Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Attālinātais darbs satuvina

Santa Sinka

2021. gada 1. aprīlis 08:00

785
Attālinātais darbs satuvina

Pēdējo reizi pagājušā gada rudens sākumā Blomes tautas namā klātienē tikās rokdarbnieču kopas “Blumenhof” dalībnieces. Ceturtdienas allaž bija gaidītas, taču valstī noteiktie ierobežojumi ieviesa lielas pārmaiņas. Tagad vairāku mēnešu garumā kopības sajūtu rada “WhatsApp” izveidotās grupas sarakstes. Tās satuvina, uzmundrina un iedvesmo turpināt. Tas viss rezultējies ar krāšņiem darbiem izstādē.

Šoreiz izstādes apmeklējums nav iespējams klātienē, blomēniešu paveiktais ikvienam aplūkojams virtuāli, proti, fotogrāfijās sociālajos tīklos, portālā ziemellatvija.lv un Smiltenes novada pašvaldības tīmekļa vietnē.
Lielu darbu šajā laikā ieguldījušas rokdarbnieču kopas “Blumenhof” vadītājas Inese Puriņa un Līga Kondratoviča. “Ikdienas dzīvei notiekot attālināti, ir daudz vairāk laika veltīt tām lietām, kas ir sirdij tuvas un iepriekš, iespējams, nepietika laika, jo vienmēr bija kāds koncerts, ko apmeklēt, filma, ko noskatīties. Taču ne vienmēr ir viegli atrast motivāciju, darboties individuāli. Manām meitenēm tā netrūkst, jo visu laiku uzturam kontaktu, sūtu idejas ierosmei. Klātienes tikšanās ir neatsveramas, un nekas tās nespēj aizstāt, taču no profesionālā viedokļa, darbojoties attālināti, ir redzama liela izaugsme, jo ar daudzām lietām, ko, iepriekš satiekoties, varēju palīdzēt, tagad dalībniecēm jātiek galā pašām. Viņām tas izdodas labi!  Par to pārņem liels prieks. Vienmēr esmu mācījusi neturēt sveci zem pūra. Mums ir jāprot lepoties ar savu darbu, arī ar mazajiem ikdienas veikumiem. Daļa no tā jau šobrīd ir aplūkojama virtuālajā izstādē, kura noteikti tiks papildināta,” saka I. Puriņa.
Seniore Mārīte Nulle ir viena no rokdarbu pulciņa dalībniecēm, arī viņas darbi aplūkojami izstādē. “Inesīte mums ir zelta vērtē! Ļoti pietrūkst mūsu kopīgo satikšanos. Tagad komunicējam caur telefonu, apsveicam viena otru vārda dienās un dzimšanas dienās un smejamies, ka šādi sanāk lētāk. Humors šajā laikā palīdz. Īstenībā jau ik ceturtdienu satikšanās pulciņā bija tas galvenais notikums, varējām pačalot, izsmieties un darboties. Tā ir socializēšanās,” saka M. Nulle.
Seniore stāsta, ka rokdarbnieču kopā aktīvi darbojas no tās pirmsākumiem, kad to izveidoja Ženija Daudziete, bet pašu pulciņu vadīja Biruta Ozoliņa. Pateicoties viņai, M. Nulle iemācījusies tamborēt. Līdz tam bija liela adītāja, bet notamborēt prata tikai pīnīti. “Skolā jau mācīja naglas sist, ne tamborēt. Tagad manā pūrā ir četras segas. Rokdarbi man sniedz mieru, tie atslābina,” teic rokdarbniece no Blomes pagasta.
Adīt un tamborēt katra var mājās, sarežģītāk ir audējām, jo ne visām ir savas stelles. “Gaidām brīdi, kad varēsim tikties klātienē un pabeigt to, kas iesākts stellēs. Papildu ierastajiem darbiem, eksperimentējām ar maizes maisiņiem, aužot dušai paklājiņu. Šo ideju noskatījām citur. Izmantojām arī to brīdi, kad varēja notikt individuālas nodarbības – viens pret vienu. Šobrīd sazvanāmies videozvanos un sarakstāmies,” stāsta L. Kondratoviča.
Interesanti, ka arī Blomes tautas nama vadītāja G. Skadiņa nodarbojas ar rokdarbiem, kopā ar apkopēju Aidu abas sašuvušas tautas namam 18 galdautus. Tāpat G. Skadiņa uzšuvusi arī tērpus izrādei.

viedoklis
Gita Skadiņa, Blomes tautas nama vadītāja:
– Šī jau būs otrā virtuālā rokdarbnieču kopas “Blumenhof” dalībnieču izstāde, tādi ir šie laiki. Agrāk pavasarī Blomē liels notikums bija “Satiec savu meistaru” pasākums, kas tika bagātināts arī ar kultūras programmu. Vēlamies turpināt šīs tradīcijas, pagaidām tas notiek virtuāli.
Īpatnēja sajūta, ka Blomes tautas nams ikdienā ir tik kluss, agrāk katru ceturtdienu rokdarbnieces čaloja, viss notika. Notiek arī tagad, tikai attālināti katra pa savām mājām. Interesanti, ka rokdarbniecēm motivācija nav zudusi, tieši pretēji, tā kļuvusi vēl lielāka. Dzirksts nekur nav zudusi. Tā ir latviešu sieviešu būtība – vakarēšana. Nesēdēs taču pie televizora tukšām rokām, tajās būs adatas vai kas cits.
Pulciņu vadītājas Inese Puriņa un Līga Kondratoviča ar dalībniecēm komunicē, izmantojot “WhatsApp” aplikāciju. Tajā sarakstes notika arī tad, kad visi varējām satikties klātienē, bet tagad tas ir galvenais komunikācijas rīks. Sarakstes kļuvušas daudz biežākas un tās noteikti satuvina, jo pa vidu kāda ieraksta joku, cita padalās ar recepti. Tā viena otru uzmundrinām, tas šajos laikos ir īpaši svarīgi.