Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Līdz pirmdienas rītam saglabāsies mierīgi laikapstākļi

LETA

2021. gada 28. novembris 17:21

21
Līdz pirmdienas rītam saglabāsies mierīgi laikapstākļi

Līdz pirmdienas rītam Latvijā vēl nav gaidāmi lieli nokrišņi un vējš, prognozē sinoptiķi.

Debesis būs pārsvarā apmākušās, uz autoceļiem daudzviet veidosies apledojums, pūtīs lēns vējš un gaisa temperatūra būs +1..-4 grādi.

Dienas gaitā daudzviet sāks snigt un puteņot, stiprākā snigšana gaidāma pēcpusdienā Latgalē un Sēlijā, vakarā arī Vidzemē un Zemgalē, savukārt Kurzemē pirmdiena var paiet bez būtiskiem nokrišņiem.

Baltkrievijas pierobežā pirmdien gaidāms arī lietus. Dienvidaustrumu novados uz vadiem un koku zariem var veidoties slapja sniega nogulums.

Pieņemsies spēkā ziemeļaustrumu vējš. Stiprākā putināšana gaidāma pirmdienas vakarā un otrdien valsts centrālajā un austrumu daļā, vējš iegriezīsies no ziemeļiem, ziemeļrietumiem un brāzmās sasniegs 12-17 metrus sekundē, piekrastē gaidāmas brāzmas līdz 22 metriem sekundē.

Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien būs -2..+2 grādi. Vakarā Vidzemē temperatūra noslīdēs līdz -5 grādiem.

Rīgā pirmdienas naktī un priekšpusdienā nav gaidāmi būtiski nokrišņi, pēc tam galvaspilsētu sagaida sniegputenis, kas turpināsies līdz otrdienai. Gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli. Pastiprināsies ziemeļaustrumu vējš, otrdien naktī un no rīta gaidāmas ziemeļu, ziemeļrietumu vēja brāzmas līdz 22 metriem sekundē.

Jau ziņots, ka sniega segas biezums novembra pēdējā dienā vietām Austrumlatvijā var pārsniegt 20 centimetru, bet līdz nākamās nedēļas beigām daudzviet valstī sniega dziļums var sasniegt 30 centimetru.