Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Noslēgumā viens uzdevums

Santa Sinka

2021. gada 26. janvāris 08:29

95
Noslēgumā  viens uzdevums

Domājot par tēmu “dienasgrāmatu rakstīšana un plānotāju būšana”, aizdomājos, cik žēl, ka šobrīd nevaru ar jums veidot dialogu, jo tā būtu iespēja uzzināt jūsu domu lidojumu un paradumus. 

Labprāt jums pajautātu, vai ikdienā rakstāt dienasgrāmatu, uzliekat savus mērķus, sapņus, sasniegumus, atziņas, varbūt romāna vērtus dzīvesstāstus uz papīra. Gan jau kāds iedomāsies, ka šī nav īstā auditorija, kam jautāt, bet nav tādas neīstās. Tikpat muļķīgi būtu apgalvot, ka sapņot drīkst tikai jaunībā.

Kāpēc es vispār sāku runāt par dienasgrāmatām? Jo pēdējā laikā ievēroju, cik patiesībā daudzi piekopj šo praksi – rakstīt katru dienu par sev svarīgām tēmām. Raksta gan vīrieši, gan sievietes. Iespējams, ikdienā tie ir vieni no retajiem brīžiem mums, sievietēm, ko varam veltīt vienīgi sev. 

Manas attiecības ar dienasgrāmatām ir aptuveni divdesmit gadus senas un periodiskas. Vēl šodien atceros, ka pirmajā dienasgrāmatā aprakstīju pamatskolas klases vakarus un citus saviesīgus pasākumus ar visām izdrukātajām fotogrāfijām. Tad, protams, katra jaunā māmiņa raksta par savu mazuli un tā dzīves pirmajiem mēnešiem.  Pieminēšanas vērts ir kāds mazs labo domu blociņš, tajā katru dienu rakstīju, kas labs konkrētajās 24 stundās ar mani bija noticis. Neticami, bet, sākot domāt vairāk, katrai dienai bija, par ko būt pateicīgai. Labo notikumu ir vairāk, nekā pirmajā mirklī šķiet.

Pēc kādu trīs gadu pārtraukuma esmu atgriezusies pie rakstīšanas. Man nav nekādas īpašās kladītes, ārēji standarta plānotājs, saturu veidoju es pati. Ir lietas, kas nemainās gadiem, no žurnāliem izplēšu bildītes un tekstus, ko vēlāk ielīmēju plānotājā. Lai gan šogad vairāk tās meklēju internetā, apzinoties, ko tieši man vajag. Janvārī rakstu katru dienu, drīz aptrūksies vietas. Pierakstu idejas, mērķus, darāmos darbus, lekcijās dzirdēto, atzīmēju arī aktuālu notikumu norisi. Man šāda rakstīšana ļauj apzināties un saprast, uz ko fokusēties, un ievieš skaidrību. 

Parasti noslēgumā jums uzrakstu kādu novēlējumu, bet šoreiz uzdošu mājasdarbu pašiem priekš sevis neatkarīgi no tā, vai jums ir 25 vai 85 gadi! Uzrakstiet savu šā gada vīziju, kā arī divas lietas, ko jūs tuvāko sešu līdz 12 mēnešu laikā vēlaties sasniegt personīgajā un profesionālajā jomā. Bet tas nav viss, uzrakstiet arī, kas būs jūsu pirmie soļi, lai to sasniegtu.