Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Musturklubā labprāt pieņem visus jaunos un nevienu neatgrūž

Aldis Dubļāns

2008. gada 25. jūlijs 17:05

2748
Musturklubā labprāt pieņem visus jaunos un nevienu neatgrūž

Šogad jūlija četras dienas Ķoņu dzirnavās visnotaļ aktīvi darbojas Musturklubs un tā dalībnieki sazinās portālā www.musturs.lv.

 

Visa pamatā ir musturbode, kur var iegādāties dzijas, adatas un vēl daudzas citas rokdarbniekiem noderīgas lietas. Uz šādas bāzes arī ir nodibinājies Musturklubs.

 

Mājas lapas "forumā" var izrunāties ar visām dalībniecēm un iemācīties visu, ko nezini. Nu jau tur ir pievienojošās dāmas, kuras dzīvo ārpus Latvijas. Reizi mēnesī kluba dalībnieces satiekas Rīgā, un vasarā tiekas nometnē - šogad Ķoņos bija sarīkota četru dienu nometne.

 

 

Dalībnieces ada un tamborē no agras rīta stundas līdz vēlai naktij. Klubs nav nekāds juridisks dibinājums. Tā ir pašorganizācija, kurai nav oficiālas vadības, bet kā jau katrai interešu kopībai ir savs vadonis.

 

 

Musturklubā tā ir Baiba, kura ir nodēvēta par pelēko kardinālu. Savukārt par publisko runu sievu ir izvirzīta Anitra Tooma. Ar tīmekļa palīdzību Musturkluba pulciņā var iesaistīties jebkura rokdarbniece neatkarīgi no vecuma un pieredzes.

 

Šovasar nometnē Ķoņos darbojās bijusī valcēniete Santa Kamaldiņa un viņa vēlējās dalīties pārdzīvojumos un emocijās par tur piedzīvoto. Iespējams, Valkas rajonā ir daudz rokdarbnieču, kuras nezina par Musturklubā notiekošo un tur piedāvātajām iespējām.

 

 

Tā kā lielākā daļa aktivitāšu notiek tīmeklī, tad to var izmantot ikviens rokdarbnieks, kuram ir pieejams interneta pieslēgums. Uzsākot sazināšanos, ir jāreģistrējas un jāizvēlas sev niks.

 

Tikšanās reizēs Rīgā, kā arī nometnē mērķis ir mācīties vienai no otras, turklāt bez jelkādas atlīdzības. Zināšanu ņēmēju ir tikpat daudz, cik devēju. Atliek vien pajautāt, ko nezini, un vienmēr būs kāds, kurš ne tikai izstāstīs, bet arī trīs reizes praktiski parādīs, lai pilnīgi saprastu.

 

 

"Gaisotne pie mums ir lieliska - pieņem visus jaunos un nevienu nekad neatgrūž," priecājas Santa.

 

 

Viņa klubā iesaistījās divus gadus pēc tā rašanās. Kad pirms nometnes Santa kravāja somu, vīrs lepni pajautāja, cik dalībnieču tur būs, domādams, ka tik "dullu" nevarētu būt daudz. Viņa atbildēja, ka pierakstījušās ir 35 dāmas. Vīram bija grūti noticēt. Patiesībā nometnē darbojās 41 rokdarbniece bez bērniem, vīriem un suņiem.

 

Galvenās nodarbes bija adīšana, tamborēšana, filcēšana, pērļošana, izšūšana un darbs krustdūriena tehnikā. Santa redakcijā ieradās ar pašas adītām rotaļlietām. Tā ir viņas debija šajā tehnikā. Brālim Uģim patika. Vēl viena interesanta nodarbe šim pulciņam ir musturdeķu gatavošana. Jāiereģistrējas mājas lapas attiecīgajā sadaļā un tā ir pieteikšanās uz savu musturdeķi.

 

 

Ideja vienkārša - rokdarbnieces savā starpā mainās ar adītiem, tamborētiem vai citā tehnikā radītiem 20x20 centimetru lieliem kvadrātiņiem, kurus parasti ada ar trešā numura adatām. Segai nepieciešams apmēram 80 šādu gabaliņu. Katra izveido divus tā saucamos klučus un nosūta ikvienai grupas dalībniecei, saņemot pretī tikpat daudz.

 

 

"Tā ir laba iespēja izmēģināt dažādas darba tehnikas. Parasti katra uzraksta sev vēlamā deķa tonalitāti vai tēmu," stāsta Santa. Pirmā šādu segu izstāde notika Mālpilī un pēc tam bija Burtniekos.

 

Santa priecājas, ka Ķoņu saimniece ir dāma ar mākslinieciskām ievirzēm un nodarbēm. Viņa ļoti interesējās par rokdarbnieču pulciņā notiekošo un visādā ziņā izrādīja pretimnākšanu. Kad lija vai bija pārāk tumšs, darbošanās notika konferenču zālē.

 

 

Dzirnavās notiek vilnas plucināšana un dzijas vērpšana, un ar šo procesu laipni tika iepazīstinātas arī nometnes dalībnieces. Tas viss radīja siltu un tīkamu gaisotni.