Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Aizvadītajās brīvdienās Valkā gāzts, postīts un lauzts

Inga Karpova

2021. gada 25. novembris 11:54

2817
Aizvadītajās brīvdienās Valkā  gāzts, postīts un lauzts

Aizvadītajās svētku brīvdienās daudzviet Valkas pilsētas teritorijā tumsas aizsegā uzdarbojušies postītāji, kuri kā īsti spēka mitriķi spējuši ne tikai apgāzt smagās no speciālās plastmasas ražotās smilts – sāls maisījumam domātās tvertnes, bet arī, izgāžot saturu, pārvietot uz citu vietu.

Valkas novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas Labiekārtošanas darbu vadītāja – dārzniece Alita Plūksna neatceras, ka pusotra gada laikā, kopš viņa strādā šajā amatā, pilsētā tik daudzās vietās būtu konstatēti postījumi un vandalisms. Latvijas dzimšanas dienā, 18. novembrī, gan nodaļas vadītājs Gints Stālmeisters, gan arī viņa, izbraucot pilsētu, konstatējuši gan apgāztās plastmasas tvertnes, gan ar stikla pudeļu lauskām piedrazoto Brāļu kapu teritoriju, gan Pedeles dabas takā vairākās vietās izlauztos dēļus. Cietusi arī sadzīves atkritumu urna, kas atradās pie pašvaldības ēkas Beverīnas ielā 3. Tā ir iemesta Stendera ielas dīķī.  A. Plūksna nenoliedz, ka visnepatīkamāk būs savākt mēslus aiz pilsētas kultūras nama, kas radušies apgāztās pārvietojamās tualetes dēļ. Viņa piebilst, ka visai bieži šī tualete cieš no ļaunprātīgas rīcības.

Savukārt G. Stālmeisters “Ziemeļlatvijai” atzīst, ka valsts svētku dienas rītā, konstatējot visus šos postījumus, sajūta bijusi ne visai patīkama. Visi postījumi ir jau novērsti, par tiem informācija ir nonākusi arī Valsts policijā.