Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Smiltenes novada mēram – divas vietnieces

Sandra Pētersone

2021. gada 6. jūlijs 08:00

1200
Smiltenes novada mēram – divas vietnieces

No 1. jūlija, apvienojoties Apes, Raunas un Smiltenes novadu domēm, darbu uzsākusi jaunizveidotā Smiltenes novada pašvaldība.

Jau rakstījām, ka 1. jūlijā notikušajā domes sēdē 15 deputāti no sava vidus ievēlēja  Smiltenes novada domes priekšsēdētāju – Edgaru Avotiņu (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”), kurš tajā pašā dienā sasauca ārkārtas domes sēdi.
Ārkārtas sēdē deputāti no sava vidus ievēlēja  divas Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietnieces. Priekšsēdētāja vietniece kultūras un sociālajos jautājumos ir Astrīdu Harju,   priekšsēdētāja vietniece ir arī Gita Mūrniece, bet viņas atbildības jomas vēl tiks precizētas.

Pilnu darba laiku strādās
Astrīda Harju
Pašvaldības domes priekšsēdētājam var būt vairāki vietnieki. Par vietnieku skaitu lemj dome un nosaka to pašvaldības nolikumā, proti, katra pašvaldība nosaka savu organizatorisko un vadības struktūru atbilstoši funkcijām, noslogotībai, kapacitātei un finansējumam.
“Vienojāmies, ka Gitai Mūrniecei darbības jomas domes priekšsēdētāja vietnieces amatā vēl neiezīmēsim. Ļausim viņai iestrādāties un tad attiecīgi vēlāk varēsim konkretizēt, kuras tās ir. Iespējams, tās varētu būt saistītas ar uzņēmējdarbības attīstību, jo Gitai Mūrniecei ir ļoti liela pieredze uzņēmējdarbībā. Viņai svarīga ir arī sociālā tēma,” “Ziemeļlatvijai” teic Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš. Viņš arī pēc konsultācijām ar deputātiem izvirzīja abas kandidātes domes priekšsēdētāja vietnieka amatam.
Ņemot vērā likuma “Par pašvaldībām” 40. pantu, priekšsēdētāja vietnieki tiek ievēlēti ar balsošanas zīmēm gluži tāpat, kā pirmajā domes sēdē tiek ievēlēts pašvaldības priekšsēdētājs.
Balsojot atklāti, ar vienbalsīgu deputātu balsojumu – ar 15 balsīm “par” – par Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieci kultūras un sociālajos jautājumos tika ievēlēta deputāte Astrīda Harju (“Jaunā Vienotība”). Par Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieci arī  vienbalsīgi – ar 15 balsīm “par”– tika ievēlēta deputāte Gita Mūrniece (“Latvijas attīstībai”), informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Beitika.
Astrīda Harju ir no cita pamatdarba atbrīvotā Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietniece, tas nozīmē, ka viņa strādās Smiltenes novada pašvaldībā pilnu darba dienu (visas piecas darbdienas nedēļā).
Gita Mūrniece ir neatbrīvotā domes priekšsēdētāja vietniece. “Tad darba laiks ir tāds, cik daudz savam vietniekam domes priekšsēdētājs lūdz strādāt un cik vietnieks var izdarīt,” skaidro Edgars Avotiņš.
Domes priekšsēdētāja vietnieks aizvieto domes priekšsēdētāju viņa prombūtnes laikā, kā arī pilda pienākumus, ko uzdevis domes priekšsēdētājs ar rīkojumu vai kas noteikti pašvaldības nolikumā. Ja domes priekšsēdētājam ir vairāk nekā viens vietnieks, tad domes priekšsēdētāja vietnieku kompetenci, tajā skaitā domes priekšsēdētāja aizvietošanas kārtību, nosaka pašvaldības nolikumā.
Smiltenes novada pašvaldības nolikumu deputāti skatīs šonedēļ.

