Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (05.11.-11.11.)

2012. gada 13. novembris 09:03

535
Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (05.11.-11.11.)

Silta un rudenīga bija šī nedēļa. Tikai dažu tirdzniecības vietu Ziemassvētku preču piedāvājums liek apzināties, ka nepilni divi mēneši atlikuši līdz gadu mijai. Kas nozīmīgs šajā nedēļā noticis mūsu novados, stāsta korespondenti.

Ziņo Sandra Pētersone:

 Smiltenes novadāSaņem balvuSmiltenes ģimnāzijas informātikas skolotājs Andrejs Miķis saņēmis Tāļa Bērča piemiņas balvu par izcilu ieguldījumu informācijas tehnoloģiju izglītībā un informācijas sabiedrības veicināšanā.

Siltinās mājasNamu apsaimniekotājs uzņēmums "Smiltenes NKUP" iesniedzis Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā projekta dokumentus par četru daudzdzīvokļu māju siltināšanu Smiltenē. Tās ir mājas: Abulas ielā 6, Kalna 8, Limbažu 10 un Rīgas 8.

Degustē ēdienusSmilteniešus ar pašu gatavotiem ēdieniem kafejnīcā "Mūza" cienāja jaunieši no Polijas, Zviedrijas un Somijas. Pasākums "Starpkultūru virtuve" notika projektā "F.R.I.E.N.D.S.H.I.P.", ko īstenoja biedrība "Raibais kaķis" sadarbībā ar programmu "Jaunatne darbībā".

Ziņo Inga Karpova:

Meklē jaunas mājasAizvadītajā nedēļā Valkas novada dzīvnieku patversmē "Nagliņas" ievietoti divi mežā pamesti, acīmredzot, bojāejai nolemti kucēni. Patversmē mitinās vēl vairāki bez mākām palikuši dzīvnieki. Ja kāds labs cilvēks vēlas sniegt pajumti šiem suņiem vai kaķiem, aicināti zvanīt uz mobilo tālruni 26127430.

Svin MārtiņdienuAizvadītā nedēļā Valkā vairākās vietās Mārtiņiem par prieku notika Mārtiņdienas tirgus un dažādi pasākumi. Piektdien jautru un atraktīvu tirgošanos bija noorganizējusi Valkas pamatskola. Savukārt sestdien šos latviešu tradicionālos svētkus atzīmēja rotaļu centrā "Mana kabatiņa".

Ziņo Aivars Zilbers:

Iegādāsies jaunu aparatūruEiropas lauksaimniecības fonds lauku attīstībai ir apstiprinājis biedrības "No Salacas līdz Rūjai" atbalstīto Valkas novada domes projektu "Gaišāk. Ērtāk. Skanīgāk."Projekts paredz jaunas skaņu un apgaismojuma, kā arī skatuves kāpņu iegādi un uzstādīšanu Kārķu pagasta tautas namā.

Soda nauda lielākaNo 1. decembra SIA "VTU Valmiera" autobusos par braukšanu bez biļetes būs jāmaksā lielāka soda nauda. "VTU Valmiera" sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Pabērza informē, ka reģionālajos starppilsētu autobusos sods par braukšanu bez biļetes būs pieci lati, bet reģionālajos vietējās nozīmes autobusos - trīs lati.

Izvirza valsts svētku parādeiValkas un Smiltenes novada jaunsargi piedalījās jaunsargu nometnē Skultē, kur vērtēja ierindas mācību un labākos izvirzīja par kandidātiem dalībai parādei 18. novembrī. No Valkas jaunsargiem par kandidātiem izvirzīja četrus, bet no Smiltenes - vienu jaunsargu.

Veidos mutvārdu vēsturiBibliotēkas bijušajā Valkas rajonā ir iesaistījušās projekta "Dziesmu un deju svētku nemateriālo kultūras vērtību saglabāšana Valkas reģiona bibliotēkās." Projekta ietvaros bibliotekāres vāks to cilvēku atmiņas, kuri savulaik piedalījušies Dziesmu svētkos.Pagājušajā nedēļā Valkā notika seminārs, kurā Mutvārdu vēstures pētnieku asociācijas pārstāve Māra Zirnīte un filoloģijas zinātņu doktors Aigars Lielbārdis izskaidroja, ka labāk vākt un apkopot mutvārdu vēsturi.

Ziņo Aldis Dubļāns:

Mākslu mēnesis ir sāciesValgā 22. reizi notiek Mākslu mēnesis, kura ietvaros notiek virkne pasākumu visos mākslu žanros. Visvairāk pasākumu pareezēts kultūras un interešu centrā.

Skolēni pret senioriemAizvadīts interesants šaha mačs starp Valkas šaha kluba skolēnu komandu un sociālās aprūpes centra "Vidzeme" klientiem senioriem. Pārāki bija skolēni.

Mazpulcēni papildina zināšanasBērnu un jauniešu centrā "Mice" Valkas novada skolu mazpulki apguva jaunas zināšanas un prasmes, kas noderēs turpmāko projektu izstrādei.

Ziņo Santa Sinka:

Popularizē veselīgu dzīvesveidu

Ekoskolas Latvijā un ārvalstīs atzīmēja Pasaules rīcības dienu. Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolā, līdzīgi kā Kārķu un Ēveles pamatskolā pastiprinātu uzmanību velta veselīgam dzīvesveidam.

Dodas pieredzes apmaiņas braucienā

"Abulas lauku partnerības" rīkotā pieredzes apmaiņas braucienā uz Amatas novadu devās mazo lauku saimniecību saimnieki un nevalstisko organizāciju pārstāvji no Smiltenes novada.

Dāvina savu labo garastāvokli

Brantu pagastā aizvadīts līnijdeju saiets "Pasakas par ziediem". Dejotājas koncertā savu labo garastāvokli dāvināja ikvienam klātesošajam.