Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Pārmet svētku sajūtas neesamību

Inga Karpova

2021. gada 27. novembris 15:21

453
Pārmet svētku sajūtas neesamību

Pēc aizvadītajām valsts svētku brīvdienām “Ziemeļlatvija” uzklausīja vairāku valcēniešu pausto nožēlu. Proti, cilvēki uzskata, ka, salīdzinot ar citām Latvijas pilsētām, Valkā šajās svētku dienās valdīja tumsa un nebija svētku sajūtas.

Par to, cik sapostas svētkiem bija, piemēram, Valmiera, Cēsis, Gulbene, Lejasciems, Ķekava, Ogre un Dobele, liecināja ieraksti un pozitīvās atsauksmes sociālajos tīklos. Diemžēl par Valku vairāk bija lasāmi pārmetumi, nevis uzslavas. 

Valkas pilsētas kultūras nama direktors Aivars Ikšelis stāsta, ka Latvijas dzimšanas dienā, 18. novembrī, no pulksten 14 līdz 15.30, Lugažu laukumā pie kultūras nama dega sveces un lāpas, kā arī skanēja mūzika. Pirms svētkiem kopā ar pašvaldības atbildīgajām amatpersonām tika nolemts neriskēt un tomēr nerīkot publisku svētku pasākumu. 18. novembra vakarpusē ar sveču liesmām izgaismots bija Valkas pilsētas stadions, kur arī skanēja mūzika. Veroties no putna lidojuma, varēja izlasīt izgaismotu uzrakstu ‒ “Latvijai – 103”.

Novada bērnu – jaunatnes sporta skolas direktore Inese Kāposte stāsta, ka stadionā notika svētku akcija 103 minūšu garumā. Visu šo laiku stadionu apmeklēja cilvēki, arī ģimenes ar bērniem, iededza savas svecītes un klausījās mūziku.