Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Smiltenes bibliotēkā notiks radošā darbnīca Ziemassvētku noskaņās

Smiltenes bibliotēkā notiks radošā darbnīca Ziemassvētku noskaņās

Smiltenes bibliotēka 8. decembrī plkst. 17.00 aicina uz radošo darbnīcu Ziemassvētku noskaņās “Botāniskais bareljefs” kopā ar floristi Rudīti Gromuli.

“Botāniskais bareljefs” jeb ģipša glezna ir augu nospiedumi ģipsī. Nodarbībā būs iespēja iemācīties veidot meistardarbus tandēmā ar dabu, apgūt atgriezeniskās liešanas tehniku, kompozīcijas īpatnības, dekora paņēmienus, kā pastiprināt auga reljefu, izveidojot savu personīgo autorbareljefu.

Tā būs iespēja izpausties jūsu fantāzijai, jo, apgūstot panno tehniku, botānisko bareljefu var izveidot no jebkuras augu kompozīcijas. Bareljefa tehnika ļauj atveidot katra ziediņa, lapiņas, smildziņas un skujiņas unikālo struktūru visā tās krāšņumā. Šobrīd tik aktuālie augu motīvi atainoti bareljefā lieliski papildinās jebkuru interjeru!

Nodarbības laikā jūs uzzināsiet:

  • No kādiem materiāliem gatavo bareljefu un kur tos var iegādāties;

  • Kādi augi ir labāk piemēroti bareljefa veidošanai;

  • Kā pareizi izveidot kompozīciju (augu daļas nepaliek bareljefa iekšpusē);

  • Kā nostiprināt cilpiņu, lai bareljefu varētu karināt pie sienas;

Katrs meistarklases dalībnieks dosies mājās ar paša veidotu glītu botānisko bareljefu.

Nodarbība būs bez maksas un tā notiks “zaļajā režīmā” t.i. to varēs apmeklēt pieaugušie, uzrādot derīgu Covid-19 vakcinācijas un pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Radošā darbnīca notiks, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus.

Pieteikšanās līdz 7. decembrim (ieskaitot), dalībnieku skaits ierobežots. Lūdzam pieteikties pa tālruni 64773030; 26449145; e-pastā: biblioteka@smiltenesnovads.lv

Smiltenes bibliotēkā no 9.decembra līdz nākamā gada 14.janvārim apskatāma arī Rudītes Gromules darbu izstāde “Svētku sajūtu mirkļi”.

20211126-2020-botaniskais-bareljefs-660.