Strencēniete uz Japānu – pēc zināšanām

Atgriezīsies ar jaunu pieredzi un japāņu valodas zināšanām
Šā gada janvārī Japānas vēstniecība Latvijā izsludināja iespēju iegūt Japānas valdības stipendiju tālākizglītībai nākamajam gadam šajā tik tālajā valstī. To ieguva strencēniete Dace Gaigala.
Uz šo stipendiju pieteicās daudz pedagogu. Vispirms bija jāuzraksta pieteikuma motivācijas vēstule. Nākamā bija intervija ar Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas speciālistiem un Japānas vēstniecības darbiniekiem.
Pēc tās D. Gaigala saņēma piekritības ziņu, ka vēstniecība viņu iesaka šīm studijām. No Latvijas šāda iespēja tika dota tikai vienam kandidātam. Tad sekoja angļu valodas tests. Marta vidū strencēniete uzzināja, ka viņa var pretendēt uz konkursa nākamo - starptautisko - kārtu.
D. Gaigala savā izvēlētajā studiju programmā par skolvadību sacentās ar citiem stipendijas tīkotājiem no visas pasaules. Viņa jutusies gana brīvi, jo nebija mērķa uzvarēt par katru cenu.
Augusta beigās tika saņemts apliecinājums no Japānas vēstniecības, ka pedagoģe stipendijai ir apstiprināta.
D. Gaigala studēs tieši tajā augstskolā, kuru izvēlējās kā prioritāro no trijām. "Tā ir veiksme, ka nokļuvu tieši tur, kur visvairāk vēlējos. Man bija informācija, ka Naruto ir vadošā augstskola skolvadību un cilvēku resursu efektīvas izmantošanas un trenēšanas lietās," priecājas skolotāja.
Viņas izvēle ir cieši saistīta ar darbošanos citos neformālas izglītības projektos beidzamo trīs gadu laikā. Šajā ziņā viņas intereses sakrīt ar IZM speciālistu vēlmēm un tā ir motivācija, kā nākotnē Latvijā izmantot savu iegūto pievienoto vērtību.
Pirmais pusgads līdzās esošajā Tokušibas augstskolā intensīvajā kursā jāapgūst japāņu valoda. Japāņu pieredze rāda, ka tas ir iespējams. D. Gaigala mācīsies nelielā dažādu valstu studentu grupā no visas pasaules. Japānā augstskolā mācību gads sākas aprīlī.
Studente tur pavadīs visu mācību gadu un izstrādās arī pētniecisko darbu, kuru vadīs kāds profesors. Viņai ir mērķis iepazīt skolu sistēmu Japānā, tās vērtības, kas atšķiras no citu valstu pieredzes. Mājās studente atgriezīsies 2010. gada marta beigās.
"Japāņi atpūšas maz. Viņi daudz mācās un daudz strādā," teic D. Gaigala. Mācības notiek sešas dienas nedēļā, un brīvs ir tikai augusts un pāris dienu Ziemassvētkos.
Tiklīdz pedagoģe uzzināja, ka viņa ir apstiprināta studijām, jau pēc pāris dienām viņa saņēma sūtījumu no profesora, kurā bija norādīts, kas patstāvīgi jāsagatavo līdz 1. oktobrim, kad viņa aizlido. Tā bija mācību grāmata, lai iemācītos pareizi izrunāt japāņu hieroglifus.
Kategorijas
- Novados
- Smiltene
- Valka
- Strenči
- Kaimiņos
- Vēlēšanas
- Kriminālziņas
- Izglītība
- Sports
- Orientēšanās
- Auto/Moto/Velo
- Futbols
- Florbols
- Basketbols
- Citi sporta veidi
- Hokejs
- Volejbols
- Kultūra un Izklaide
- Foto
- Cilvēkziņas
- Vaļasprieki
- Citas ziņas
- Bizness
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Dzīvespriekam
- Latvijas ziņas
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Balles
- Teātris
- Koncerti
- Kino
- Sports
- Festivāli
- Baznīcās
- Citi pasākumi
- Video
- Statiskas lapas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Mediju projekts
- Mediju kritika
- Ar informāciju pret dezinformāciju
- Mediju projekti 2018
- Mediju projekts 2020
- Eiropā
- Dzīvesstils
- Atpūta
- Hobiji
- Mīluļi
- Veselība
- Virtuvē
- Noderīgi
- Viedokļi
- Vides projekti
- Daba-iepazīstam un palīdzam
- Rūpēsimies par vidi
- Saimnieko gudri
- Informējot iedvesmojam
- Covid-19