Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Skaidrītes Bondares akvareļu gleznu izstāde “Vasaras ainava”

Skaidrītes Bondares akvareļu gleznu izstāde “Vasaras ainava”

No 20.oktobra līdz 25.novembrim Valkas novada Centrālajā bibliotēkā apskatāma Skaidrītes Bondares akvareļu gleznu izstāde “Vasaras ainava”.

Skaidrīte ir Valkas mākslas skolas veidošanas un keramikas skolotāja. Par izstādi S.Bondare stāsta: “Šīs gleznas nav ļoti jaunas, tās ir diezgan jau gados, jo kādreiz mēs ar Mākslas skolu braucām praksēs jeb plenēros gan Valkas novadā, gan ārpus tā. Vasara pilnbriedā, bērni veic savus darbus, un reizēm arī es varēju strādāt jeb gleznot kopā ar viņiem. Skolēniem bija interesanti redzēt, kā skolotājs ierauga to pašu vietu ar citām acīm. Protams, arī citos brīvajos brīžos, piemēram, pēc vakariņām, kamēr bērni sportoja, tikmēr es un citi skolotāji gājām gleznot ar akvareli. Tā nu šie prakses darbi ir iekrājušies, varētu teikt – “iekonservēta vasara””.

S. Bondare teic, ka arī māla skolotāja prot strādāt ar akvareli, jo, kad bērni vaicā, kā viņa ir apguvusi šīs prasmes, Skaidrīte atbild, ka tāpat kā šī brīža skolēnus mākslas skolā māca gan gleznot, gan zīmēt, gan veidot māla darbus, tā arī viņa ir mācījusies tās pašas prasmes. 

20211019-1031-izst-de-vasaras-ainava-3.p