Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Kādas ir zobu implantu nepilnības ilgtermiņā

&nbsp

2021. gada 16. septembris 00:00

154
Kādas ir zobu implantu nepilnības ilgtermiņā

Tas, ka zobu implantu operācija noritēja veiksmīgi, nebūt nenozīme, ka nepastāv risks komplikācijām, kas var attīstīties daudzus gadus vēlāk. Problēmas ar zobu implantiem pacientu starpā ir reti sastopamas tāpat, kā komplikācijas pašas procedūras laikā.

Zemāk apskatīsim dažas no zobu implanta ilgtermiņa komplikācijām:

Nervu vai audu bojājumi var rasties, ja ķirurgs ievieto implantu pārāk tuvu nervam. Bojājuma pazīmes ir mēles, lūpu, smaganu vai sejas nejutīgums vai tirpšana. Svešķermeņa atgrūšana nenotiek bieži, bet tā nav izslēgta. Noraidīšanas pazīmes ir pastiprinātas sāpes implanta vietā, pietūkums, drudzis un drebuļi.

Zobu implants, kas ievietots augšējā žoklī, var izvirzīties sinusa dobumā. Traumas apgabals, kas ieskauj zobu implantu, var izraisīt zobu implanta kustīgumu un nestabilitāti. Lai samazinātu ilgtermiņa problēmu iespējamību, turpiniet ievērot labu higiēnu un saglabāt mutes dobumu, implantus un smaganas veselīgas. Tīriet zobus ar zobu birsti un zobu diegu vismaz divas reizes dienā, skalojiet muti ar mutes skalošanas līdzekli un apmeklējiet zobārstu periodiski, lai veiktu regulāras pārbaudes.

Kādas ir neveiksmīga zobu implantu ievietošanas pazīmes?

Ja Jums ir zobu implantu mazspēja agrīnā vai vēlā stadijā, komplikācijas pazīmes ir:

  • grūtības košļāt;
  • smaganu iekaisums;
  • smaganu recesija;
  • palielināts pietūkums;
  • implanta vai nomainīta zoba vaļīgums jeb kustība;
  • stipras sāpes vai diskomforts;

Profilaktiskā aprūpe

Lai gan dažus zobu implantu bojājumus nevar novērst, ir dažādi veidi, lai samazinātu neveiksmes risku. Pareizi rūpēties par zobu implantiem nozīmē, katru dienu, regulāri tīrīt zobus ar zobu birsti un zobu diegu, kā arī lietot mutes skalojamo līdzekli. Apmeklēt zobārstu ir nepieciešams ne retāk kā ik pēc sešiem mēnešiem. Kā arī ārsti draudzīgi iesaka atmest smēķēšanu.

Ieteicams ir arī palieliniet kalcija uzņemšanu uzturā, lai atbalstītu stiprus kaulus. Lietojot uztura bagātinātājus vai ēdot pārtiku, kas bagāta ar kalciju, piemēram, piens, jogurts, brokoļi, apelsīni un siers.

Pēc implanta procedūras nav ieteicams doties uz tūlītēju zobu nomaiņu, kā arī atrast ķirurgu implantologu, lai pajautāju par mutes aizsargu, kas ārstē bruksismu (zobu griešanu). Un neesat pārsteigti, ja jūsu zobuārsts palūgs atkāpties no ieradumiem, kas bojā jūsu zobu veselību (ēdot ledu vai pārmērīgi daudz saldumus).

Sagatavošanās kā labākā profilakse

Zobu implantiem ir augsts veiksmīgo procedūru radītājs, taču tās var neizdoties vairāku primitīvu iemeslu dēļ. Ir svarīgi zināt iespējamos riskus, lai palielinātu savas iespējas uz veiksmīgu zobu implantu ievietošanu. Tas ietver ārstēšanas meklēšanu jebkādām smaganu vai kaulu problēmām pirms operācijas, pieredzējuša ķirurga izvēli, zobu implantu cenas un lieki ir minēt, ka ir jauztur laba mutes higiēna pirms un pēc operācijas.