Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Padomu pūralāde

Gunita Lagzdiņa

2020. gada 8. septembris 09:34

4
Padomu pūralāde

Ar vēsu veldzi – prātīgi!

Viens no glābējiem tveicīgās dienās ir gaisa kondicionieris, bet tas var nodarīt arī kaitējumu veselībai.

Pirmām kārtām jāizvairās no pārāk straujas atdzesēšanās un krasām temperatūrās svārstībām. Jo īpaši, ja esat sasvīdis. Sevišķi jutīga zona ir kakla muskuļi. Auksts gaiss uz tiem var izraisīt sāpes un samazināt asins cirkulāciju – radot ne tikai diskomfortu un stipras galvassāpes, bet arī reiboņus un pat ģībšanu, jo, sašaurinoties asinsvadiem, tiek traucēta asins apgāde. Arī pēdas jāsargā no kondicioniera negatīvās ietekmes. Tā kā tajās atrodas iekšējo orgānu reflektorie centri, tos kairinot, var rasties attiecīgo orgānu funkcionālās izmaiņas, piemēram, olnīcu, urīnceļu iekaisumi, iesnas. Kondicionēts gaiss arī sausina ādu un gļotādas.

Iespēju robežās būtu jācenšas iztikt bez gaisa kondicionētājiem, atrodot veidus, kā telpas vēdināt dabiski. Kondicionieri noteikti nevajadzētu darbināt uz maksimāli zemāko temperatūru. Gaisa plūsmas ātrumam no tā ir jābūt tādam, ko fiziski nesajūt – vidēji 0,15 m sekundē. Pieļaujama ir vien 3–4 grādu starpība, proti, ja gaiss telpās uzkarsis līdz +30°C grādiem, kondicioniera režīmu nedrīkstētu uzstādīt zemāk par +26 vai 27°C. Par ideālu un komfortablu gan uzskata gaisa temperatūru no +21 līdz +23°C grādiem.

Tāpat jāgādā par kondicioniera tīrību, lai tajā neveidotos baktērijām labvēlīga vide.


Uzmanīgi ar spoguļiem!

Domājams, ikkatrā mājā ir vismaz viens spogulis. Vai zinājāt, ka tie spēj ietekmēt cilvēka dzīvi?

Maģijā pastāv uzskats, ka katram cilvēkam spoguļa otrajā pusē – paralēlajā pasaulē – mīt dubultnieks. Jo biežāk skaties vienā spogulī, jo ciešāka saikne izveidojas ar dubultnieku.

Spogulis ir kā enerģētiskais magnēts. Tāpēc enerģijai, kas saista cilvēku ar viņa spoguļattēlu, jābūt pozitīvai. Ja, skatoties spogulī, izjūti patīkamas emocijas, spogulis uzņem pozitīvo enerģiju, akumulē to un sūta atpakaļ ar divkāršu spēku. Tāpēc nav ieteicams lūkoties spogulī, kad esi sliktā noskaņojumā vai slims. Ja spogulis bijis telpā, kur pārdzīvotas spēcīgas negatīvas emocijas, tas jānoskalo ar tekošu ūdeni.

Ikvienam zināms senais ticējums: ja saplīst spogulis, būs nelaime. Ko darīt? Savākt sasistā spoguļa lauskas un aprakt tās zemē. Zeme pārstrādā visas negatīvās enerģijas.

Spogulis ir arī labs risinājums, lai neitralizētu āderes. Novietojiet uz tām spoguli ar atspoguļojošo virsmu uz leju.

Pēc ķīniešu uzskatiem, spoguli nedrīkst turēt guļamistabā. Arī vienu otram pretim nevajadzētu likt. Ezoteriķi tic: ja spogulī atspoguļojas kaut neliela daļa no otra spoguļa, starp tiem izveidojas astrālais koridors jeb ceļš uz astrālo pasauli. Tādēļ, ja ģimenē kāds nomirst, ir pieņemts uz trim dienām mājās aizklāt visus spoguļus, lai mirušā cilvēka dvēsele neietu atpakaļ spogulī.

Kā tīrīt žalūzijas?

Vasarās, kad biežāk vēdinām telpas, žalūzijas ātri vien noput un pārklājas ar citiem nosēdumiem. Kā tās tīrīt?

Vispirms, protams, jāpārbauda pie izstrādājuma piešūtā kopšanas instrukcija. Dažiem audumiem ir nepieciešama ķīmiskā tīrīšana, kamēr citus var tīrīt mājas apstākļos.

Kopšanai vispateicīgākās ir romiešu žalūzijas jeb aizkari, jo to mehānismu var viegli izjaukt un žalūzijā esošo audumu ērti izmazgāt veļasmašīnā saudzīgajā režīmā. Drošības pēc ieteicams audumu ievietot spilvendrānā vai speciālajā mazgāšanas maisiņā. Nevajadzētu izmantot centrifūgas funkciju.

Koka un metāla horizontālo žalūziju kopšanai ieteicama sausā kopšana, proti, tīrīšana ar putekļusūcēju vai birstīti. Metāla žalūzijām var izmantot arī ūdenī samitrinātu mikrošķiedras lupatiņu. Savukārt rullo žalūzijas nekādā gadījumā nedrīkst mitrināt – tas neatgriezeniski sabojās materiālu, kas apstrādāts ar īpašu – putekļus un citus nosēdumus atgrūdošu – pārklājumu, tāpēc talkā jāņem putekļu sūcējs.

Vertikālajām žalūzijām vispirms noāķē ķēdītes no to atsvariem, kurus uzmanīgi izņem. Tad noāķē arī žalūziju audeklu slejas no sliedes, uzmanoties, lai tās nesaburzītos. Audeklu slejas pa vienai mazgā vannā vai lielā bļodā, izmantojot mīkstu birsti un maigu mazgāšanas līdzekli – vislabāk vienkārši siltā ūdenī. Nedrīkst brucināt! Pēc mazgāšanas slejas izklāj horizontālā stāvoklī un ļauj izžūt.