Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Krāpnieki izceļas ar izdomu..

Krāpnieki izceļas ar izdomu..
4. februārī Valmieras iecirknī saņemts iesniegums, ka 1993. gadā dzimis valmierietis, ļaunprātīgi izmantojot jaunietes uzticēšanos un solot iegūt peļņu- reklāmas kampaņas ietvaros solītos 10 latus, izkrāpis jaunietei kādas ātro kredītu kompānijas izsniegto naudas aizdevumu 200 latu apmērā.

Uzsākts kriminālprocess un izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka jau minētais jaunietis līdzīgi rīkojies 11 epizodēs. Gados jaunais valmierietis rīkojies pēc elementāras shēmas- ļaunprātīgi izmantojot vairāk vai mazāk pazīstamu cilvēku uzticēšanos, viņš lūdzis personām noformēt naudas aizdevumu, ko pēc naudas saņemšanas jāpārskaita  uz viņa bankas kontu, lai pēc tam viņš aizdoto naudu pats varētu atgriezt aizdevēja kompānijai, jo tā IT KĀ prasa (protams, paša krāpnieka izdomātie) akcijas noteikumi.

 Rezultātā personas, kas uzticējušās vīrietim un izdomātajiem “akcijas” noteikumiem, saņēmušas ne tikai solītos 10 latus, bet pēc ilgāka vai mazāka laika arī paziņojumu, ka pienācis laiks atmaksāt aizņemto naudu! Izmeklēšanas laikā par cietušajiem kriminālprocesā atzīti 11 cilvēki no Rūjienas, Valmieras, Alūksnes, Salaspils. Noskaidrots, ka krāpnieciskās darbības vīrietis veicis ilgākā laika posmā sākot no 2012. gada septembra, un apkrāptie cilvēki nav pat sapratuši, ka kļuvuši par krāpnieka upuriem līdz brīdim, kad saņēmuši paziņojumus par kredītu atmaksu. Varētu pat teikt, ka kredītus jaunietis formējis tikpat regulāri kā saņemot ikmēneša algu.

Uzsāktais kriminālprocess nodots prokuratūrai kriminālvajašanas uzsākšanai, vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, bet policija atgādina par elementārākajiem drošības pasākumiem, kas jāievēro, lai pasargātu sevi no nepatīkamiem pārsteigumiem:

    NEKAD un ne pie kādiem apstākļiem nenodot internetbankas lietotāja datus citām personām (policijā reģistrētā informācija diemžēl liecina,ka Jūsu uzticēšanos nekautrējas izmantot arī vairāk vai mazāk tuvi radinieki, pat bērni un mazbērni).

    Neturēt ne somiņās, ne naudas makos internetbankas kodu kartes un paroles!

    Nekādā gadījumā neuzsākt un nekavējoties pārtraukt katru sarunu vai saraksti, ja tajā cita persona izrāda interesi par jautājumiem, kas skar naudas pārskaitījumus, kredītu ņemšanu vai karšu paroļu nodošanu.

    Vienmēr un pie jebkādiem apstākļiem atcerieties- Par brīvu šajā pasaulē ir tikai siers peles slazdā un arī tikai otrajai pelei!!!

 

Gadījumi, kad, izmantojot citas personas internetbankas datus, tiek noslēgti naudas aizdevumi, tiek reģistrēti VISĀ  Vidzemes  reģiona teritorijā un apkrāptie nebūt nav tikai gados vecāki ļaudis. Par cietušajiem kriminālprocesos atzīti arī 19 un 25 gadus veci jaunieši.

4. februārī saņemts iesniegums no kāda Mālupes iedzīvotāja. Vīrietis informējis, ka, nelikumīgi izmantojot viņa internetbankas un personas datus, dažādās kredītiestādēs noformēti vairāki aizņēmumi.Noziedzīgās darbības veiktas vēl 2012. gada novembrī.

19. janvārī saņemts iesniegums no Priekuļu pagasta iedzīvotāja. Vīrietis informējis, ka, viņam nezinot, vairākās kredītiestādēs noformēti aizdevuma līgumi, kas netiek atmaksāti.

11. februārī saņemts iesniegums, ka, nelikumīgi izmantojot  1972. gadā dzimušas sievietes internetbankas datus, no kādas kredītiestādes izkrāpts kredīts 300 latu apmērā.

Cēsu iecirknī saņemts iesniegums no kāda iedzīvotāja, ka 13. janvārī dažādu kredītkompāniju interneta mājas lapās, vīrietim nezinot, uz viņa vārda noformēti aizdevuma līgumi, katrs 200 latu apmērā. Tāpat saņemts iesniegums no Līgatnes pagasta iedzīvotāja, ka 2012. gada maijā dažādu kredītkompāniju interneta mājas lapās, vīrietim nezinot, uz viņa vārda noformēti aizdevuma līgumi, viens 200, otrs 250 latu apmērā. 

14. februārī saņemts iesniegums no 1992. gadā dzimušas Varakļānu iedzīvotājas, ka laikā no septembra, ļaunprātīgi izmantojot jaunietes uzticēšanos un izmantojot viņas internetbankas lietotājas datus,  1990. gadā dzimis Viļānu pagasta iedzīvotājs pieprasījis un saņēmis īstermiņa aizdevumu 300 latu apmērā. 

15. februārī Limbažu iecirknī saņemts iesniegums no kādas sievietes, kas konstatējusi, ka, izmantojot viņas un meitas attālinātos norēķinu sistēmas ( interntebankas) datus, janvārī noformēts un saņemts kredīts 400 un 1255 latu apmērā.

Uzskaitījumu varētu turpināt!

Par visiem gadījumiem policijā uzsākts kriminālprocess par krāpšanu automatizētā datu apstrādes sistēmā un izmeklēšanas laikā tiek noskaidrotas personas, kas veikušas krāpnieciskās darbības.

Shēmas, ko izmanto krāpnieki, lai iegūtu Jūsu internetbankas datus, ir visdažādākās- sākot no darba piedāvājumiem, viltus pirkumiem un uzdošanos par bankas darbiniekiem (kā iemeslu minot nepieciešamību pārbaudīt Jūsu kredītvēsturi vai bankas konta stāvokli, un šo darbību veikšanai pieprasot Jums nosaukt visus internetbankas datus- lietotājvārdu, paroli, kodus.) līdz pat tik vienkāršai darbībai kā Jūsu internetbankas kodu kartes (kurai klāt glīti pielikta parole un lietotājvārds) izņemšanai no galda atvilktnes.

Ieteikums iedzīvotājiem- nekrist panikā (nav jau tā, ka visapkārt klejo Jūs apkrāpt kāri ļaudis), bet ar vēsu prātu vēlreiz pārlasīt iepriekš minētos ieteikumus. Ja tos ievērosiet, varat būt droši, ka negaidīts paziņojums ar informāciju, ka pienācis laiks atdot naudu, kuru nekad mūžā neesat ņēmis, ies Jums secen!

Saudzējiet sevi un DOMĀJIET AR GALVU!