Izmantos gan bijušās Saeimas deputātes, gan bijušās
uzņēmējas pieredzi
Intervijā “Ziemeļlatvijai” Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš pauž cerību, ka abas vietnieces viņam palīdzēs vadīt  pašvaldību,  lai  “varam pēc iespējas labāk un veiksmīgāk  iedibināt jaunās pārmaiņas novadā”.
“Smiltenes novads ir kļuvis daudz lielāks – teritorija ir daudz plašāka, tāpat arī plašākas ir pašvaldības pārraudzības sfēras. Ceru, Astrīda Harju ar savu būtisko pieredzi pašvaldības darbā  man būs labs palīgs un atbalsts. Gitai Mūrniecei savukārt ir ļoti liela pieredze uzņēmējdarbībā,” teic Edgars Avotiņš.
Astrīda Harju iepriekšējā pašvaldības sasaukumā bija Apes novada domes priekšsēdētāja vietniece. Savukārt pirms tam (no 2009. gada) viņa bija Apes novada domes priekšsēdētāja, bet šo amatu atstāja, kļūstot par 12. Saeimas deputāti.
Gita Mūrniece ir bijusī akciju sabiedrības “Smiltenes piens” padomes priekšsēdētāja, šajā uzņēmumā pirms savu akciju pārdošanas viņa bija viena no lielākajiem akcionāriem. Tagad Gita Mūrniece ir Smiltenes luterāņu draudzes priekšniece un mecenāte. Pateicoties viņai, nesen ievērojami atjaunota Smiltenes luterāņu baznīca.
 
Sadala pienākumus
 arī komiteju darbā
Smiltenes novada domes ārkārtas sēdē 1. jūlijā arī tika izveidotas pašvaldības pastāvīgās komitejas un ievēlēti komiteju locekļi.
Deputāti vienbalsīgi apstiprināja Finanšu un attīstības jautājumu pastāvīgas komitejas,  Kultūras, izglītības un sporta jautājumu pastāvīgās komitejas un Sociālo un medicīnas jautājumu pastāvīgās komitejas izveidi un nolēma, kuri deputāti katrā komitejā strādās.
Pirmās komiteju sēdes laikā tiks ievēlēts attiecīgās komitejas priekšsēdētājs no komitejas locekļu vidus.

uzziņai
Finanšu un attīstības jautājumu pastāvīgā komiteja (11 deputāti)
Edgars Avotiņš (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”)
Jānis Āboliņš (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”)
Mārtiņš Vīgants (Nacionālā apvienība  “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”)
Dainis Aļeksējevs (“Latvijas attīstībai”)
Raivis Vizulis (“Latvijas attīstībai”)
Gita Mūrniece (“Latvijas attīstībai”)
Ilze Vergina (“Jaunā Vienotība”)
Astrīda Harju (“Jaunā Vienotība”)
Ainārs Mežulis (Zaļo un Zemnieku savienība, politiskā partija “Latvijas Reģionu Apvienība”)
Ervins Labanovskis (“Progresīvie”)
Otārs Putrālis (“Progresīvie”)

Sociālo un medicīnas jautājumu pastāvīgā komiteja  (7 deputāti)
Mārtiņš Vīgants (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”)
Andris Abrāmovs (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “’Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”)
Dainis Aļeksējevs (“Latvijas attīstībai”)
Gita Mūrniece (“Latvijas attīstībai”)
Ainārs Mežulis (Zaļo un Zemnieku savienība, politiskā partija “Latvijas Reģionu Apvienība”)
Astrīda Harju (“Jaunā Vienotība”)
Ervins Labanovskis (“Progresīvie”)

Kultūras, izglītības un sporta jautājumu pastāvīgā komiteja (7 deputāti)
Andris Abrāmovs (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”)
Inga Ērgle (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”)
Raivis Vizulis (“Latvijas attīstībai”)
Māris Zālītis (“Latvijas attīstībai”)
Toms Markss (Zaļo un Zemnieku savienība, politiskā partija “Latvijas Reģionu Apvienība”)
Ilze Vergina (“Jaunā Vienotība”)
Otārs Putrālis (“Progresīvie”)