Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Silvas un Vidzemes iedzīvotāji no sirds priecājas par pārmaiņām

Sandra Pētersone

2011. gada 15. marts 12:59

2402
Silvas un Vidzemes iedzīvotāji no sirds priecājas par pārmaiņām

Launkalnes un Vidzemes ciemata iedzīvotāji ir priecīgi. Beidzot viņu mājokļos no krāna tek tīrs ūdens, un sadzīvi vairs nesarežģī rūsas nosēdumi traukos, vannās un klozetpodos.

Ir pabeigti būvdarbi projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Smiltenē, 2. kārta" pirmajā daļā. Launkalnes pagasta Silvas un Brantu pagasta Vidzemes ciemati ir pievienoti Smiltenes ūdenssaimniecības un notekūdeņu novadīšanas sistēmām, informē pašvaldības uzņēmuma "Smiltenes NKUP" vides inženieris Gints Eislers.

Ūdeni var dzer nevārītuRezultātā abos ciematos ievērojami uzlabojusies dzeramā ūdens kvalitāte. Pirms tam gan Silvā, gan Vidzemes ciemā ūdeni ieguva no artēziskās akas jeb dziļurbuma. Paaugstinātā dzelzs satura dēļ ūdens atstāja sarkanbrūnus nosēdumus un bija ar specifisku smaržu.

"Beidzot var ielaist vannā dzidru ūdeni un redzēt vannas dibenu. Arī vanna vairs nav katru nedēļu jāberž, lai dabūtu projām brūnos nosēdumus. Tagad mums ir tāds ūdens, kādam jābūt Eiropā!" par uzlaboto ūdens kvalitāti ļoti priecājās silvēniete Marika Svīķe.

Viņa tagad bez bažām krāna ūdeni lieto arī virtuvē, vārot zupu, kafiju vai kartupeļus, bet agrāk dzeramo ūdeni veda no radiem. Silvēnieši bija iecienījuši arī tuvējā avotiņa ūdeni.

Tikpat labas pārmaiņas piedzīvojuši Vidzemes ciemata iedzīvotāji. "Ūdens kvalitāte vizuāli jūtami uzlabojusies," atzīst ciemata iedzīvotājs Aleksejs Lavrinovičs, "un arī garša ir laba, var dzert pat nevārītu. Agrāk braucām ūdenim pakaļ uz avotiņu vai ņēmām no privātmāju akas".

G. Eislers apliecina, ka pēc Vidzemes ciematā un Silvā paveiktajiem būvdarbiem ūdeni no krāna var droši dzert nevārītu, jo visas analīzes atbilst pieļaujamām normām.

Turpinās būvdarbus pilsētāProjektu "Ūdenssaimniecības attīstība Smiltenē, 2. kārta" īstenoja novada domes uzņēmums "Smiltenes NKUP", saņemot finansējuma lielāko daļu (95 procentus) no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda.

Būvniecības kopējās izmaksas, lai pievienotu Silvu un Vidzemes ciematu pilsētas tīkliem, ir aptuveni 460 000 latu. Kopumā izbūvēti kanalizācijas cauruļvadi 5355,88 metru garumā un ūdensvads 2769,51 metru garumā, kā arī sešas jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas un divas ūdens spiediena paaugstināšanas stacijas.

"Projektā vēl palikusi apzaļumošana un labiekārtošana Silvā un Vidzemes ciematā, ko būvnieks, SIA "AKVA būve", apņēmies paveikt līdz 1. jūnijam," informē G. Eislers.

Šogad Smiltenē turpināsies ūdenssaimniecības attīstības projekta otrās kārtas otrā daļa. Vairākās pilsētas ielās izbūvēs ūdensvadu un kanalizāciju.