Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (29.10.-04.11.)

2012. gada 5. novembris 09:49

609
Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (29.10.-04.11.)

Pagājušās nedēļas nogalē ziema, kas sevi pieteica ar pamatīgām kupenām, atkāpās. Jau atkal dzīvojam rudenīgā laikā - lietus, dubļi un drēgnums. Kas jauns šajā nedēļa noticis mūsu novados, stāsta korespondenti.

Ziņo Sandra Pētersone:

Paziņo laureātusSmiltenes novada deputāti izraudzījušies no izvirzītajiem pretendentiem cilvēkus, kuri saņems pašvaldības apbalvojumus "Goda cilvēks", "Gada balva" un Goda rakstus. Tāpat deputāti nolēmuši, kuri īpašumi Smiltenes novadā ir sakoptākie, vērtējot pretendentus konkursā "Smiltenes novada sakoptākais īpašums 2012".

Izzina "Virtuālo realitāti"Skolēnu brīvlaikā 12 jaunieši četras dienas mācījās seminārā - radošajā darbnīcā "Virtuālā Realitāte", kas notika Smiltenes ģimnāzijā. Semināru kā vienu no starptautiska projekta "Bridge It" pasākumiem vidusskolēniem organizēja trīs jaunietes: Smiltenes ģimnāzijas absolvente Ieva Štrāle un viņas kolēģes Sabīne Jermaloviča un Eva Gulbe. Nolūks bija jauniešiem atgādināt, cik svarīga ir prasme mācēt komunicēt gan reālajā dzīvē, gan virtuālajā pasaulē.

Strenču novadāTeātrim pirmizrādeSavu jaunāko iestudējumu - Mārtiņa Zīverta lugu "Meli meklē meli" - publikas vērtējumam nodevis Jāņa Ziemeļnieka Strenču Tautas teātris (režisors Andris Liepiņš). Lomās: Daiga Beitika, Vita Ziediņa, Andris Delviņš, Linards Kaska.

Ziņo Santa Sinka: 

Atklāj savas prasmes un talantus

Pirmo reizi Smiltenes Valsts tehnikumā - Profesionālajā vidusskolā notika radošais vakars "Talantu kaleidoskops". Interesi par pasākumu izrādīja daudz dalībnieku.

Blomē iedzīvotāji vāc parakstus

Smiltenes novada dome nolēmusi, ka Blomes pagasta centrā, Cēsu ielā 10 esošā nekustamā īpašuma nedzīvojamās telpas nodot publiskai izsolei. Šajās telpās atrodas arī AS "Smiltenes piens" veikals. Iedzīvotāji vāc parakstus, lai arī turpmāk tur atrastos veikals.

Ziņo Aivars Zilbers:

Ierodas 11. Saeimas deputātePagājušajā nedēļā Valkā viesojās 11. Saeimas deputāte, Latvijas universitātes profesore Janīna Kursīte. Viņa Valkas novada domes pašvaldības un iestāžu namā ar izglītības darbiniekiem un interesentiem pārrunāja patriotiskās audzināšanas jautājumus un pastāstīja par zinātniskajām ekspedīcijām pie Krievijas latviešiem.

Svin nozīmīgu jubilejuPiektdien Valkas kultūras namā notika 80 mūža gadu jubilejas svinības dzejniekam un publicistam Arturam Gobam. A. Gobu nozīmīgajā dzīves jubilejā sveica pilsētas iestāžu un kultūras darbinieki.

Ziņo Inga Karpova:

 Nodibināta jauna biedrība "Kastanis"Turpmāk Valkā darbosies divas biedrības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām - līdzšinējā "Atbalsts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" (valdes priekšsēdētāja Diāna Vītola) un jaundibinātā - Valkas novada apvienība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām "Kastanis".

Saturīgas brīvdienasAizvadītajās skolēnu rudens brīvdienās Valkas novada bērniem bija gana daudz iespēju brīvo laiku pavadīt lietderīgi un interesanti. Aizvadītajā nedēļā Valkas novada bērnu un jauniešu centrā "Mice" novada skolu 5.-9. klašu meiteņu korim notika radošās dienas "Rudens ritmi".

Ziņo Aldis Dubļāns:

 Divi sudrabi sezonas kopvērtējumāMotokluba "Valkas vanagi" dalībnieki aizvadītajā sezonā kopvērtējumā izcīnījuši divas sudraba medaļas.

Bērni atpūšas, skolotājas mācāsVijciema pamatskolas pedagoģes vērtē aizvadīto divu mēnešu darbu skolā.

Kā pareizi šķērsot Beverīnas ielu?Iedzīvotāju viedoklis nav viennozīmīgs par gājēju pārejas izvietojumu renovētajā Beverīnas ielā.

Līdzjutējiem par priekuValkas ģimnāzijas sporta hallē Latvijas florbola čempionāta 1. līgas spēlē laukuma saimnieki pārliecinoši apspēlēja spēcīgo "Rubene 1" komandu.