Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Jau pusmēnesi Jānis Ozoliņš pēc traumas ir spiests pavadīt istabā

Aivars Zilbers

2009. gada 15. marts 07:05

3383
Jau pusmēnesi Jānis Ozoliņš pēc traumas ir spiests pavadīt istabā

Pirms pāris nedēļām valcēnietis Jānis Ozoliņš, dodoties no savām mājām Parka ielā uz tuvāko veikalu bijušajā Lauktehnikā, pat nenojauta, ka turpmāk vismaz līdz marta vidum viņš nevarēs paiet.

 

J. Ozoliņš uz slidenās ielas brauktuves krita un tika nogādāts Vidzemes slimnīcā Valmierā. Mediķi konstatēja, ka vienai kājai ir trīs lūzumi.

 

Viņš stāsta, ka iela jau sen netiekot kaisīta, kaut ledus šoziem uz tās ir pietiekami daudz. "Vai tiešām jebkurā vietā jānotiek kaut kam sliktam, lai pēc tam atbildīgie dienesti un iestādes sāktu rīkoties.

 

 

Kad tā padomāju, tad secināju, ka Valkā tā arī notiek. Piemēram, Tērauda skolā celtnieki sāka rīkoties un ēku nožogoja pēc tam, kad tur kāds puisis no kritiena kļuva par invalīdu. Jāatzīst gan, ka tā nav tikai Valkā. Kad mani ieveda slimnīcā, tur mediķu palīdzību jau gaidīja vairāki cilvēki, kuri man līdzīgos apstākļos bija guvuši traumas. Acīmredzot ietves un brauktuves nekaisa arī citur," stāsta J. Ozoliņš.

 

 

Jaunietis piebilst, ka tā nav pirmā trauma, ko viņš ieguvis uz slidena ceļa. "Pirmo lūzumu ieguvu, mācoties Smiltenes 29. profesionālajā vidusskolā. Skrienot uz praktisko apmācību, man paslīdēja kāja un ieguvu traumu. Kad izteicu neapmierinātību par ielu stāvokli, nākamajā dienā to nokaisīja. No tā arī manī ir radusies pārliecība, ka neviens par cilvēku drošību tikmēr nerūpējas, kamēr nav noticis kaut kas slikts," saka J. Ozoliņš.

 

 

Sākumā viņš domājis, ka ar kruķiem staigāšana veiksies viegli, bet tas tā nav. "Vakar pirmo reizi pamēģināju ar kruķiem iziet ārā, bija ļoti grūti. Pēc pāris minūtēm nosvīdu," atzīst J. Ozoliņš. Viņš pašlaik domā, vai ir vērts ar prasību vērsties tiesā un vai vispār tajā var ko panākt. Tomēr J. Ozoliņš ir pārliecināts, ka par šīm lietām jārunā, jo citādi nekas neuzlabosies.

 

Valkā praktizējošā juriste Lita Skrajāne informē, ka cietušais var vērsties tiesā un saņemt kompensāciju, ja var pierādīt attiecīgās ielas apsaimniekotāju vainu.

 

Savukārt Valkas rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Nataļja Oskina apliecina, ka līdz šim vēl neviens, kas guvis traumu uz slidenas ietves vai ielas, nav tiesā iesniedzis prasību par kompensāciju.

 

Valkas domes izpilddirektors Valdis Rogainis atzīst, ka pilsētas teritorijā par ielu un ietvju stāvokli atbild pilsētas pašvaldība. "Ielu uzturēšanā darām, cik varam un cik atļauj līdzekļi. Kā zināms, ceļu uzturēšanai paredzētais finansējums ir samazināts gandrīz uz pusi.Katra situācija ir jāizskata individuāli.

 

 

Konkrēto gadījumu nevaru komentēt, jo nezinām, kā viss noticis. Šī ziema ar mainīgajiem laika apstākļiem vispār radīja daudz problēmu ceļu uzturēšanā. To redzam arī tagad, kad ielās asfalta segumā veidojas bedres. Protams, iespēju robežās tās centīsimies nolīdzināt, bet visu varēsim izdarīt tik daudz, cik to atļaus finansējums," skaidro V. Rogainis.

 

Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila stāsta, ka šoziem ar traumām, kas iegūtas, krītot uz slidenas ielas vai ietves, pēc palīdzības ir vērsušies daudzi iedzīvotāji. "Itin bieži esam snieguši palīdzību arī tādiem, kuri krituši pagalmā, izejot no mājas,"