Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Skolēnu izstāde – savam, skolotāju un Valkas iedzīvotāju priekam

Inga Karpova

2021. gada 14. maijs 08:00

2
Skolēnu izstāde – savam, skolotāju  un Valkas iedzīvotāju priekam

Mūzikas instrumenti, droni, putnu būri, krāsainas vitrāžas, sava vārda ģerboņi, skolēnu pārdomas par pavasari un pat Valkas novada nauda – tas viss trešdien un vakar bija aplūkojams 5. klašu skolēnu darbu, kas tapuši attālināto mācību laikā, izstādē “Pavasaris”. Tie apskatei bija izlikti Ausekļa ielas malā iepretim skolas ēkai.

“Ziemeļlatvija” novēroja, ka garāmgājēji labprāt palēnināja soli un ar interesei izpētīja bērnu veikumu.
Viena no šīs izstādes idejas autorēm un īstenotājām ir 5. klases audzinātāja Līga Šnuka. Viņa stāsta, ka attālināto mācību procesā radās ideja šajā pasākumā iesaistīt visus mācību priekšmetu skolotājus, jo katrā mācību priekšmetā bērni kopā ar skolotāju rada tik interesantas lietas.
“Daudzi pat nenojauš, cik tas viss ir aizraujoši un pārsteidzoši. Bērni ir tik talantīgi, domās – gaiši, tik varoši, radoši, enerģiski, ar vēlmi darīt. Viņiem ir nepieciešama socializācija, jo ilglaicīgi sēdēt četrās sienās pie datora ne katrs var izturēt. Redzot visus darbus, kopā ar kolēģēm spriedām, ka būtu žēl, ja tie paliktu tikai skolotāju mapēs un datoru arhīvos, tāpēc nolēmām rīkot izstādi sev un pilsētas iedzīvotājiem. Mums aug jauna un radoša jaunā paaudze. Visi bērni ir jauki un labi. Mūsdienās bērniem skolā vairs netiek mācīta tikai sausa teorija. Lai apgūtu mācību vielu, meklējam interesantāku pieeju, un, lūk, – rezultāts,” spriež skolotāja.
Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas direktores vietniece Sintija Podniece stāsta, ka visas 5. klašu audzinātājas – L. Šnuka, Anda Kušķe un Ināra Vītola – ir radošas skolotājas, kuras vienmēr ir gatavas izmēģināt ko jaunu. Īpaši tas ir svarīgi tagad, kad bērni ilglaicīgi dzīvojuši un mācījušies mājās.  Atklājot izstādi, paralēli notiek arī mūzikas stunda. Ievērojot distancēšanos un noteikumu, ka dziedāt nedrīkst, bērni vairākas reizes vienojas kopīgā dziesmu melodiju ritma izsišanā ar plaukstām. S. Podniece spriež, ka šādā veidā skolēni ne tikai satiekas klātienē ar klasesbiedriem, bet arī kaut nedaudz izkustas un atjaunina zināšanas mūzikā. Turklāt daudzi bērni atzina, ka jūtas kā svētku dienā, un atceras, ka pirms pandēmijas skolā bieži notika šādi pasākumi.
“Šajā pavasarī es jūtos labi, jo beidzot ejam skolā; es jūtos labi, jo pavasarī es jūtos labi; man patīk pavasaris, tomēr šogad ir baigi slapjš laiks,” raksta piektklasnieki par šī pavasara sajūtām.
Vairāk foto – www.ziemellatvija.lv.