Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Kārļa Broža izstāde “Iedvesmas mirkļi”

Kārļa Broža izstāde “Iedvesmas mirkļi”

“Mani sauc Kārlis Brozis. Man ir 13 gadi. Es mācos Smiltenes vidusskolā 7.klasē un Smiltenes Mākslas skolā 5.kursā, un man patīk zīmēt.

Zīmēju es tad, kad ir brīvais laiks, kad nav jāuztraucas par mājas darbiem un skolu. Piemēram, vienas vai vairāku nedēļu brīvlaikā. Vasaras brīvlaikā es zīmēju visvairāk. Man patīk zīmēt kopā saliktas formas, lietas, ko redzu sev apkārt vai esmu redzējis internetā. Īpaši patīk zīmēt dažādus tēlus interesantās drēbēs (jakās, botēs, cepurēs, somās u.c.) Savus zīmējumus es uzskicēju ar parasto zīmuli, pēc tam pārvelku līnijas ar tušas pildspalvu un beigās izkrāsoju ar speciāliem marķieriem. Tagad man ir digitāls displejs, uz kura var zīmēt zīmēšanas aplikācijā. Man jau ir daži zīmējumi uz šī displeja, kurš strādā kā monitors, bet tam klāt nāk speciāla pildspalva, kura strādā kā peles kursors. Šādi uzsāku zīmēt 2019.gadā un joprojām zīmēju savos brīvajos brīžos”, tā par sevi un savu aizraušanos ar zīmēšanu saka Kārlis.

Smiltenes Mākslas skolas pedagoģe Vineta Balode atzinīgi vērtē Kārļa darbus: “Jau ilgāku laiku mani neliek mierā doma - ir nepieciešams rīkot Mākslas skolas audzēkņu personālizstādes, jo mēs kā pedagogi, īpaši šajā laikā, varam palīdzēt pusaudžiem pašapliecināties un parādīt viņu pasaules redzējumu un talantus citiem, palīdzot lepoties ar sevi. Kārlis Smiltenes Mākslas skolā iestājās 2018.gadā. Viņa aizrautību un talantu zīmēšanā varēja pamanīt uzreiz. Kārlis Mākslas skolu ir pārstāvējis vairākos konkursos un guvis godalgotas vietas un atzinības. Esmu pamanījusi, ka viņa darbu iedvesmai pietiek ar vienu mazu lietu, kas mums pieaugušajiem liekas ikdienišķa un pašsaprotama. Piemēram, kādas ir sajūtas iekāpjot jaunos gumijas zābakos un iztēlojoties vizuāli, vai guļot slimnīcā radīt savu daktera iedomu tēlu.

Novēlu Kārlim turpmāk nezaudēt šo pasaules skatījumu un iedvesmu jauniem darbiem!”

Izstāde Smiltenes bibliotēkā apskatāma līdz 2022.gada 15.janvārim, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus.

20211114-1023-karlis-brozos-afisa.jpg