās
- Citi pasākumi
- Video
- Statiskas lapas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Mediju projekts
- Mediju kritika
- Ar informāciju pret dezinformāciju
- Mediju projekti 2018
- Mediju projekts 2020
- Eiropā
- Dzīvesstils
- Atpūta
- Hobiji
- Mīluļi
- Veselība
- Virtuvē
- Noderīgi
- Viedokļi
- Vides projekti
- Daba-iepazīstam un palīdzam
- Rūpēsimies par vidi
- Saimnieko gudri
- Informējot iedvesmojam
- Covid-19