Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Atmiņu stāstu meklējumos par Valkas novada militārajiem objektiem (papildināta)

Atmiņu stāstu meklējumos par Valkas novada militārajiem objektiem (papildināta)

Vidzemes Tūrisma asociācija kopā ar Lauku Ceļotāju un citiem projektu partneriem no Latvijas un Igaunijas ir uzsākusi projektu Militārais Mantojums (MilitaryHeritage) Nr. Est – Lat 156. Projekta mērķis ir izveidot Latvijas un Igaunijas vienotu militārā mantojuma tūrisma produktu ar kopīgu identitāti.

No Valkas novada šajā projektā iesniegti un akceptēti astoņi objekti. Divi iekļuvuši kopīgajā projekta drukātajā kartē, visi astoņi digitālajā kartē, taču viens tiks daļēji labiekārtots, pie tā izvietojot informatīvos stendus.

No visiem mūsu iesniegtajiem objektiem tika atlasīti tikai tie, kuri atbilda šādiem laika periodiem – Pirmais pasaules karš, Neatkarības karš, Otrais pasaules karš, Padomju okupācija, Nacionālās pretošanās kustības laiks (partizāni), Latvijas neatkarības atgūšana (Baltijas ceļš, Tautas fronte, barikādes u.c.). Šobrīd ir nepieciešama novada iedzīvotāju iesaistīšanās un palīdzība, lai pēc iespējas vairāk mēs spētu izzināt un aptvert informāciju par izvēlētajiem objektiem.

Projektā iekļautie objekti: 

• Padomju laika armijas pazemes bunkuri,

• Ģenerāļa Pētera Radziņa piemiņas vieta un Pētera Radziņa personība;

• "Senlatviešu karavīrs" - piemineklis 1919. gada brīvības cīņās kritušajiem;

• Ādama Tērauda skola,

• Valkas vecā dzelzceļa stacija (Valka II),

• Lugažu dzelzceļa stacija,

• Valkas novadpētniecības muzeja pastāvīgā ekspozīcija „Valka – Latvijas neatkarības šūpulis”,

• Monuments "Veltījums Latviešu Pagaidu Nacionālajai padomei".

Aicinām iedzīvotājus, kuri labprāt dalītos savos atmiņu stāstījumos par iepriekš minētajiem vēstures posmiem un Valkas novada objektiem sazināties ar Valkas novada Tūrisma un informācijas biroju rakstot mums uz tib@valka.lv vai zvanot +371 266446602 , +371 26496945.  Projekta termiņš ir no 2020. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31. decembrim. Bet iedzīvotāju atmiņu stāstus un fotogrāfijas gaidīsim līdz š.g. 1. martam.

Izstrādājot kopīgu pārrobežu projektu Militārais Mantojums (Military Heritage) Nr. Est – Lat 156, galvenais ieguvums ir veicināt sabiedrības izpratni par procesiem un notikumiem Latvijas un Igaunijas kopīgajā vēsturē pēdējo 100 gadu laikā.