Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Latvijā pakāpeniski iestājas meteoroloģiskā ziema

LETA

2021. gada 28. novembris 10:01

13
Latvijā pakāpeniski iestājas meteoroloģiskā ziema

27.novembrī Vidzemes lielākajā daļā provizoriski iestājusies meteoroloģiskā ziema, un mēneša izskaņā tā sāksies arī citviet valstī, liecina prognozes un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Meteoroloģiskā ziema sākas, ja diennakts vidējā gaisa temperatūra piecas dienas pēc kārtas ir zemāka par nulli, un tās sākums ir pirmā no šīm dienām. Ja piepildīsies tuvāko dienu laika prognozes, Vidzemes lielākajā daļā meteoroloģiskā ziema būs iestājusies 27.novembrī, pārējā valstī - 28.-30.novembrī, vienīgi dažviet Kurzemes piekrastē vēl var turpināties rudens.

Saskaņā ar pašreizējo "Global Forecast System" prognozi līdz nākamās nedēļas beigām sniega segas biezums daudzviet Latvijā sasniegs 30 centimetrus, bet aukstākajās naktīs gaisa temperatūra vietām noslīdēs zem -15 grādiem.

Pērn meteoroloģiskā ziema sākās novembra beigās valsts austrumos un 7.decembrī Latvijas lielākajā daļā.

Atbilstoši daudzu gadu vidējiem rādītājiem meteoroloģiskā ziema valsts austrumu novados tradicionāli iestājas novembra vidū, Latvijas centrālajā daļā un Kurzemes vidienē - mēneša beigās, bet Kurzemes rietumkrastā - tikai decembra vidū.

Jau ziņots, ka 2021.-2022.gada ziemas vidējā gaisa temperatūra Latvijā, tāpat kā teju visā Eiropā, gaidāma virs normas, tomēr iespējami vairāki izteikti aukstuma viļņi, liecina meteoroloģijas dienestu prognozes.

Decembra sākums gaidāms auksts un sniegots, bet mēneša otrā puse varētu būt relatīvi silta.