Smiltenes centru pārņēmis ziemas gadatirgus (papildināts ar tekstu un fotogrāfijām)
Vai pašvaldības prasītā augstā nodeva gremdē Smiltenes ikgadējos gadatirgus?Šodien Smiltenes centrā, Baznīcas laukumā, notika ziemas gadatirgus, ko rīko pilsētas dome. Pašvaldības ekonomiste Sintija Averāte informē, ka preci piedāvāja gandrīz 100 tirgotāju.
Portāls ziemellatvija.lv novēroja, ka tirgū ir Smiltenes gadatirgiem raksturīgās rūpniecības preces, amatnieku darinājumi un pārtikas produkti. Īpaši lielā izvēlē šoreiz bija Latvijā audzēti āboli.
Par to, ka drīz būs Ziemassvētki, liecina tirgū nopērkamās eglītes. Šogad pirmo reizi Smiltenē tās varēja iegādāties plašā izvēlē, turklāt ar piegādi mājās, par ko apvaicātie pircēji bija iepriecināti. Tirgotāji sola, ka šī Ziemassvētku rota Smiltenes centra tirdziņā būs pieejama līdz pat gadu mijai.
Vairāki pircēji atzīst, ka šoziem cerējuši uz plašāku tirgu. "Viss gan atkarīgs no tā, ko katrs meklē," secina no Variņu pagasta atbraukušie gadatirgus apmeklētāji.Apvaicājot tirgotājus, portāls uzzināja, - tik maz tirgotāju bijis pašvaldības prasītās augstās tirgus nodevas dēļ.
"Nodeva, ko Smiltenē prasa pašvaldība, ir dramatiski liela," atzīst rūpniecības preču pārdevēja, kura nevēlējās nosaukt savu vārdu, jo negrib nokļūt pašvaldības nežēlastībā.
"Citos tirgos ņem vērā tekošos metrus," stāsta pārdevēja. "Smiltenes pašvaldība ņem vērā kvadrātmetrus. No rīta bija runa, ka ņems naudu arī par laukumu aiz galdiem un par mašīnu 15 latus. Tādas maksas citur nav.
Šodien rezultāts, - atbrauca tirgotāji, kuri nav pat trešā daļa no tiem, kuri kādreiz brauca uz Smilteni. Šī ir jau otrā reize, kad pašvaldība prasa tik augstu nodevu. Domāju, ka nākamajā reizē cilvēki vairs vispār nebrauks uz Smilteni. Mēs arī gribam kaut ko sev nopelnīt. Cilvēki aizbrauc, pat neatpelnot vietu.
Šodien no rīta jau taisījāmies visi braukt projām, un rezultātā mums piekāpās. Taču arī tad meitenei blakus par vietu paņēma 20 latus. Viņa ietirgoja 40 latus. Kur tad vēl izdevumi par degvielu, par pusdienām?"
Šai pārdevējai piekrīt citi tirgotāji. "Pašvaldības nodeva Smiltenē ir augsta. Citās pilsētās, kur esam bijuši, tā ir zemāka," saka rīdziniece Ilze, kura arī pārdeva rūpniecības preces. Turklāt tirgotāji secina, ka Smiltenē ir samazinājusies cilvēku pirktspēja.
Savukārt apvaicātie smiltenieši nevēlas, lai viņu pilsētā izzustu gadatirgus tradīcijas. Situācijā, kad samazinās ienākumi, cilvēki meklē katru iespēju, kur var iepirkties lētāk.
Kategorijas
- Novados
- Smiltene
- Valka
- Strenči
- Kaimiņos
- Vēlēšanas
- Kriminālziņas
- Izglītība
- Sports
- Orientēšanās
- Auto/Moto/Velo
- Futbols
- Florbols
- Basketbols
- Citi sporta veidi
- Hokejs
- Volejbols
- Kultūra un Izklaide
- Foto
- Cilvēkziņas
- Vaļasprieki
- Citas ziņas
- Bizness
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Dzīvespriekam
- Latvijas ziņas
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Balles
- Teātris
- Koncerti
- Kino
- Sports
- Festivāli
- Baznīcās
- Citi pasākumi
- Video
- Statiskas lapas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Mediju projekts
- Mediju kritika
- Ar informāciju pret dezinformāciju
- Mediju projekti 2018
- Mediju projekts 2020
- Eiropā
- Dzīvesstils
- Atpūta
- Hobiji
- Mīluļi
- Veselība
- Virtuvē
- Noderīgi
- Viedokļi
- Vides projekti
- Daba-iepazīstam un palīdzam
- Rūpēsimies par vidi
- Saimnieko gudri
- Informējot iedvesmojam
- Covid-19