Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Valkas ģimnāzijas skolēnu komanda uzvar Patentu valdes konkursā

ziemellatvija.lv

2021. gada 26. novembris 10:00

108
Valkas ģimnāzijas skolēnu komanda uzvar Patentu valdes konkursā

Patentu valdes rīkotajā skolēnu konkursā “Radošais intelektuālis” paziņoti uzvarētāji, kā arī Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) Skolēnu trofejas ieguvēji. Vecuma grupā no 4. līdz 6. klasei par uzvarētājiem tika paziņota komanda “Iepazīsti intelektuālo īpašumu” no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 6. klases, kur skolēni Elizabete Petenoka, Krists Sakniņš un Karlīne Kalniņa darbojās skolotājas Guntras Gaidlazdas uzraudzībā, informē Patentu valdes Intelektuālā īpašuma informācijas centra vecākā referente Karīna Breimane.

Šī komanda izveidojusi dažādas krustvārdu mīklas un interesantu galda spēli, kas vienaudžiem māca par intelektuālā īpašuma nozīmi.

Otro vietu saņēma komanda “Vai esi tik gudrs?” no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 6. klases.

“Skolēnu izdoma mūs patiesi pārsteidza un iedvesmoja, jo īpaši laikā, kad mācības tiek organizētas gan tiešsaistē, gan attālināti, situācijai nepārtraukti mainoties,” saka Patentu valdes direktora pienākumu izpildītāja Baiba Graube, “jaunieši bija patiesi radoši un uzdevumus gatavoja ne tikai tā, lai tie būtu interesanti vienaudžiem, bet arī pieaugušajiem liktu aizdomāties, kura ir pareizā atbilde. Mani iepriecina, ka arvien vairāk redzam tehnoloģiju ienākšanu arī skolēnu ikdienā, ko pierāda Skolēnu trofejas ieguvusī komanda, kura spēja savus uzdevumus noformēt kā tīmekļa vietni, kas domājams varētu noderēt arī skolotājiem piemēram, izmantojot izstrādātos uzdevumus mācību procesā.” 

Patentu valdes organizētajā skolēnu konkursā “Radošais intelektuālis” šogad piedalījās rekordliels komandu skaits – par balvām kopumā cīnījās 48 komandas trīs vecuma grupās. Skolēnu uzdevums bija veidot trīs radošus uzdevumus par intelektuālā īpašuma (patenti, preču zīmes, dizainparaugi u.c.) tematiku, kas būtu aktuāli darbu radītāju vienaudžiem, balstoties uz metodisko materiālu “Ceļojums rūpnieciskā īpašuma pasaulē”. Radošos uzdevumus skolēni varēja veidot, gan fotografējot, gan veidojot testus, spēles un krustvārdu mīklas, kā arī citādi radoši izpaužoties, lai rosinātu interesi par intelektuālā īpašuma nozīmību mūsdienās un uzņēmējdarbībā. 

Pirmo vietu ieguvēji katrs savā īpašumā saņēma viedpulksteņus “FORERUNNER 45 / 45S”, 2. vietu ieguvēji saņēma skrejriteņus “Razor A125 Kick Scooter Clear GS”, bet 3. vietu ieguvēji - austiņas “Aftershokz Open Move”. Visi skolotāji, kuri palīdzējuši komandām, saņēma dāvanu kartes no grāmatnīcas “Jānis Roze”. Konkursa norisi atbalsta Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs. 

20211126-1002-2-41.jpg