Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Vidzemnieki - aizrautīgi tehniskās jaunrades entuziasti

2012. gada 12. novembris 16:36

493
Vidzemnieki - aizrautīgi tehniskās jaunrades entuziasti

Aizvadītajā nedēļas nogalē - 10.novembrī Valmierā Tehniskajās jaunrades dienās Vidzemes jaunieši sacentās astoņās disciplīnās, lai apliecinātu savu tehniski atjautīgo domāšanu, veidojot motorpeles, krāsu virpuļus, magnētiskās makšķeres, simbolu plāksnītes, atspervāģus, vēja ģeneratoru modeļus, līnijsekotāju robotus un spageti makaronu tiltus.

Disciplīnu vadītāji novēroja, ka Vidzemē ļoti aktīvi rosās jauno ķīmiķu entuziasti. Šogad vidzemnieki bija pulcējušies divas reizes vairāk nekā pagājušajā gadā, informē Viktorija Klimko, Projekta "Tehniskās jaunrades dienas" komunikācijas koordinatore.

. Pasākumu apmeklēja jaunieši ar dažādu iepriekšējo sagatavotību - cits pirmo reizi mācījās lodēt, cits, jau apguvis radioelektronikas pamatus, mācījās programmēt robotus, bet visus vieno spēcīgs entuziasms par tehnisko jaunradi un dzirkstele acīs pamēģināt!

Valmierā veiksmīgākie „Motorpeļu" sacīkstēs izrādījās Jānis Mucenieks (Liepas pamatskola) un Aleksejs Jukums (Smiltenes Centra vidusskola), kuru izveidotās motorpeles trasi veica aptuveni 28 un 25 sekunžu laikā. „Magnētiskajā copē" smagāko lomu izvilka Mairis Lukovskis (Valkas ģimnāzija) - 398 g. Ātrāko līnijassekotāja robotu izdevās uzkonstruēt Gulbenes novada valsts ģimnāzijas komandai.

Vistālāk „Atspervāģis" aizripoja Jānim Zaķim (Valmieras Valsts ģimnāzija) - 4,5 m. Lielāko spriegumu - 317 mV izdevās sasniegt Denisam Golubevam, Dāvidam Markovam, Eināram Stepītim (Smiltenes Centra vidusskola).

 Savukārt zinošākie ķīmijas pazinēji ir Klāvs Ozols (Valmieras Pārgaujas ģimnāzija) un Kristīne Lielbikse (Valkas ģimnāzija).  

Pasākuma ietvaros jebkuram jaunietim, lai rastos interese par inženierzinātnēm, bija iespēja pamēģināt fizikas un ķīmijas likumus pielietot praksē, izveidojot motorpeli, magnētisko makšķeri, atspervāģi, līnijsekotāju robotu, vēja ģeneratora modeli, kā arī veikt ķīmijas eksperimentus. Starplaikos bija iespējams vērot fizikas un ķīmijas eksperimentu demonstrējumus, iepazīties ar studiju iespējām inženierzinātņu jomā, iemācīties programmēt Lego robotus, kā arī izmēģināt citas lietderīgas izklaides.